آرشیوپیش خوان اخبار

ترنم عیدانه؛ نامگذاری سال‌ها/ نقشه راه را شعاری نکنیم و اقدامات عالمانه داشته باشیم

برخی فلسفه این نامگذاری‌ها را جلب توجه مردم و مسوولان به یک ارزش و یا نقیصه و مشکل می‌دانند که با توجه به اِشراف رهبر معظم انقلاب نسبت به مسائل کلان کشور و همچنین دوراندیشی منحصر به فرد ایشان، بر روی آن تاکید می‌ورزند و آحاد مردم و مسوولان را دعوت به اهتمام و تمرکز بر روی آن امور می‌کنند.

با همت صنعتگران اراکی :

ایران به جمع ۵کشور تولید کننده کنترل مشعل صنعتی پیوست

تولید سیستم الکترونیکی کنترل مشعل و بویلر‌های بخار در کنار تولید دانش بنیان شیر‌های اطمینان در شرکت تولید مشعل صنعتی در اراک بومی سازی شد.

ایده صنعتی بسیجی عشایری استان فارس

یک بسیجی مخترع عشایری گفت: درخواست دارم از کلیه مسئولین که از مخترعین، مبتکرین و کارآفرینان شهرستان بیشتر حمایت داشته باشند. ایده های بسیاری در شهرستان ها نهفته است که درصورت وجود امکانات و تجهیزات می تواند شکوفا شود.

کتاب «سلول‌های بهاری» منتشر شد

کتاب «سلول‌های بهاری» خاطرات تولید و توسعه سلول‌های بنیادی به روایت دکتر حسین بهاروند، پدر دانش سلول‌های بنیادی ایران منتشر شد.

فعالیت ۱۲۰ واحد فناور در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی

رئیس پارک علم و فن آوری آذربایجان غربی از فعالیت ۱۲۰ واحد فناور در پارک علم و فناوری استان خبر داد.

بسیج دانشجویی استان کرمان خبر داد؛

کسب رتبه برتر جشنواره افرا با طرح سیستم تعلیق خودرو توسط دانشجوی نخبه کرمانی

محمدرضا سالاری گفت: سیستم تعلیق خودرو در دهه های اخیر مورد پژوهش بسیاری از محقین قرار گرفته است که هدف آن کم کردن جابجایی و شتاب سرنشین است لذا ما توانسته ایم با استفاده از کنترل کننده های PID,Fuzzy و ترکیبی از این کنترل کننده ها،جابجایی و شتاب را کاهش بدهیم.

دومین جشنواره ملی رادیویی چلچراغ شیراز برگزار می‌شود

آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی رادیویی چلچراغ با همکاری معاونت استانهای رسانه ملی، صداوسیمای مرکز فارس و تولیت حضرت مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ علیه السلام، در روز سه شنبه ۲۶ اسفندماه ساعت ۱۰ صبح در حرم مطهر شاهچراغ علیه السلام و در شبستان امام خمینی رحمه الله علیه با حضور مقامات استانی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

در حاشیه مراسم انتقال اب صورت گرفت :

با بومی سازی قطعات ۲۰۰ میلیون صرفه‌جویی ارزی در تولید داخلی توسط گل گهر صورت گرفت

از بومی سازی قطعات درايو كنترل دور موتورهای الكتریكی، مجموعه هیدرولیکی شامل بلوک و کاتریج سیستم ترمز ماشین‌‌آلات سنگین (دامپتراک)، سیستم کنترلی مشعل کوره‌های کارخانه گندله‌سازی، رك سنسور دامپتراك كوماتسو، رطوبت سنج برخط خطوط كنسانتره، ديتالاگر گندله‌سازی و بخش الكترونيك سيستم توزين Shenck بازدید شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند:

مسئولیت دادن به جوانان نخبه و مومن موجب تمدن سازی اسلامی است

​خراسانی گفت: مسئولیت دادن به نوجوانان و جوانان نخبه با نگاه تمدن سازی اسلامی در پایگاه های مقاومت بسیج باید همراه باشد.

هدف بسیج علمی ترویج گفتمان علمی در جامعه است

مسئول بسیج علمی شهرستان قرچک: ترویج گفتمان علمی در جامعه هدف بسیج علمی است و در این راستا از نخبگان و پژوهشگران حمایت همه جانبه بعمل می آید.