آرشیوپیش خوان اخبار

یادداشت/

مدیریت جهادی؛ حلال مشکلات کشور

مدیریت جهادی، یک سبک مدیریتی برگرفته از مدیریت اسلامی است که همه اصول، مبانی و مؤلفه های آن با مبانی، اصول و مدیریت اسلامی منطبق است و وجه ممیزە آن با مدیریت اسلامی، برجسته بودن روحیه مبارزه گری، ایثار و از خودگذشتگی و در نهایت ذوب اراده انسان در اراده الهی است.

کشفی جدید در دنیای پزشکی :

نوید یک هدف تازه با کشف سلول استخوانی جدید برای بیماری های اسکلتی

محققان نوع جدیدی از سلول استخوانی را کشف کرده اند که می تواند درک ما از شرایط را تغییر دهد.

با همکاری محققان ایرانی تحقق یافت؛

داربست های تزریقی به ترمیم آسیب های نخاع کمک می کنند

محققان UCLA با همکاری محققان ایرانی، موادی را تولید کرده اند که می تواند با نخاع آسیب دیده واسط داشته و داربست را برای تسهیل بهبود فراهم کند.

محققان دانشکده پزشکی هانوفر در آلمان موفق شدند؛

رونمایی از داروی جدید ضدپیری بدن

محققان دانشکده پزشکی هانوفر در آلمان موفق به یافتن شیوه ای برای جلوگیری از بیماری‌های مرتبط با افزایش سن در موش‌های آزمایشگاهی از طریق تجویز مولکولی طبیعی به نام اسپرمیدین شدند.

محققان MIT اختراع کردند؛

جراحی جدید امکان کنترل بهتر اندام‌های مصنوعی را فراهم می‌کند

محققان دانشگاه MIT نوع جدیدی از جراحی قطع عضو را اختراع کرده اند که می‌تواند به قطع عضوها کمک کند تا عضلات باقی‌مانده خود را بهتر کنترل کرده و مکان "اندام فانتوم" را در فضا درک کنند.

در گفت و گوی کارشناس مذهبی با خبرگزاری علم و فناوری مطرح شد؛

تعارضات زندگی غربی و اسلامی/ زنگ خطر ترویج سبک زندگی غربی

کارشناس مذهبی گفت: رهبر معظم انقلاب بیان کرده‌اند که عده‌ای در صدد ترویج اخلاق و سبک زندگی غربی با هدف به انحراف کشاندن انقلاب اسلامی هستند.

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند:

بیمار پیوند عضو پس از دریافت ریه‌های آلوده به کووید می‌میرد

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند: زنی در میشیگان پس از پیوند دو ریه آلوده از اهدا کننده‌ای که مشخصاً به ویروس عامل بیماری پناه داده است، به کووید۱۹ مبتلا شد و بعد از دو ماه درگذشت - علی رغم اینکه اهداکننده هیچ نشانه‌ای از بیماری نشان نداد و در ابتدا آزمایش منفی داشت.

عام و فناوری گزارش می دهد:

افزایش قیمت اینترنت از راهروهای مجلس تا ساختمان وزارت

در پی مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس مبنی افزایش ۱۰درصدی حق‌السهم دولت از اپراتورها، دولت سعی دارد مجلس را عامل افزایش احتمالیی اینترنت معرفی کند در این گزارش به بررسی اجمالی ماجرا می‌پردازیم

ترفندهای کاربردی رایانه ؛

آموزش فعال و حذف کردن پسورد بر روی ویندوز + عکس

استفاده از رمز روی رایانه، کمک بسیار زیادی به بالا بردن امنیت کامپیوتر و اطلاعات خصوصی می کند. در این مطلب قصد داریم قرار دادن رمز ورود در ویندوز ۷ که یک روش ساده و کاربردی است را به شما آموزش دهیم.