فارس

در همایش ملی تاثریا در شیراز مطرح شد:

توجه به اشتغال دانشگاهیان در فعالیت‌های دانش‌بنیان/ دو درصد از اقتصاد کشور دانش بنیان است

مدیرعامل شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج همایش ملی تاثریا در شیراز با بیان اینکه اقتصاد دانش ‌بنیان از ۱۰ سال اخیر مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است، گفت: هم اکنون حدود دو درصد از اقتصاد در کشور اثر دانش ‌بنیان ‌ها تأمین می‌ شود که برای جبران عقب ‌ماندگی باید مدل ‌های خاصی را در نظر بگیریم.

فرمانده سپاه فجر در رویداد تاثریا عنوان کرد:

هم افزایی جهت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور

سردار یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فجر فارس در رویداد ملی تا ثریا گفت: با هم افزایی میان دستگاهی نیازها بهتر تشخیص داده شده و بهتر از شرکت ‌های دانش ‌بنیان حمایت می شود.

در گفت‌گوی یک مخترع با علم و فناوری مطرح شد:

با دولت الکترونیک ثبت اختراع دشوارتر شده/ نگاه مسئولان نسبت به دانش‌بنیان باید عوض شود

یک مخترع اقلیدی در گفت‌گو با خبرگزاری علم و فناوری گفت: در گذشته برای ثبت اختراع با مراجعه حضوری کار انجام میشد که قرار بر این شد که دولت الکترونیک کارها را آسان تر کند اما بجای کمک باعث شد تا صرفا برای ثبت ادعا به چندین نهاد مراجعه داشته باشیم و هزینه بالایی هم برای مخترع داشته باشد.

موانع فعالیت مراکز صنعتی از زبان مدیرعامل سیمان لامرد

غلامزاده مدیرعامل سیمان لامرد گفت: قطعی گاز در زمستان، کمبود برق در تابستان و یا در دسترس نبودن قطعه و.... را از جمله مواردی است که این مجموعه صنعتی به سختی با آن دست و پنجه نرم می کند.

فارس هاب جنوب کشور می‌شود

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به امکان سنجی احداث دیتاسنتر ۱۰۰۰ رکی در فارس، از امکان تبدیل این استان به هاب منطقه جنوب خبر داد.

اختراعی برای جلوگیری از خونریزی بعد از زایمان

یک جوان روستایی در گراش موفق به ساخت بکری بالونی شده که از خونریزی بعد از زایمان و عمل جراحی سزارین جلوگیری می کند.

رئیس سازمان بسیج علمی فارس مطرح کرد:

تلاش برای فرهنگ‌سازی و جذب سرمایه گذاری فرشته

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: با برگزاری رویداد «تا ثریا » تلاش داریم ضمن فرهنگ‌سازی، جذب سرمایه گذاری فرشته را در استان فارس محقق کنیم.

اخذ گواهینامه ایمنی آب برای شیراز/ جوان سازی جمعیت در دستورکار علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: مرداد امسال در کنار سه شهر دیگر در کشور موفق به اخذ گواهینامه ایمنی آب برای شهر شیراز شدیم بدین منظور که برای مطمئن بودن از سالم و پاک بودن آب شیراز، از مرحله اول تا انتها مورد تست و بررسی قرار می گیرد.

رئیس سازمان بسیج علمی فارس:

مدرک صرف ملاکی برای نخبگی نیست/ ظرفیت بالای زرین دشت در صنعت

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: : ملاک مدرک به هیچ وجه ملاکی خوب و قابل قبولی برای نخبگی نیست که نمونه بارز آن سردار سلیمانی به عنوان یک نخبه و ایده پرداز انقلابی بود.

طرح‌های مرتع‌داری با رویکرد دانش بنیان ضریب ایمنی بالاتری در معیشت عشایر فارس خواهد داشت

طرح مرتع داری پتانسیل ایجاد مزارع تولید انرژی در عشایر فارس را با رویکرد دانش بنیان دارد که ضریب ایمنی بالاتری در معیشت عشایر فارس خواهد داشت.