چهارمحال و بختیاری

آغاز کشت محصولات بهاره در چهارمحال و بختیاری

کشت محصولات بهاره در ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

ساخت کيت تشخيص کرونا در واحد شهرکرد با اخذ مجوز

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد گفت: براي ساخت کيت تشخيص ويروس کرونا هماهنگي‌هايي با مسئولان ذيیربط انجام شد که با اخذ مجوزها در اين زمينه آغاز به کار خواهيم کرد.

مضرات استفاده از زولبیا و بامیه پیش از فواید آن است

پروسه تهیه و اماده سازی زولبیا بامیه اگر به درستی انجام نشود می تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود ، مشکلاتی که برای یک فرد روزه دار می تواند جدی باشد به همین دلیل رعایت نکات مهم در انتخاب و خرید آن اهمیت ویژه ای دارد.

کتاب «اصول تشخیص و درمان بیماری‌های سیستم عصبی و مدیریت درد در پرندگان» وارد بازار نشر شد

کتاب «اصول تشخیص و درمان بیماری‌های سیستم عصبی و مدیریت درد در پرندگان» توسط انتشارات جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری منتشر شد.

"کرونا" هشدار "زمینِ ناپاک" به ما بود

تاثیر کرونا برمحیط زیست / آیا زمین نفس راحتی می کشد ؟

در پسا کرونا وضعیت محیط زیست بهتر از گذشته نیست، چون علاوه بر اینکه فعالیت‌های اقتصادی به‌شدت افزایش می‌یابد مردم باز به طبیعت می‌روند و عقده گشایی می‌کنند و این موضوع یعنی در آینده وضعیت محیط زیست بدتر از گذشته است.

کاهش چشم گیر تعداد مبتلایان بستری در مراکز درمانی چهارمحال و بختیاري

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهار محال و بختیاري، از کاهش چشم گير تعداد موارد بستري ناشي از ابتلا به کرونا در مراکز درماني اين استان خبر داد.

برگزاری جلسه هم‌اندیشی قرارگاه دانشگاهی مبارزه با ویروس در دانشگاه شهرکرد

جلسه هم‌اندیشی قرارگاه دانشگاهی مبارزه با ویروس کرونا استان چهار محال و بختیاری در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

ششم اردیبهشت صورت می‌گیرد

برگزاری چهل‌ و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن در چهارمحال و بختیاری

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف چهارمحال و بختیاری از برگزاری چهل‌ وسومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خبر داد و گفت: زمان نام نویسی این دوره از مسابقات از ششم اردیبهشت ‌ماه آغاز می‌شود.

گل محمدی گیاهی با نیاز آبی پایین و ارزآوری بالا

چهارمحال و بختیاری به سبب داشتن آب و هوای مناسب پتانسیل بالایی برای کشت گیاهان دارویی دارد و گل محمدی یکی از این گیاهان است، که به سبب درآمدزایی و ارزآوری بالا و نیاز آبی پایینی که دارد از سوی جوامع محلی نیز با اقبال خوبی مواجه شده است.

چهارمحال و بختیاری بکرترین رویشگاه گیاهان دارویی/ کرونا ویروس برداشت گیاهان دارویی را از مردم سلب کرد

چهارمحال و بختیاری با داشتن تنها ۳۵۰ گونه گیاهی با خواص دارویی منحصر به فرد، یکی از مهم‌ترین قطب‌های تولید این دسته از گیاهان در کشور است که همه ساله بهار، مردم از این گیاهان در دشت ها و کوه ها برداشت می کردند که امسال با آمدن کرونا ویروس منابع طبیعی برداشت از گیاهان دارویی را ممنوع اعلام کرد.