سمنان

در دیدار مسئول بسیج دانشجویی استان با رئیس پارک علم و فناوری؛

مسیر جدید در بدنه دانشجویی با اهداف پژوهشی

رئیس سازمان بسیج علمی استان، مسئول بسیج دانشجویی استان با رئیس پارک علم و فناوری استان در سالن جلسات معاونت علمی استان دیدار کردند.

مدیرعامل یک شرکت دانش‌ بنیان؛

انجام تصفیه همزمان آب و هوا با محصول دانش بنیان ایرانی

مازیار مؤمنی اظهار داشت: این شرکت در حوزه آب، انرژی و سلامت فعالیت می‌کند و تمام تلاش خود را بر آن داشتیم که محصولات علاوه بر اینکه بر پایه فناوری هستند نواوری قابل قبولی نیز داشته باشند.

امیر عبدوس در جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا در استان سمنان به میزبانی استانداری بیان کرد؛

وجود اعتبارات لازمه نصب سامانه سنجش آلودگی هوا در استان سمنان

مدیرکل محیط زیست استان سمنان: برای نصب سامانه سنجش آلودگی هوا در استان و به خصوص در ایوانکی اعتبار نیاز است و برای تامین اعتبار لازم از محل ملی و استانی پیگیری های لازم را انجام می دهیم.

محققان دانشکده پزشکی هانوفر در آلمان موفق شدند؛

رونمایی از داروی جدید ضدپیری بدن

محققان دانشکده پزشکی هانوفر در آلمان موفق به یافتن شیوه ای برای جلوگیری از بیماری‌های مرتبط با افزایش سن در موش‌های آزمایشگاهی از طریق تجویز مولکولی طبیعی به نام اسپرمیدین شدند.

در مراسمی ویژه و با حضور سرلشکر باقری عنوان گردید؛

موشک‌های دوش پرتاب پیشرفته، آماده تولید

با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و وزیر دفاع خط تولید موشک های دوش پرتاب پدافند هوایی افتتاح و کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب با هدف تامین سوخت کلیه موشک های حوزه رزم زمینی آغاز به کارکرد.

مطالعات نشان می‌دهد؛

کبد چرب یک قدم تا سرطان کبد

مطالعات بیان می دارد که پروتئین متصل به RNA که در تنظیم سطح چربی کبد و خون نقش دارد، باعث ابتلا و پیشرفت بیماری کبد چرب و سرطان کبد می‌شود.

به تلاش محققان دانشگاه بوفالو به نتیجه رسید؛

طراحی و ساخت سیستم برای سرمایش ساختمان و گرمایش منابع ‌آب

محققان دانشگاه بوفالو یک سیستم تابشی ابداع کرده‌اند که قادر است بدون مصرف برق جهت سرمایش ساختمان ها و نیز برای گرم کردن آب مورد استفاده قرار بگیرد.

در کنگره بین المللی گل و گیاهان زینتی مطرح گردید؛

نمونه ایرانی آناناس وارد بازار خواهد شد

محققان پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی به دانش فنی کشت آناناس و آغاز تولید گلخانه ای این محصول از اوایل سال ۱۴۰۱ دست یافتند.

محققان دانشگاه ملی سنگاپور موفق شدند؛

تولید هواژل اسفنجی برای تبدیل هوا به آب

محققان دانشگاه ملی سنگاپور موفق به تولید هواژل اسفنجی جدیدی شدند که قادر است مولکول‌های موجود در هوا را به آب آشامیدنی مبدل کند.