چهارمحال و بختیاری

بیماری اچ ای وی بیماري شناخته شده و قابل درمان است

عضو کمیته کشوری ایدز و استاد دانشگاه، با بیان اینکه بيماري اچ اي وي علي رغم ۲۰ ، ۲۵ سال گذشته هم اکنون بيماري شناخته شده اي است افزود: اين بيماري قابل درمان و کنترل است و با انجام مراقبت هاي لازم مانند ساير بيماري ها فرد مي تواند با وجود ابتلا به آن، زندگي طبيعي و طول عمر بالا داشته باشد.

درمان بیماران در روستای چنار محمودی در اولویت است

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با بیان اینکه راه های انتقال ویروس اچ اي وي قطعا مورد بررسي قرار خواهد گرفت افزود: در حال حاضر درمان مبتلايان به اين ويروس در اولويت قرار دارد.

تست اچ ای وی بیش از ۹۵ درصد از اهالی چنار محمودی منفي است

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تست اچ ای وی بیش از ۹۵ درصد از افراد غربالگری شده روستاي چنار محمودي منفي است.

وظیفه علوم پزشکی درمان کسانی است که مبتلا به بیماری اچ آی وی شده اند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: وظیفه دانشگاه علوم پزشکی درمان مردم بوده و تمام مطالبات مردم مبنی بر شناسایی، درمان و پیگیری شرایط مردم به خوبی دنبال شده و خدمات خوبی ارائه شده است.

شرایط لردگان باهوشیاری مردم آرام شد

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: عموم مردم شریف لردگان همراهی و همکاری خوبی با نیروهای انتظامی و امنیتی داشته و دارند و همین عامل باعث عقیم ماندن ضد انقلاب در بین خواسته های مردم در این شهر شد.

اقدامات علمی و تخصصی در جهت شناسایی، درمان و پیشگیری از اشاعه بیماری ایدز شروع شد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: با هماهنگی و تماس با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و مسئولین استانی اقدامات علمی و تخصصی در جهت شناسایی، درمان و پیشگیری از اشاعه بیماری شروع شد و کما کان ادامه دارد.

مرگ و میر ناشی از بیماری هاری در کشور کمتر از ۱۰ مورد است

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: تعداد موارد بروز بيماري هاري در انسان و مرگ ناشي از آن در کشور ساليانه کمتر از ۱۰ مورد بوده است.

سکته قلبی شایع ترین بیماری در چند سال اخیر/عوامل محیطی عامل اصلی سکته های قلبی

تغییر سبک زندگی ماشینی، افزایش استرس های روزمره، مصرف سیگار و رژیم غذایی نامناسب و کم تحرکی از جمله مهم ترین فاکتور های ایجاد این بیماری است.

فارغ التحصیلی اولین گروه دانشجویان دکترای فیزیولوژِی گیاهی دانشگاه شهرکرد

اولین گروه دانشجویان دوره فیزیولوژی گیاهی دانشکده علوم پایه دانشگاه شهرکرد با دفاع از رساله دکتری خود فارغ التحصیل شدند.

شرکت های دانش بنیان پلی برای رسیدن به اهداف اقتصادی کشور

نقش این شرکت ها در ایجاد اشتغال و ارزآوری تا جایی پیشرفته که دولت ها تلاش دارند با ایجاد فضای کار به این شرکت ها بخشی از اهداف اقتصادی خود را از این طریق تحقق بخشند.