ایلام

بیش از ۹۰درصد خدمات پزشکی قانونی در ایلام انجام می شود/پزشکی قانونی ایلام نیازمند دستگاه GC-MS

مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام گفت: نبود تجهیزات و دستگاههایی همچون GC-MS منجر شده تا تعدادی از پرونده های آزمایشگاهی جهت تشخیص و تائید به استانهای همجوار ارسال شود.

اینترنت اشیاء و هوشمندسازی امکانات

اینترنت اشیاء با دادن توانایی ارسال داده از طریق اینترنت، دستگاه‌های «فاقد هوش» را «باهوش‌تر» کرده و به دستگاه اجازه می‌دهد با مردم و سایر چیزهایی که دارای اینترنت اشیا هستند ارتباط برقرار کند.

گفتگو با مخترع جوان ایلامی

از رادارگریز کردن پهپادها تا تولید برق در فضا به وسیله مولد RTG

پیمان کولیوند گفت: فناوری جدید تولید شده او با هدف تولید برق با استفاده از RTG امکان پذیر بوده، با این تفاوت که در مولد ساخته شده، ماده پرتوزا مانند پلوتونیم۲۳۸ وجود ندارد و از منبع گرمایی دیگر استفاده شده و می توان با رعایت نکات حفاظتی پلوتونیوم و ساخت چشمه آن، این مولد را برای ماهواره ها ساخت .

عوارض خطرناک فست فودها بر سیستم ایمنی بدن

مدرس دانشگاه تهران گفت: رژیم غذایی فست فودی دارای کمبود آنتی اکسیدان ها و مواد شیمیایی گیاهی است که برای عملکرد طبیعی سیستم ایمنی، برای به حداکثر رساندن سلامت مغز، محافظت در برابر زوال عقل، بیماری های مزمن، سرطان و پیری زودرس مورد نیاز است.

امضای تفاهمنامه بسیج علمی و بنیاد شهید در ایلام

تفاهمنامه همکاری علمی و پژوهشی فی مابین سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری و بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام امضاء شد .

اهمیت تغذیه سالم در سلامت افراد

بهره مندی از یک رژیم غذایی سالم در طول زندگی به جلوگیری از سوءتغذیه در همه اشکال آن و همچنین طیف وسیعی از بیماری‌های غیرواگیر کمک می‌کند.

تلاش نخبه ایلامی در راه اندازی مرکز نوآوری صنعتی ایلام

برای راه اندازی مرکز نوآوری صنعتی، موانعی وجود دارد که نیازمند پشتیبانی مسئولان هستیم که امیدواریم با هم افزایی مسئولان و نخبگان این مرکز در آینده نزدیک راه اندازی شود.

نقاب ترسناک فضای مجازی بر چهره دانش آموزان

استفاده آزادانه و بی حد و حصر دانش آموزان از فضای سایبری، جامعه هدف نظام آموزشی را دچار اعتیاد اینترنتی کرده است.

برپایی نمایشگاه بین المللی گردشگری در نیمه اول بهمن ماه

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایلام از معرفی ظرفیت‌های گردشگری و صنایع‌دستی استان در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران در بهمن‌ماه سال‌جاری خبر داد.

اهمیت انگیزش در یادگیری مباحث آموزشی

روانشناس ایلامی گفت: انگیزه، تشویق و تائید دانش آموز تاثیر بسیاری در آموزش و یادگیری دارد .