اردبیل

برای اولین بار در استان اردبیل؛

رویداد ارائه نیازهای فناورانه Reverse Pitch برگزار می شود

برای اولین بار در استان اردبیل رویداد ارائه نیازهای فناورانه Reverse Pitch در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود.

توسط نخبه ایرانی برای اولین بار در جهان تحقق یافت ؛

درمان بیماریهای قلبی عروقی باداروهای گیاهی ایرانی

نخبه اردبیلی توانسته برای اولین بار در ایران و جهان با روحیه بسیجی و ارق ملی با استفاده از عصاره گیاه سیبرین بیماری های قلبی و عروقی را درمان کند.

با حضور مسئولین استانی:

افتتاح مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اردبیل

مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اردبیل با حضور دادستان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و اعضای شورای شهر، اساتید دانشگاهی و مسئولان علمی و فرهنگی شهر و شهرداری اردبیل افتتاح شد.

به همت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری اردبیل؛

نشست هم افزایی تحقق اقتصاد دانش بنیان برگزار شد

نشست هم افزایی تحقق اقتصاد دانش بنیان با حضور شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج، معاون امور اقتصادی استانداری، معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (ع)، رپیس پارک علم و فناوری استان، روسای مراکز رشد دانشگاه های آزاد، محقق اردبیلی و علوم پزشکی اردبیل، شرکت های دانش بنیان در خانه نخبگان سازمان بسیج علمیُ پژوهشی و فناوری اردبیل برگزار شد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

فناوری هایی که دهه آینده را شکل خواهند داد

پیشرفت‌های فناوری به کسب‌وکارها، دولت‌ها و مؤسسات بخش اجتماعی فرصت‌های بیشتری برای افزایش بهره‌وری، اختراع و ابداع مجدد پیشنهادات و کمک به رفاه بشریت می‌دهد.

ضرورت احصاء وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان در استان اردبیل

استاندار اردبیل گفت: لازم است دانشگاه‌ها، پارک علم‌وفناوری و جهاد دانشگاهی، نسبت به رصد وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام کرده و آخرین وضعیت این شرکت‌ها را اعلام کنند.

علاقه به خلق و نوآوری رمز موفقیت جوان اردبیلی/ ثبت شش محصول نوآورانه برای حل مشکلات جامعه

جوان اردبیلی با علاقه خاصی که به خلاقیت و نوآوری دارد به دنبال حل مشکلی از جامعه و مردم است و بواسطه آن باعث کارآفرینی در جامعه شود.

رعایت حقوق شهروندی مستلزم همکاری افراد جامعه

حفظ حقوق شهروندی مستلزم رابطه ای چند سویه بین دولت، جامعه و شهروندان است که رعایت این حقوق متقابل یعنی حق و تکلیف یک اخلاق مشارکتی، فعالانه و مسوولانه را می طلبد.

اولین آزمایش ادرار برای سرطان کبد انجام شد

تیمی از محققان در موسسه تحقیقات سرطان بریتانیا در گلاسکو، اسکاتلند، بیومارکری را کشف کردند که ممکن است آزمایش ادرار برای سرطان کبد را ممکن کند.

ساخت اولین ارگانوئید مغز استخوان برای درمان سرطان

دانشمندان دانشگاه آکسفورد و دانشگاه بیرمنگام اولین "ارگانوئید" مغز استخوان را ساخته اند که شامل تمام اجزای کلیدی مغز انسان است.