آرشیوپیش خوان اخبار

امکان کنترل وسایل هوشمند بدون لمس کردن فراهم شد !

شرکت گوگل به تازگی پروژه ای با نام "Google ATAP" را طراحی و پیداسازی نموده است که به کمک آن می توان وسایل هوشمند را بدون نیاز به لمس کردن کنترل نمود .

آیا کپک روی آبلیمو و آبغوره خطرناک است؟

یک کارشناس بهداشت گفت: کپک ها در انسان باعث ایجاد حساسیت و آلرژی می شود که در طولانی مدت ممکن است علائمی شبیه آسم ایجاد می کند.

کزارش علم وفناوری از اهمیت آبخیزداری در توسعه پایدار

آبخیزداری؛ توسعه امنیت غذایی و توسعه پایدار منابع آب زیرزمینی

افزايش جمعيت سبب شده است تا نياز انسان به موادغذايي افزايش يابد؛ افزون بر آن شرايط اقليمي کشور موجبات کمبود آب و کاهش راندمان محصول در کشور را به همراه داشته است.

آلزایمر بیماری مرموزی که فراموشی می آورد

آلزایمر بیماری است که طبق تخمین‌های جهانی در هر سه ثانیه یک نفر در جهان به این بیماری مبتلا می‌شود و آمار مبتلایان تا سال ۲۰۳۰ میلادی به عدد بسیار نگران کننده ۶۵ میلیون نفر در جهان افزایش می‌یابد.

صادرات ۵۵۰ میلیون دلار گیاهان دارویی/ جایگاه پنجم دنیا در تولید علم حوزه طب سنتی و گیاهان دارویی، برای ایران

گیاهان دارویی در سطح جهان دارای اهمیت ویژه‌ای است که این اهمیت روز به روز بیشتر شده و کشور ایران به دلیل برخورداری از سابقه تاریخی و استعدادهای بالقوه جغرافیایی، اقلیمی و تنوع گونه‌های گیاهی می‌تواند پاسخگوی نیازهای جامعه بشری در زمینه گیاهان دارویی باشد.

ابداع هواپیمای بدون سر نشینی که مانند رپتور پرواز می کند

پژوهشگران سوئیسی پهبادی را با الهام گرفتن از رپتور ابداع کردند که قادر است با چابکی بی نظیر پرواز کند و در مصرف انرژی صرفه جویی کند.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد؛

اولین نشست تخصصی بین المللی، چینی درباره منشا ویروس کرونا/ WHO، دستیابی به بهترین نتیجه علمی در یک محیط سیاسی دشوار است

سازمان بهداشت جهانی روز جمعه اعلام کرد كه متخصصان بین المللی اولین جلسه خود را، البته عملا، با همتایان چینی خود برگزار كرده اند تا ریشه حیوانات بیماری همه گیر ویروس كرونا را بررسی كنند. این سازمان، اذعان داشت: دستیابی به بهترین نتیجه علمی در یک محیط سیاسی دشوار است.

تشخیص عفونتهای بدون علامت کووید ۱۹ با استفاده از تلفن همراه

محققان دانشگاه MITمدل هوش مصنوعی را ابداع کرده اند که افراد بدون علامت را از طریق ضبط سرفه های اجباری از افراد سالم متمایز می کند.

چرا طرح جهش تولید و تامین مسکن باعث گرانی خواهد شد؟

در هفته‌های اخیر، مجلس شورای اسلامی طی دو فوریت با طرحی به عنوان "جهش تولید و تامین مسکن" موافقت کرد که بی‌شک یکی از بزرگترین طرح‌هایی است که می‌تواند به صورت مستقیم در بازار مسکن و به صورت غیرمستقیم در دیگر حوزه‌ها موثر واقع شود.

براساس رتبه بندی ۲۰۲۰موسسه اینتربرند ؛

با ارزش ترین برندهای جهان؛آمازون برای دومین بار در صدر لیست

براساس آخرین رتبه بندی برندهای جهانی ،مارکتینگ آمازون برای دومین سال پیاپی رتبه نخست در لیست بهترین ها را در اختیار گرفت.