بوشهر

باتری‌های قدیمی را دور نریزید، آنها را به گیاهان تحویل دهید

باتری‌ها حاوی مواد مضر هستند که نباید وارد طبیعت شوند. یک شرکت بازیافت استرالیا با جمع آوری باتری‌های استفاده شده و تبدیل آنها به کود برای محصولات زراعی، تعداد باتری های موجود در محل دفن زباله را کاهش می‌دهد.

الزامات جهش تولید؛

جهش تولید نیازمند یک انقلاب نهادی در اقتصاد ایران پسا-کرونا

دکترعلی حسین صمدی، دانشیار دانشگاه شیراز گفت: جهش تولید، نیازمند تغییرات نهادی گسترده (اقتصادی-حقوقی، سیاسی، و اجتماعی-فرهنگی) و عمیق در زمینه تولید علم، اندیشه و تولید کالاها و خدمات است.

بیانیه به مناسبت روز قدس؛

روز قدس روز اسلام و افول آمریکا و سقوط رژیم منحوس اشغالگر قدس است

روز قدس روز اسلام، روز پیامبر اعظم(صلی الله و آله و سلم) و روز نابودی ظالمان عالم و روز افول آمریکا و سقوط رژیم منحوس اشغالگر قدس است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر؛

روزانه ۷۰ هزار ماسک در استان بوشهر تولید می‌شود/۱۳۴کارگاه تولید ماسک فعال است

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: با توجه به شرایط حساس کشور و نیاز هموطنان به ماسک و دستکش، کارگاه‌هایی جهت تامین این نیاز مردم در سطح استان راه‌اندازی شده است که طبق آخرین آمار، با فعالیت ۱۳۴ کارگاه تولید ماسک، روزانه ۷۰ هزار ماسک و ۱۶ هزار دستکش تولید می‌شود که تا به امروز ۹۴۹هزار و ۵۶۷ عدد ماسک و دستکش توزیع شده است.

یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد؛

۱۴ راهکار جهش تولید ملی/نقش استان بوشهر در جهش تولید کشور

استان بوشهر یکی از استان‌هایی است که نقش زیادی می‌تواند در جهش تولید کشور داشته باشد، بیش از ۹۰ درصد نفت کشور از جزیره خارک صادر می‌شود، ۸ درصد انرژی جهان در عسلویه وجود دارد همچنین وجود کشاورزی خارج از فصل و وجود شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی می‌تواند نقش مهمی را در جهش تولید کشور ایجاد نماید.

«کرونا ویروس» هم نتوانست کیفیت اینترنت ایران را بهبود بخشد!

با توجه به حساسیت‌های موجود در نظام آموزشی، همه مربیان به فضای مجازی رو آورده و مجبورند آموزش بصورت آنلاین را تجربه کنند ولی عمده مشکلی که همه مردم با آن روبرو هستند سرعت پایین اینترنت است. خبر خوب اینکه ریس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور برای بهبود کیفیت اینترنت، ضرب العجل تعیین کرده است اما اینکه چه میزان محقق شده است جای پرسش دارد.

جمعی از نخبگان، پژوهشگران، مخترعین و مبتکرین بسیجی استان بوشهر؛

جامعه علمی، با پشتکار و پیشرفت‌های علمی و فناوری، استکبار را منزوی خواهد کرد

در پی شهادت سردار سپهبد پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و همراهان او به دست تروریست‌های آمریکا در بغداد، جمعی از نخبگان، پژوهشگران، مخترعین و مبتکرین بسیجی استان بوشهر با محکومیت این اقدام بزدلانه بیانیه‌ای را صادر کردند.

به همت یک تیم جهادی؛

۱۵۰طرح اشتغال‌زایی روستایی در استان بوشهر اجرا می‌شود

تیم جهادی اشتغال و کارآفرینی رهروان ولایت، قرار است ۱۵۰ طرح اشتغال‌زایی در روستا‌های استان ایجاد کند، در روز گذشته ۵۵طرح پذیرفته شده را با حضور دکتر حاجیانی، رئیس صندوق توسعه و کارآفرین استان بوشهر مورد داوری قرار گرفت.

در راستای اشتغال‌زایی؛

تیم جهاد اشتغال‎زایی و کارآفرینی به ۱۵۰ طرح تسهیلات بدون بهره می‌دهد

تیم جهاد اشتغال‎زایی و کارآفرینی رهروان ولایت به مدیریت، آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان بوشهر، در راستای اشتغال‌زایی در استان، اقدام به ارائه تسهیلات مالی بدون بهره به صاحبان ایده و کارآفرین نموده است.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور؛

خیزش علمی اولین مرحله رسیدن به تمدن نوین اسلامی آغاز شده است

پانزدهمین جشنواره جهادگران علم و فن آوری به همت معاونت جهاد علمی و فن‌آوری سپاه امام صادق علیه السلام استان بوشهر با حضور رؤسای دانشگاه های این استان، صبح امروز در سالن ۲۲ بهمن این سپاه برگزار شد.