اصفهان

انتصاب رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در کشورهای آسیای شرقی، استرالیا و نیوزلند

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در کشورهای آسیای شرقی، استرالیا و نیوزلند(مستقر در مالزی) را منصوب کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان:

افزایش فزاینده جمعیت دانش‌آموزان فنی‌و‌حرفه‌ای و کاردانش اصفهان طی یکسال

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان، استان اصفهان با اشاره به جایگاه بخش فنی‌و‌حرفه‌ای و کاردانش در این استان، از افزایش دودرصد جمعیت دانش‌آموزان فنی‌و‌حرفه‌ای و کار دانش استان طی یکسال خبرداد و اعلام کرد: در این یکسال انعقاد قرارداد ۳۲ هنرستان جوار صنعت با پیشرفت عملیات ساختمانی خوب از دیگر دستاوردهاست.

به همت خیرین دانشگاه‌‌ساز حوزه سلامت اصفهان؛

کلنگ احداث مرکز دانشگاهی حضرت علی بن ابی طالب(ع) بر زمین خورد

امروز شانزدهم بهمن ماه، کلنگ احداث مرکز دانشگاهی حضرت علی بن ابی طالب(ع) شامل دانشکده‌های تغذیه و علوم غذایی و طب ایرانی سنتی توسط خیرین دانشگاه‌‌ساز حوزه سلامت همزمان با میلاد حضرت امیرالمومنین(ع) و ایام الله دهه فجر بر زمین زده شد.

در دومین روز از دهه فجر ۱۴۰۱؛

بازدید وزیر صمت از مجتمع معدنی پتاس خور و رونمایی «استانلس استیل» در فولاد مبارکه

در دومین روز از دهه فجر وزیر صمت با حضور در استان اصفهان از مجتمع معدنی پتاس خور و بیابانک بازدید کرد و نشستی هم با فعالان اقتصادی نائین داشت، برنامه بعدی وزیر رونمایی «استانلس استیل» در فولاد مبارکه بود.

توسط معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

اسامی مراکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان در استان اصفهان اعلام شد

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به‌مناسبت قرار گرفتن در هفته ملی مبارزه با سرطان (۱۵-۸ بهمن ماه) و همچنین در راستای اقدامات تشخیصی و پیشگیری از انواع سرطان‌ها، اعلام کرد: مراکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان در شهرهای اصفهان(بیمارستان امید، امین و الزهرا(س)) و شهرستان‌های شهرضا، نجف‌آباد، طبس، شهرکرد، کاشان و یزد دایر و در حال انجام خدمت می‌باشد.

توسط پایگاه ممتاز کشوری طریق‌القدس اصفهان:

تشکیل مجتمع علمی آموزشی شهید فخری‌زاده و تحقق رویکرد دانش‌بنیانی از سنین پایه

علیرضا حق شناس با اشاره به این که در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در پایگاه ممتاز کشوری طریق القدس اصفهان تشکیل مجتمع علمی آموزشی شهید فخری‌زاده تحت عنوان «طرح علمی فخرا» را محقق کردیم، گفت: رویکرد دانش‌بنیان با اجرایی شدن از سنین پایه مدنظر است که اولین خروجی برای سنین ۱۱ تا ۱۳ سال را محقق ساختیم.

جزییات کشف و انهدام ریزپرنده‌های حمله‌کننده در اصفهان

آنالیز اجزای بدنه، موتورها، منبع تغذیه و سیستم ناوبری ریز پرنده‌ ساقط شده و تطبیق آن با نمونه‌های موجود، سازنده آن را دقیقا مشخص نموده و سرنخ‌های مهمی را آشکار کرده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت مبتکران سطح پاسارگارد؛

دستیابی محققان اصفهانی به دانش خمیرهای لحیم‌کاری

رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان مبتکران سطح پاسارگارد با اعلام این خبر که برای اولین بار در کشور به تکنولوژی ساخت خمیر لحیم‌کاری یا بزیزینگ مس دست یافتیم، گفت: دوماه پیش چهارمین محصول «خمیر قلع» که مورد نیاز ۱۵ کارخانه معتبر صنعت لوازم الکترونیکی بود و همگی از چین وارد می‌کردند با قابلیت رقابت با نمونه‌های خارجی و نصف قیمت با موفقیت آزمایش کردیم و عرضه به بازار آغاز شد.

با حکم وزیر علوم؛

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان رایزن علمی ایران به چین می‌رود

دکتر اسماعیل مهریار عضو هیئت علمی جوان دانشگاه صنعتی اصفهان با حکم وزیر علوم تحقیقات و فناوری، برای مدت ۲ سال به عنوان رایزن علمی ایران به کشور چین می‌رود.

مدیر دفتر اشتغال جهاد دانشگاهی اصفهان:

در بحث شناسایی و زنجیره‌های ارزش مشاغل خرد و خانگی ضعف داریم/شناسایی ۱۷ مزیت در استان اصفهان

مدیر دفتر اشتغال جهاد دانشگاهی اصفهان با اشاره به این که در بحث شناسایی و زنجیره‌های ارزش مشاغل خرد و خانگی ضعف داریم، گفت:تقریبا برآوردی که از ۲۸ شهرستان استان و روستاها زیر مجموعه آن داشتیم؛ حدود ۱۷ مزیت شناسایی شده و اگر استان را بعنوان پهنه بزرگ از نظر مشاغل خانگی و مزیت‌ها در نظر بگیریم حدود ۵۰ تا ۶۰ تولید مزیت است.