چهارمحال و بختیاری

ام اس قابل کنترل است اما درمان قطعی ندارد

علت اصلی ام اس هنوز مشخص نیست و درمان قطعی ندارد ولی با استفاده از داروهای موجود قابل کنترل است.

اسید فولیک چیست و چه کمکی به سلامت می کند؟

اسيد فوليك يكي از انواع ويتامين B است كه به نام فولات نيز شهرت دارد. فولات به طور طبيعي در خوراكي‌ها وجود دارد اما اسيد فوليك، شكل مصنوعي اين ويتامين است. بدن ما قادر به ساختن اسيد فوليك نيست و براي همين بايد از طريق غذا يا مكمل‌ها دريافتش كنيم.

پهپاد های جمهوری اسلامی به موتورهای "توربوفن جهش ۷۰۰" مجهز شده اند

توربوفن نوعی موتور جت است که در آن بخش بزرگی از هوای مکیده شده، بدون رفتن به اتاق احتراق از روزنه انتهائی خارج می‌شود که پهبادهای جمهوری اسلامی به این نوع موتور مجهز شده اند.

چطور نگرش مثبت داشته باشیم ؟/نگرش شما تعيين كننده ي نوع زندگي شماست

حتي اگر در هر زماني، انتخاب هاي شما براي رفتار و عملكردتان محدود باشد، اماانتخاب هايتان با توجه به نوع نگرشتان هرگز محدود نمي گردد. هميشه نگرش مثبت داشته باشيد.

بیابان زایی سومین چالش زیست محیطی / نیروی متخصص برای بیابان زایی باید تربیت شود

بیابانی شدن به عنوان یك پدیده جهانی، ایران را نیز گرفتار كرده است، به طوری كه دهها میلیون هكتار تخریب زمین و خاك و فرسایش آبی و بادی را شاهد هستیم، وضعیتی كه به گفته كارشناسان، مقابله با آن همسویی نهادهای مرتبط، مشاركت مردم و تربیت نیروی متخصص را می طلبد.

شناسایی ۱۴ بیمار مبتلای قطعی به کرونا از بين بيماران بستري با علايم باليني مشکوک به کرونا در چهارمحال و بختياري

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: طي ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپايي، تست ۱۴ مراجعه کننده بيمارستاني با علايم باليني مشکوك به بيماري كوويد ۱۹ كه در مراكز درماني بستري شده بودند مثبت قطعي اعلام شد.

بازدید از خبرگزاری علم و فناوری به مناسبت روز خبرنگار

مسئول بسیج علمی و پژوهشی چهارمحال و بختیاری به مناسبت روز خبرنگار از خبرگزاری علم و فناوری بازدید کرد و این روز را به خبرنگاران این خبرگزاری تبریک گفت.

۹۰ درصد از مبتلایان به کرونا در چهارمحال و بختیاری کاملا بهبود یافته اند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاري گفت: از ابتداي شيوع بيماري کوويد ۱۹ در استان تا کنون ۳۷۱۱ مورد ابتلاي قطعي به اين بيماري در استان شناسايي شده است که بيش از ۹۰ درصد از آنها بطور کامل بهبود يافته اند.

چهل سال خودباوری با جهاد دانشگاهی/

تمرکز بر آموزش، پژوهش، فرهنگ و اشتغال مهم‌ترین راهبرد جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری

در آستانه ورود جهاد دانشگاهی به دهه پنجم فعالیت خود، رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری از فعالیت این نهاد انقلابی از ابتدای فعالیت خود در استان گفت.

چهل سال خودباوری با جهاد دانشگاهی:

جهاد دانشگاهی می‌تواند در تمام مشکلات خرد و کلان ورود پیدا کند

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های چهارمحال‌وبختیاری گفت: امروز وظیفه جهاد دانشگاهی‌، جهاد علمی است که می‌تواند در تمام مشکلات خرد و کلان کشور ورود داشته باشد و با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و جوان و نیز ظرفیت‌های مغفول مانده در دانشگاه‌ها و مراکز علمی، متفکران علمی و متعهد را پای کار بیاورد.