اردبیل
اردبیل

ابداع دستگاه استریل برای از بین بردن ویروس

مخترع بسیجی موفق به ابداع دستگاه استریل شده است که می تواند ویروس، میکروب و باکتری را از بین ببرد.

استفاده از باکتری های زنده برای تبدیل دی اکسید کربن به مولکول های مفید

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا، برکلی راکتور هیبریدی ایجاد کرده اند که می تواند با استفاده از باکتری های زنده دی اکسید کربن را به مولکول های مفید تبدیل کند.

با هدف مبارزه با ویروس کرونا

رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک سپاه حضرت عباس (ع) در استان اردبیل برگزار شد

رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک سپاه حضرت عباس(ع) با رمز «یا اباعبد الحسین(ع)» و با هدف مبارزه با ویروس کرونا در استان اردبیل برگزار شد.

حسگرهای زیستی پوشیدنی می توانند راه را برای سلامتی و رفاه شخصی فراهم کنند

محققان ایالت پن حسگرهای زیستی را ایجاد می کنند که بتواند نظارت بر سلامت را کم حجیم تر، دقیق تر و بسیار ایمن تر جلوه دهد.

برای مقابله با ویروس کرونا

داروی استنشاقی گیاهی کروناساید تولید شد

محققان بسیجی شرکت آرتا نوش دارو داروی استنشاقی گیاهی کروناساید را تولید کردند که می تواند در کنترل و درمان ویروس کرونا مؤثر باشد.

پیشرفت فناوری‌های پوشیدنی حوزه سلامت

فناوری‌های پوشیدنی حوزه سلامت در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که جریان پیشرفت ابزارهای پوشیدنی در آینده روندی فزاینده خواهد داشت.

ما تقریباً چند گرم پلاستیک در هر ماه می‌نوشیم؟

پژوهشگران دانشگاه ایالتی واشنگتن در مطالعه اخیرشان دریافته‌اند که ذرات نانو تشکیل شده توسط متداول‌ترین پلاستیک‌ها تمایل دارند از طریق منابع آب به درون منابع آب شیرین نفوذ کنند یا در فاضلاب مستقر شوند و در نهایت نیز سرنوشت آنها یا نفود به منابع آب خواهد بود یا به گورستان ضایعات و به کود تبدیل شدن، ختم خواهد شد.

ابرخازن انعطاف پذیر جدید اجازه می دهد تا در مدت ۱۰ دقیقه وسایل نقلیه الکتریکی شارژ شود

دانشمندان دانشگاه کالج لندن و آکادمی علوم چین یک ابرخازن مبتنی بر گرافن انعطاف پذیر جدید ایجاد کرده اند که می تواند با خیال راحت با سرعت بالا شارژ شود و یک مقدار رکورد انرژی را برای مدت طولانی ذخیره کند.

ابداع خمیردندانی که از سکته قلبی و مغزی پیشگیری می کند

پژوهشگران "دانشگاه فلوریدا آتلانتیک، "موسسه پژوهشی مارشفیلد و "دانشگاه ویسکانسین- مدیسن با همکاری یکدیگر، یک آزمایش تصادفی انجام داده‌اند تا تاثیر نوعی خمیر دندان موسوم به "پلاک اچ‌دی را در کاهش پروتئین واکنشی سی مورد بررسی قرار دهند.

تمهیدات استان اردبیل برای مقابله با کرونا

در راستای توجه به حفظ سلامت شهروندان استان اردبیل تمهیدات ویژه ای در جهت پیشگیری از گسترش ویروس کرونا انجام شد.