اصفهان

توسط دانشمندان کانادایی؛

بافت مصنوعی ترمیم کننده قلب، ماهیچه‌ها و تارهای صوتی ساخته شد

دانشمندان دانشگاه مک گیل با ترکیب دانش شیمی، فیزیک، زیست شناسی و مهندسی، یک ماده زیستی به اندازه کافی قوی برای ترمیم قلب، ماهیچه‌ها و تارهای صوتی ایجاد کردند که نشان دهنده یک پیشرفت بزرگ در پزشکی احیا کننده است.

به مناسبت هفته بسیج؛

اولین جشنواره جهادگران علم و فناوری گلپايگان برگزار شد/چهار اختراع و یک اثر پژوهشی رونمایی و ۲۵ نخبه تجلیل شدند+ عکس

همزمان با هفته بسيج اولین جشنواره جهادگران علم و فناوری گلپايگان با رونمایی از ۴ اختراع و یک اثر پژوهشی همچنين از ۲۵ نخبه و چهره علمي پژوهشي بسيج تجليل به عمل آمد.

به مناسبت هفته بسیج؛

برگزاری اولین جشنواره جهادگران علم و فناوری شهرستان دهاقان/ ۸ طرح فناورانه و دستاورد علمی رونمایی و تجلیل شد+ تصاویر

اولین جشنواره جهادگران علم و فناوری شهرستان دهاقان همزمان با هفته بسیج با حضور خالد گمار مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان، فرمانده ناحیه دهاقان و مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه و مسئولان پایگاهها و مسئولین شهرستان برگزار و ۸ طرح فناورانه و دستاورد علمی رونمایی و تجلیل شد.

در دومین روز از هفته بسیج؛

اولین جشنواره جهادگران علم و فناوری شهرستان چادگان برگزار شد/۴ دستاورد ارائه و جهادگران تجلیل شدند

اولین جشنواره جهادگران علم و فناوری شهرستان چادگان در دومین روز از هفته مبارک بسیج با حضور تعدادی از مبتکرین، مخترعین، مدیران شبکه علمی و جهادگران علم و فناوری همراه با ارائه ۴ طرح ابتکاری و اختراعی و مراسم تجلیل از جهادگران علم و فناوری برگزار شد.

در یک مقاله گزارش شد؛

تاریخچه مواد پتروشیمی و تاثیر آنها بر ژئوپلیتیک جهانی

مقاله جدیدی استدلال می‌کند که همه جنبه‌های زندگی مردم در حال حاضر محدود به "عرضه ظاهراً نامحدود پتروشیمی ارزان قیمت و به راحتی یکبار مصرف" است و ۳۰ درصد افزایش ظرفیت پتروشیمی جهان طی دهه آینده از چین است.

نقش «۳۷۰ رود بی‌پایان» بر روی دیوارنگاره‌ی ارگ عظیم جهان‌نما

همزمان با ۲۵ آبان‌ماه، سالروز حماسه و ایثار مردم اصفهان، دیوارنگاه‌ی ارگ عظیم جهان‌نما در میدان امام حسین علیه‌السلام اصفهان، به تصویری با شعار «۳۷۰ رود بی‌پایان» مزین می‌شود.

محققان کشف کردند:

بیومارکر خون خطر دیابت را دو دهه قبل پیش‌بینی می‌کند

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که سطح یک پروتئین خاص (فولیستاتین) در خون به عنوان یک پیش‌بینی‌کننده مفید برای دیابت نوع ۲ تا دو دهه قبل از بروز هر گونه علائمی است، که می‌توان از یک آزمایش خون تشخیصی استفاده کرد.

نصب نماد شهری ۲۵ آبان به یاد ۳۷۰ شهید عملیات محرم، در اصفهان

نماد شهری ۲۵ آبان به یاد ۳۷۰ شهید تشییع شده در این روز، در میدان ۲۵ آبان شهر اصفهان و به همت سازمان زیباسازی و مدیریت منطقه ۸ شهرداری اصفهان، نصب می شود.

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج؛

اولین جشنواره جهادگران علم و فناوری شهرستان مبارکه برگزار می‌شود

«اولین جشنواره جهادگران علم و فناوری شهرستان مبارکه» به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج و به همت مرکز رشد و پایگاههای بسیج علمی پژوهشی ناحیه مبارکه، با همکاری مرکز فناوری شهر علامه مجلسی و مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه چهارم آذرماه برگزار می‌شود.

در نشست سالانه کالج روماتولوژی آمریکا گزارش شد:

دوزهای بالا و استفاده طولانی‌ هیدروکسی کلروکین خطر عوارض شدید چشمی را افزایش می‌دهد

تحقیقات جدیدی که این هفته در نشست سالانه کالج روماتولوژی آمریکا ارائه شد، نشان می‌دهد که دوزهای بالاتر و استفاده طولانی‌تر از هیدروکسی کلروکین خطر عوارض شدید چشمی را افزایش می‌دهد.