زنجان

گزارش تصویری/

سمینار کارآفرینی و خلاقیت در کسب و کارها

سمینار کارآفرینی و خلاقیت در کسب و کارها، با همکاری سازمان بسیج علمی و دانشگاه آزاد زنجان برگزار شد.

یادداشت/

ارتقای فناوری در کشور نیازمند توسعه زیرساخت‌هاست

در دنیایی که فناوری روز به روز بر نفوذش افزوده می شود، چاره ای جز توانمند کردن فناوری های مدرن نیست. گاه فراموش می شود که مثلا، تجارت و الکترونیک یکی از پیامدهای طبیعی فناوری های مدرن و از نتایج توسعه ارتباطات است.

استاندار زنجان در اولین مجمع سلامت استان؛

مشارکت اجتماعی مردم زنجان، فرصت طلایی برای تحقق مجمع سلامت است

مهندس درویش امیری اظهار داشت: مجمع سلامت استان، راهکار موثر برای مشارکت همه سازمان‌ها و نهادها است که به دنبال این است که نظام سلامت را اجتماعی، عمومی و همگانی کند.

رئیس دانشگاه زنجان:

رشد واحدهای دانش بنیان دانشگاه زنجان رضایت بخش نیست

دکتر نجفیان اظهار داشت: در یک سال گذشته سه واحد دانش‌بنیان به ۱۱ واحد دیگر اضافه شده که گرچه رضایت بخش نیست، اما رشد آن مطلوب است.

یادداشت/

داد و ستد کاربران اینترنت با فضای مجازی

اینترنت با خلق کردن فضای آزاد فرد را با تجربیات تازه ای آشنا می کند، اما در عین حال با گرفتن جسمیت، فرد را از تجربه های بسیاری از مسائل زندگی واقعی محروم می کند.

در هشتمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران؛

دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیرنامه یک ستاره دریافت کرد

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در هشتمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران موفق به دریافت تقدیرنامه یک ستاره شد.

عضو مسؤل در مرکز بهداشت استان زنجان:

بدون برنامه‌ریزی جامع، فرصت‌های دوران سالمندی تبدیل به تهدید می شوند

دکتر بخشی خاطرنشان کرد: هر چه افراد مسن‌تر می‌شوند به مراقبت‌ها و خدمات بیشتری احتیاج دارند؛ لذا برنامه‌ریزی برای ارتقاء کیفیت زندگی سالمندان یک امر ضروری و فوری است.

درمان بیماری ها با سنگ/طبی که هزاران سال قدمت دارد

سنگ درمانی که از دیرباز در زمره درمان ھای طب سنتی بوده، امروزه به عنوان یکی از رشته ھای طب مکمل معرفی و طبقه بندی می شود. استفاده از خواص درمانی سنگ ھای نیمه قیمتی و گوھرھا برخلاف استقبال گسترده مردم جھان، طی سال ھای اخير، موضوع جدیدی نیست، بلکه ھزاران سال قدمت دارد.

بر اساس آخرین آمار پایگاه های رتبه بندی جهانی؛

جایگاه دانشگاه زنجان ارتقاء یافت/دانشگاه علوم پایه رتبه نخست را کسب کرد

جایگاه دانشگاه زنجان در رتبه بندی از ۲۶ به ۲۲ در بین کلیه دانشگاه های کشور ارتقاء یافت و دانشگاه علوم پایه زنجان رتبه نخست در سهم تولید علم با مشارکت بین‌المللی از کل تولید علم دانشگاهی را کسب کرد.

معاون آموزشی دانشگاه زنجان:

پیشرفت بدون توسعه و تولید علم حاصل نمی‌شود/ ایراداتی به نحوه تدریس و ارزیابی اساتید وارد است

دکتر عظیمی مقدم اظهار داشت: بخشی از اندیشه علمی مربوط به آموزش و فرایند آموزش است. آموزش را باید پایه و اساس اندیشه های علمی قرار بدهیم.