بوشهر

طبق بررسی انجام شده:

اطلاعات جمعیتی شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۲۰/ فیسبوک پرمخاطب‌ترین بستربرای کسب‌وکارها است

رسانه‌های اجتماعی روزانه برای سرگرمی، معاشرت و حتی اطلاع از اخبار به‌کارگرفته می‌شوند، دانستن اینکه در کدام پلتفرم داده‌های جمعیتی بیشتری وجود دارد بسیار مهم است زیرا در طول دو دهۀ گذشته، شبکه‌های اجتماعی به‌‎عنوان یکی از کانال‎های اصلی بازاریابی رشد کرده‎اند.

محققان دانشگاه ییل ایالات متحده؛

ویروس راینو شایع‌ترین علت سرماخوردگی است/ چه عاملی می‌تواند از آلوده شدن مجاری هوایی به ویروس آنفولانزا جلوگیری کند؟

محققان دانشگاه ییل ایالات متحده در مجله The Lancet Microbe گزارش دادند: ویروس راینو که شایع‌ترین علت سرماخوردگی است می‌تواند از آلودگی ویروس آنفلوآنزا از طریق راه‌های هوایی پیشگیری کند و دفاعی در برابر این ویروس در بدن ایجاد کند.

براساس یک مطالعه جدید:

تزریق ویتامین C، قدرت ایمنی بدن در برابر سرطان را در موشها افزایش می‌دهد

براساس یک مطالعه جدید بر روی موش‌ها، نشان داد تزریق مقدار زیاد ویتامین C می‌تواند رشد بسیاری از انواع تومورهای سرطانی را به تأخیر اندازد و قدرت سیستم‌های درمانی تقویت کند.

براساس گزارش روزنامه نیوانگلند ژورنال؛

داروهای میگرنی باعث ایجاد یک بیماری عجیب "قرون وسطایی" شده است

طبق یک گزارش جدید، زنی که از داروی میگرنی استفاده می‌کرد با عوارض نادری همچون احساس سوزش در پاها و بی حس شدن یکی از انگشتان پا مواجهه شد.

رئیس دانشگاه خلیج فارس استان بوشهر:

دانشگاه خلیج فارس بوشهر؛ اقدامات انجام شده در مقابله با کرونا

دکترعبدالمجید مصلح، رئیس دانشگاه خلیج فارس استان بوشهر گفت: دانشگاه خلیج فارس با شیوع ویروس کرونا و با هدف صیانت هر چه بیشتر از سلامت کارکنان، اعضای هیات علمی و دانشجویان، در هماهنگی با مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و کمیته بحران استان بوشهر، از تاریخ ۴/۱۲/۱۳۹۸ با تشکیل نخستین جلسه اضطراری هیأت رئیسه، اقدامات پیشگیرانه خود را آغاز کرد.

محققان دانشگاه "علم و فناوری هنگ‌کنگ"؛

چشم مصنوعی جدید، که ممکن است از چشم انسان فراتر رود!

محققان دانشگاه "علم و فناوری هنگ‌کنگ" یک چشم سایبورگ ساختند که عملکرد و ساختار آن ویژگی‌های مشترک زیادی با همتای انسانی خود دارد و از ساختار چشم انسان تقلید می‌کند و به همان اندازه نسبت به نور حساس است و نسبت به یک چشم واقعی، زمان واکنش سریع‌تری دارد.

موفقیتی برای صنعت هواپیمایی کشور؛

جوانان بوشهری پیش قدم در ساخت هواپیمای فوق سبک/«اولین هواپیمای تجربی کشور» به پرواز درآمد

تیم پروازی و متخصص، شرکت «شهپر سیمرغ طلایی» استان بوشهر توانسته است با ساخت «اولین هواپیمای تجربی کشور»، آن را در حضور کارشناسان و بازرسان کارگروه وسایل پرنده فوق سبک سازمان هواپیمایی کشوری و مسئولان لشکری بر فراز آسمان زیبا کنار به پرواز در آورد.

طبق تحقیقات دانشمندان؛

COVID-۱۹ باعث تغییر در پلاکت های خون می شود

به گفته‌ی دانشمندان، تغییر در پلاکت‌های خون ناشی از COVID-۱۹ می‌تواند به بروز سکته‌های قلبی، سکته‌های مغزی و سایر عوارض جدی در برخی از بیماران مبتلا به این بیماری منجر شود.

براساس تحقیقات ارائه شده؛

مکمل‌های پروبیوتیک عامل مهم در کاهش وزن در کودکان چاق شناخته شد

مطالعات نشان می‌دهند که مکمل‌های حاوی پروبیوتیک در طی ۱۲ هفته می‌تواند منجر به کاهش قابل توجهی از وزن در کودکان چاق گردد.

طبق تحقیقات جدید دانشمندان؛

آینده مانگرهای جهان به دست ما است/افزایش گازهای گلخانه‌ای خطری جدی برای جنگل‌های حرا

سرعت افزایش سطح دریاها در سال‌های آینده به میزان گرم شدن کره زمین بستگی دارد و همین امر باعث گسترش آب دریا و ذوب شدن صفحات(کوه‌های) یخی می‌شود و این مسئله به نوبه خود به میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای بستگی دارد.