آرشیوپیش خوان اخبار

در بررسی یکی از فعالان اقتصادی؛

بورس یکی از اجزای نظام اقتصادی است/ فهم حوزه تکنیکال و تاکتیکال رمز موفقیت شماست

توجه به سرمایه موجود و میزان تمایل برای سرمایه گذاری برای همه افراد حائز اهمیت است، اگر به تازگی وارد بازار سرمایه شده‌اید احتمالا با سوالاتی از این دست مواجه شوید، چطور معامله کنیم تا ضرر نکنیم؟ چطور پس از ضرر در بورس دلسرد نشویم؟برای دریافت پاسخ سوالات خود این گزارش را مطالعه نمایید.

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

نهاده‌های گلخانه‌ای در حفظ خاک و مشکل خشکسالی نقش تعیین کننده ای دارد/توسعه این روش به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان

گلخانه یا Green house به فضای محدودی اطلاق می شود که برای محافظت از گیاهان در برابر سرما یا گرما بیش از حد طراحی شده است و نهاده‌های گلخانه‌ای به ویژه کودها و سموم در تغییر شرایط خاک و محیط زیست پیرامون نقش تعیین کننده‌ای دارند، مصرف بی رویه و نامناسب کودها سبب آلودگی خاک و محیط زیست می‌گردد.

رییس دانشگاه آزاد بندرعباس در گفتگو با علم وفناوری خبر داد

راه‌اندازی گلخانه در زمین ۵۰ هکتاری برای تولید بذر هیبرید /افزایش ۲۰ درصدی جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان

رییس دانشگاه آزاد بندرعباس از اختصاص ۱۶۰هکتار زمین به سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان و افزایش جذب ۲۰درصدی دانشجو خبر داد.

عضو هیأت علمی دانشگاه مازندران:

پرداخت یارانه سوم قانونمند شود/ طرح دریافت مالیات بر خرید و فروش سکه و ارز در کشور عملیاتی شود

عضو هیأت علمی دانشگاه مازندران، گفت: دولت بخشی از منابع تامین یارانه را می‌تواند از مالیات بر خرید و فروش ارز مالیات بر خانه‌های خالی و امثال آن تامین کند.

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

برنامه توسعه زیست‌بوم چیست؟/ خلاقیت قلب تجارت و نوآوری موتور رشد است

امروزه نوآوری و خلاقیت نقش بزرگی در فضاهای کسب و کار ایفا می‌کند و کشورها نیز برای افزایش تولید ناخالص ملی، نفوذ اقتصادی و فرهنگی خود روز به روز برنامه ها و طرح هایی برای توسعه نوآوری و خلاقیت در کشور برنامه ریزی و اجرا می‌نمایند و در کشور ما نیز ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز این بخش را سامان‌بخشی می‌کند.

دستگاه تنفسی می تواند الکل را سریعتر از بدن پاک کند

محققان کانادایی دستگاهی را ابداع کردند که می تواند الکل را سریعتر از بدن پاک کند و میزان مسمومیت با الکل را کاهش دهد.

با تلاش یک تیم بین المللی؛

پوشش هوشمند باعث ایجاد فشار روی مثانه های کم کار می شود

سندرم مثانه کم کار، وضعیتی است که باعث می شود مبتلایان نتوانند به درستی عضو را به دلیل ضعیف شدن عضلات تخلیه کنند، اما یک تیم بین المللی از محققان یک ایمپلنت پزشکی پیشرفته هوشمندی ایجاد کرده اند که می تواند مدیریت آن را، با پیچیدن دور مثانه برای انبساط و انقباض آن بسیار آسان تر کند.

با همکاری پروفسور شاهین حمدی؛

فناوری جدید اختلالات بلع در مبتلایان سکته مغزی یا آسیب مغزی را درمان می کند

وقتی کسی سکته مغزی یا آسیب مغزی را تجربه کرده باشد، غیر معمول نیست که توانایی بلعیدن صحیح را از دست بدهد. اما حالا شرکت فاگنسیس انگلستان با همکاری پروفسور شاهین حمدی به فناوری جدیدی دست یافته که با اعمال آن طی سه جلسه در سه روز متوالی، بیمار دوباره بطور طبیعی قورت می دهد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

بیم‌ها و امیدهای ساماندهی پسماند در مازندران

ایجاد دو کارخانه زباله سوز اگرچه زمینه ساماندهی ۶۰۰ تن زباله در مازندران را فراهم می‌کند اما دپو غیر بهداشتی روزانه دو هزار ۴۰۰ تن زباله تولیدی دیگر چالش جدی حوزه پسماند در مازندران است.