آرشیوپیش خوان اخبار

در گفت و گو با دکترای علوم تربیتی در زمینه مهارتهای زندگی و یادگیری بررسی شد؛

تقویت هوش های ده گانه در کودکان و نوجوانان

بهنودی گفت: در ورکشاپ های هوش های ده گانه ویژگیهای افرادی که این هوش ها را دارند بررسی می شود و اینکه چگونه میتوانیم هوش های خود را در این ارکان ده گانه ارتقا دهیم و ابزاری که باعث ارتقای سریعتر این هوش ها می شود را آموزش می دهیم.

مدیر عامل شرکت بهساز طب آژند اعلام کرد:

تکمیل دانش فنی و پروتکل درمانی ناهنجاری‌های کرانیال/کارگاه آموزشی بهره‌گیری از فناوری اسکن و چاپ سه بعدی برگزار می‌شود

داود فرهمندی با اعلام این خبر که شرکت بهساز طب آژند برای اولین بار در کشور موفق به تکمیل دانش فنی و پروتکل درمانی ناهنجاری‌های کرانیال شد، گفت: در همین راستا کارگاه علمی آموزشی بهره‌گیری از فناوری اسکن و چاپ سه بعدی در تشخیص و اصلاح دفورمیتی‌های جمجمه نوزادان و نقش کاردرمانی در پروسه درمان آن هم اوایل مرداماه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می شود.

اخذ فلوشیپ تحقیقاتی محققین برجسته الکساندر فون هومبولت توسط استاد دانشگاه تبریز

دکتر علی عبدی، استاد دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه تبریز موفق به اخذ فلوشیپ تحقیقاتی از بنیاد معتبر الکساندر فون هومبولت تحت برنامه “فلوشیپ تحقیقاتی جورج فورستر برای محققین برجسته” شد.

استفاده از میکروذرات برای ارائه واکسن های "خود تقویت کننده"

محققان میکروذراتی را توسعه داده‌اند که می‌توانند برای تحویل محموله خود در مقاطع زمانی مختلف تنظیم شوند که می‌تواند برای ایجاد واکسن‌های «خود تقویت‌کننده» استفاده شود.

نقش هوشمندسازی معادن در بهبود بهره‌وری

با توجه منویات رییس سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر هدف‌گذاری رشد اقتصادی ۸ درصدی کشور در سال ۱۴۰۱ و سهم ۴۰ درصدی ارتقا بهره‌وری در دستیابی به این رشد، معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان به تجربه موفق استان در حوزه معدنی اشاره و نقش هوشمندسازی معادن در بهبود بهره‌وری را تشریح کرد.

پذیرش دانشجو بدون کنکور در خبرگزاری فارس

دانشکده رسانه خبرگزاری فارس به صورت محدود و بدون کنکور برای علاقمندان و مهارت آموزی در رسانه‌ها دانشجو می‌پذیرد.

دانشگاه علوم پزشکی تبریز در شاخص‌های داروسازی مقام اول خاورمیانه را کسب کرد

آقای شهابی ارتقای افتخارآمیز جایگاه دانشگاه علوم پزشکی تبریز در شاخص داروسازی را اتفاقی بسیار مهم و تعیین کننده دانست و گفت: رتبه بندی از سوی نظام ارزیابی و رتبه‌بندی بین‌المللی سایماگو (SIR)، یکی از نظام‌های معتبر و دارای قدمت در زمینه پژوهش‌های پزشکی است که سالانه عملکرد پژوهشی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی جهان را بر اساس سه دسته شاخص‌های پژوهشی، نوآوری و اجتماعی ارزیابی و رتبه‌بندی می‌کند.

نماینده دانشگاه آزاد شیراز، برگزیده رویداد ملی «عصر امید» شد

دکتر علی حسینی نماینده دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز به عنوان یکی از برگزیدگان رویداد ملی «عصر امید» مورد تقدیر قرار گرفت.

فضای مجازی و آسیب های اجتماعی آن

جاذبه‌های فضای مجازی منجر شده افراد ساعت های زیادی از روز خود را در این فضا گذرانده و تعاملات در این فضا را جایگزین تعاملات با اعضای خانواده و همسالان خود کنند. این موضوع صدمات جبران ناپذیری را به رشد اجتماعی افراد وارد کرده و ساختار زندگی اجتماعی آنان را تغییر داده است.

توسط محققان ایرانی تحقق یافت؛

کاربرد امواج فرا صوتی برای ایجاد اشیاء پیچیده

محققان ایرانی فناوری جدیدی را ابداع کرده اند که از امواج فراصوت برای ایجاد اشیاء پیچیده و دقیق استفاده می کند.