بوشهر

یک مطالعه جدید؛

نوشیدن آب چغندر باعث پیری سالم می‌شود

یک مطالعه جدید در مجله «Redox Biology» منتشر شد که نشان می‌داد نوشیدن آب چغندر ترکیبی از باکتری‌های دهان را در ارتباط با عروق خونی سالم و عملکرد مغز ایجاد می‌کند.

بیل گیتس، بنیان‌گذار مایکروسافت؛

بهتر است همه کشورهای از گوشت مصنوعی استفاده کنند/ حمایت از حقوق حیوانات یا تأمین منافع شخصی

امروزه شاهد فناوری‌های جدیدی در جهان هستیم، گوشت‌های مصنوعی، یکی از فناوری‌هایی که باعث شگفتی همگان شده و توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ جهانی را به خود جلب کرده است، بنیان‌گذاران گوگل و مایکروسافت، پیشتازان سرمایه‌گذاری در این حوزه هستند و چند روز پیش بیل گیتس، بنیان‌گذار مایکروسافت در یک مصاحبه اعلام کرد بهتر است همه کشورهای جهان اولی از گوشت مصنوعی استفاده کنند.

علم و فناوری گزارش می شود

پروستات دومین سرطان شایع در مردان/تست PSA در افراد با خطر بالا باید آغاز شود

سرطان پروستات دومین سرطان شایع در مردان و چهارمین سرطان شایع در جهان است، کارآمدترین توصیه می‌تواند این باشد که تا جای ممکن تست PSA در افراد با خطر بالا، زودتر آغاز شود.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

مننژیت باکتریایی بسیار خطرناک‌تر از انواع دیگر این بیماری است/مشکل کمبود واکسن سربازان حل شده است

بیماری مننژیت سه نوع باکتریایی، ویروسی و قارچی تقسیم می‌شود که نوع باکتریایی آن بسیار خطرناک است و می‌تواند کشنده باشد و ممکن است در کمتر از چند ساعت فرد را از پا در آورد در موارد غیر کشنده معلولیت دائمی می‌دهد و شامل قطع عضو و زخم شدید است.

پژوهشگر برتر جشنواره علمی مکتب شهید سلیمانی؛

ضرورت پرداختن به مدیریت جهادی و دستاوردهای مکتب شهید سلیمانی

پژوهشگر برتر جشنواره علمی مکتب شهید سلیمانی ضرورت پرداختن به مدیریت جهادی و دستاوردهای مکتب شهید سلیمانی در ابعاد مختلف را امری مهم دانست و افزود: اگر انضباط، پُرکاری، تدبیر، شب و روز نشناختن توأم با انگیزه و روحیه جهادی برای خدمت به بندگان خدا سرلوحه کار مدیران قرار گیرد، بدون شک مشکلات کشور در تمام زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، نظامی و علمی در هر شرایطی قابل‌حل و موانع برداشته خواهد شد.

معرفی علما و دانشمندان؛

شیخ حسن آل عصفور یک‌تنه در مقابل بریتانیای کبیر

یکی از علمایی که در جنوب کشور مقابل بریتانیا اعلام جهاد کرد شیخ حسن آل عصفور است که با شجاعت در مقابل دست‌اندازی بیگانگان ایستاد و خطر حضور آنان را در میهن گوشزد کرد.

بر روی پیام به روزرسانی Flash Player کلیک نکنید/ این یک کلاهبرداری است

«آدوبی فلش پلیر» (Adobe Flash Player) که در مرورگرهای کروم، فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر برای مشاهده محتوای مالتی‌مدیا، اجرای اپلیکیشن‌های اینترنتی با امکانات کامل و استریم صوت و ویدئو ساخته شده بود به دلیل به خطر انداختن امنیت کاربران، بعد از سپری کردن ۲۰سال از عمر خود برای همیشه حذف خواهد شد.

چهارمین دوره رقابت‌های اینوتکس پیچ در بوشهر برگزار می‌شود

چهارمین دوره رقابت‌های اینوتکس پیچ که یکی از رویدادهای جانبی نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری (Inotex) است، از ۲۳ بهمن سال جاری تا اردیبهشت ۱۴۰۰ در استان‌های بوشهر، کرمان، تهران، قزوین، تبریز و همدان برگزار می‌شود.

پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا؛

شناسایی مجموعه ژن‌های جدید عامل سرطان/ درمان قطعی برای سرطان وجود ندارد

با توجه به اینکه علوم پزشکی روز به روز در حال پیشرفت است اما هنوز درمان قطعی برای سرطان وجود ندارد و بیشترین پیشرفت مربوط به پیشگیری و تشخیص زودرس این بیماری است، پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا با بررسی سازوکارهای ژنتیکی که منجر به شکل‌گیری تومورهای سرطانی می‌شود، مجموعه ژن‌های جدید سرطان‌زا را کشف کرده‌اند.

طبق بررسی انجام شده:

اطلاعات جمعیتی شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۲۰/ فیسبوک پرمخاطب‌ترین بستربرای کسب‌وکارها است

رسانه‌های اجتماعی روزانه برای سرگرمی، معاشرت و حتی اطلاع از اخبار به‌کارگرفته می‌شوند، دانستن اینکه در کدام پلتفرم داده‌های جمعیتی بیشتری وجود دارد بسیار مهم است زیرا در طول دو دهۀ گذشته، شبکه‌های اجتماعی به‌‎عنوان یکی از کانال‎های اصلی بازاریابی رشد کرده‎اند.