بوشهر

مسئول جهاد علم و فناوری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر؛

مراکز علمی برای رفع مشکلات جامعه باید هدفمند شود/یکی از مشکلات ما، عدم ارتباط بخش صنعت با آموزش است

دکتر حمزه شیخیانی، مسئول جهاد علم و فناوری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر درباره مهمترین مشکلات عرصه دانشگاهی کشور گفت: یکی از مشکلات ما در عرصه آموزشی دانشگاهی، عدم ارتباط بخش صنعت با آموزش است عدم نیازسنجی و کار کردن بر اساس رفع آن نیاز است.

طبق‌ آمار منتشر شده‌ در سازمان پزشکی قانونی؛

آمار «جانباختگان کار» در ایران در بهار سال ۱۳۹۸/استان بوشهر بیشترین میزان مرگ در مقایسه با جمعیت آن در سال۱۳۹۷

بر طبق‌ آمار منتشر شده‌ در سازمان پزشکی قانونی، در سه‌ماهه نخست امسال ۴۲۱ نفر از هموطنان در «حوادث ناشی از کار» جان خود را از دست دادند که ۴۱۷ نفر از آنها مرد و چهار نفر زن بوده‌اند. این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷.۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در نهمیمن جشنواره مالک اشتر؛

شعار محوری جشنواره مالک اشترامسال، تکریم نیروی انسانی است

سردار علی رزمجو، فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در نهمیمن جشنواره مالک اشتر گفت: اشراف در اندیشه اسلامی و مبانی دینی، جایگاه خاص و ویژه‌ای دارد و از دیدگاه جهان‌بینی توحیدی، جهان دارای یک نظام واحد است که خالق می‌تواند ناظر باشد و نظارت کند.

وضعیت علوم شناختی در ایران؛

علوم شناختی پروژه‌ای در حال پیشرفت است/این رشته نیروی متخصص کم دارد

رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از محققان پژوهشکده علوم شناختی بر لزوم تلاش همه‌جانبه و شبانه‌روزی برای پیشرفت بیش از پیش در این علوم تأکید کردند و گفتند: شتاب حرکت علمی کشور نباید کاهش یابد و یا متوقف شود، بلکه این شتاب باید برای سالهای طولانی و تا رسیدن به نقطه اوج علمی حفظ و تقویت شود.

محققان ارتش آمریکا؛

کنترل کافئین مصرفی توسط هوش مصنوعی/ با این ابزار میزان هوشیاری افراد ۴۰ درصد بیشتر می‌شود

محققان ارتش آمریکا یک ابزار مبتنی بر وب به نام “۲B-Alert Web” ساخته‌اند که می‌تواند برای بهینه‌سازی مصرف کافئین مورد استفاده قرار گیرد.

معاونت جهاد علم و فناوری؛

مشکل عمده اقتصاد استان بوشهر/پژوهش‌های دانشگاهی به ندرت عملیاتی می‌شود

نشست نیروهای مسلح جهت بررسی مهمترین مسئله‌ی کشور و ارائه راهکارهای لازم در این راستا در دفتر معاونت جهاد علم و فناوری سپاه امام صادق(ع) برگزار شد.

طبق بررسی انجام شده در اقتصاد ایران:

چرا ایران دائم تحریم می‌شود؟/از تحریم نباید بنالیم؛ باید طرح های مقابله با تحریم را بررسی و دنبال کنیم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای می‌فرمایند: «تحریم می‌تواند فرصت باشد زیرا تجربه نشان داده که کشورهایی که از منابع طبیعی مانند نفت برخوردار هستند هر وقت درآمدهای آنها از ناحیه این منابع کاهش پیدا کرده است به فکر اجرای اصلاحات اقتصادی افتاده و انگیزه پیدا می‌کنند تا خود را از وابستگی نجات دهند.»

طبق تحقیقات انجام شده؛

خطر خرده‌ زباله‌های فضایی برای آینده اکتشافات کیهانی چیست؟

تاکنون در هیچ یک از معاهدات بین‌المللی تعریفی از زباله‌های فضایی ارائه نشده است و تعاریف موجود جنبه شخصی دارد و اغلب از سوی موسسات و انجمن‌های علمی و دانشمندان و حقوقدانان بیان شده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر؛

کادرسازی اصلی‌ترین وظیفه دانشگاه نسبت به گام دوم انقلاب است

نیروسازی و کادرسازی اصلی‌ترین وظیفه دانشگاه نسبت به گام دوم انقلاب است، و برای عمل به بیانیه گام دوم انقلاب، باید توانمندی جوانان را باور کرده و سرنوشت جامعه را به دست نیروی جوان بسپاریم.

طبق تحقیقات انجام شده؛

یادگیری سواد رسانه‌ای شما را در برابر خطرات ایمن می‌سازد!

از سواد رسانه‌ای ، به عنوان سواد جدید یاد می‌شود، همچنین با افزایش دسترسی به رسانه‌های تعاملی، آسیب‌های اجتماعی جدیدی در جامعه بروزکرده است که میزان سواد رسانه‌ای کاربران، در آن نقش دارد.