آرشیوپیش خوان اخبار

این دوچرخه برقی تاشو را به راحتی می توان در کوله پشتی خود جا داد !

به تازگی نوعی دوچرخه برقی به نام "HIMO " ساخته شده است که به راحتی می توان آن را تا کرد و در کوله پشتی خود حمل کرد .

با خوردن این ربات می توانید آزمایش آندوسکوپی بدهید !

به تازگی شرکت "Ankon Technologies NaviCam" نوعی ربات کوچک خوردنی ساخته است که بیمار می تواند با خوردن آن به راحتی آزمایش آندوسکوپی بدهد.

این لوله می تواند در مقابل زلزله، ضربه و حتی عبور تانک دوام بیاورد !

به تازگی نوعی لوله پلی وینیل کلرید مولکولی یا PVCO با نام "Seismic Water Pipe"ساخته شده اند که می توانند در مقابل انواع ضربه ها و فشارها دوام بیاورد.

ساختار نهایی ویروس کرونا مشخص شد !

به تازگی دانشمندان موفق به ثبت تصویر سه بعدی از ویروس کرونا شدند که به گفته محققان این دقیق‌ترین تصویر خلق شده از ویروس کشنده SARS-CoV-۲ است که تاکنون منتشر شده و به پزشکان در درمان این بیماری کمک می‌کند.

تشخیص یک ابر سیاره با استفاده از رادیو تلسکوپ برای اولین بار

دانشمندان در اروپا و هاوایی با شناسایی یک " ابر سیاره " که به عنوان یک کوتوله قهوه ای سرد یا یک ستاره شکست خورده نیز شناخته می شود، با استفاده از یک تلسکوپ رادیویی رتبه اول جهان را بدست آوردند.

ایجاد سازه بافت ترکیبی برای بازسازی غضروف

محققان موسسه پزشکی ویک فارست (WFIRM) روشی را برای چاپ مجدد نوعی غضروف ایجاد کرده اند که روزی می تواند به بازیابی عملکرد زانو آسیب دیده در اثر آرتروز یا آسیب کمک کند.

محققان دانشگاه ویرجینیا؛

انگل توکسوپلاسما توسط میکروگلیا کنترل می‌شود/«خانم‌های باردار» باید از گربه دوری کنند

محققان دانشگاه ویرجینیا متوجه شدند انگل توکسوپلاسما گوندی که از طریق گربه به انسان منتقل می‌شود پس از ورود توسط مدافعان مغزی به نام میکروگلیا کنترل می‌شود، میکروگلیا نوعی مولکول ایمنی منحصر به فرد آزاد می‌کند که با افزایش قدرت سلول‌های ایمنی بدن می‌تواند انگل را در مغز کنترل کند.

کارشناس مسائل بین الملل در گفتگویی مطرح کرد:

اشتباه استراتژیک در شرطی کردن اقتصاد ایران به انتخابات آمریکا

حسن عبدی گره زدن توسعه به غرب و انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا را اشتباه استراتژیک دانسته و گفت: طرح زایش خاورمیانه بزرگ و فراوانی پیامد های های منفی در منطقه در هیچ زمانی به اندازه دولت اوباما نبوده است که بایدن نیز معاون اول همان دولت بوده است

یک روش بحث برانگیز پزشکی؛

اوزون تراپی چیست؟

ازون درمانی یک روش بحث برانگیز پزشکی است که از گاز ازن برای مبارزه با بیماری استفاده می‌کند، اوزون گاز بی رنگی است که از سه اتم اکسیژن تشکیل می‌شود.

مدیر مجموعه فناورجنرال تک گفت؛

محققان اصفهانی کشتی تصفیه هوا را اختراع کردند/ کسب مدال طلا و جایزه ویژه اختراعات جشنواره ITE ۲۰۲۰ لندن

محققان اصفهانی کشتی تصفیه هوا (AirShip) را اختراع و با شرکت در جشنواره ITE ۲۰۲۰ لندن موفق به کسب مدال طلا و جایزه ویژه اختراعات این جشنواره شدند. این سیستم تکمیل کننده چرخه فیلترهای از بین برنده آلاینده ها است و با آن می توان مانند کشتی هایی که کف رودهانه را جایروبی می کنند هر چند وقت داخل هوا را جایروبی کرد.