فارس

اتحادیه شرکت‌های تعاونی تولید فارس پای کار شرکت‌های دانش‌بنیان

مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی تولید استان فارس گفت: آماده همکاری و حمایت از شرکت های دانش بنیان به ویژه در زمینه های کشاورزی و صنعت هستیم.

جوان ارسنجانی که ربات معلم ساخت

رضا حسن‌شاهی، یکی از جوانان مخترع ارسنجانی‌ که به شغل شریف معلمی مشغول است، از اولین ربات معلم در سطح کشور رونمایی کرد .

کرونا را باید جدی گرفت اما نترسید

یکی از اشکالات اساسی ما آدم ها اینه که؛ یا شور شوریم یا بی­نمک بی­نمک! مثلاً یه عدّه، اصلاً کرونا رو جدّی نمی­گیرند و میرن سفر، یه عدّه هم چنان می­ترسند که زنگ می­زنند به دوست و آشنا، با گریه می­گویند؛ وای همه­مون می­میریم! پس؛ هر دو، غلطه! جدّی بگیر، امّا نترس، زیرا؛ ترس از کرونا، از خودش کشنده­ تره!

متخصص عفونی و فوکال پوینت بیماری های عفونی:

شهروندان از مصرف خودسرانه قرص آسپرین پرهیز کنند

متخصص عفونی و فوکال پوینت بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: با توجه به اینکه مصرف آسپرین در افراد عادی به هیچ عنوان مصرف آسپرین توصیه نمی‌شود از ‌شهروندان میخواهیم داریم از مصرف خودسرانه داروها اجتناب کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد فارس در گفتگو با علم و فناوری:

احداث و راه اندازی تعداد ۵۴۰ ‪ واحد نیروگاه فتوولتائیک در فارس/ فارس رکوردار تعداد نیروگاه نصب شده در سطح کشور

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد فارس گفت: طرح احداث و راه اندازی نیروگاه های فتوولتائیک در استان فارس با نام طرح برکت آفتاب با همکاری شرکت‌ های توزیع نیروی برق فارس و شیراز اجرا می‌گردد که با احتساب مولدهای خورشیدی که در دو سال گذشته نصب شده، تعداد نیروگاه‌ های فتوولتائیک مددجویان کمیته امداد قریب به ۱۰۰۰ واحد رسیده که بیشترین تعداد نیروگاه نصب شده در سطح کشور می باشد .

گزارش تصویری؛

تلاش های بی وقفه کادر درمان برای بهبود وضعیت بیماران کرونایی

پزشکان، پرستاران و کادر درمان با شیوع ویروس کرونا در خط مقدم مبارزه با این ویروس قرار دارند و به صورت شبانه‌روزی در پیشگیری از شیوع این ویروس، قطع زنجیره انتقال و بهبود بیماران مبتلا به ویروس کرونا تلاش می‌کنند. (عکس: محمدکاظم منصوروار از فسا)

موفقیت در کنکور با تلاش مستمر

به مناسبت هفته بسیج گفتگویی با یکی از بسیجیان موفق در کنکور سراسری سال ۹۹ داشتیم تا از تجربیات خود برای کنکوری ها بگوید.

در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد:

افزایش سرانه مطالعه با توجه به کتاب های صوتی

رئیس دانشگاه شهید مطهری زرقان گفت: کتابهای صوتی برای کسانی که علاقه چندانی به مطالعه ندارند می تواند مناسب باشد تا پس از مدتی به مطالعه علاقمند گردند.

فرمانده سپاه ناحیه فیروزآباد در گفتگو با علم و فناوری:

امروز بسیج به یک درخت تنومندی تبدیل شده است

فرمانده سپاه ناحیه فیروزآباد گفت: بعد از ۴۱ سال امروز بسیج به یک درخت تنومندی تبدیل شده است که در حوزه های سلامت، امنیت، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و فضای مجازی اقدامات شایانی را انجام می دهد .

آمار واقعی کرونا شش برابر بیشتر از ارقام رسمی در دنیا

موارد واقعی COVID-۱۹ می تواند شش برابر بیشتر از ارقام رسمی باشد.