فارس

در کشور؛

رتبه یک دانشگاه شیراز در نظام رتبه ‌بندی نیچرایندکس

دانشگاه شیراز موفق به کسب رتبه اول دانشگاه های کشور در نظام رتبه ‌بندی نیچرایندکس شد.

در حرکتی ضدفرهنگی؛

شعارنویسی بر استودان‌های تاریخی مرودشت

استودان‌های تاریخی مرودشت مورد هجمه گروهی قرار گرفته و بر پایین آن شعارنویسی کردند.

برای اولین بار در دنیا؛

جراحی دریچه سه‌لختی قلب در شیراز انجام شد

فوق تخصص جراحی قلب و عروق و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: برای نخستین بار در جهان، روش جدیدی برای جراحی دریچه سه‌لختی قلب، با موفقیت بر روی یک نوجوان انجام شد.

معاون جهاددانشگاهی فارس خبر داد:

آغاز مسابقات مناظره دانشجویی در فارس

رئیس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی استان فارس گفت: مرحله استانی مسابقات ملی مناظره دانشجویی، از دوشنبه هشتم اسفند در فارس آغاز می‌ شود.

سرپرست هیئت ورزش های همگانی استان فارس:

آمار بالای چاقی در میان مردم استان فارس

سرپرست هیئت ورزش های همگانی استان فارس با اشاره به آمار بالای چاقی و اضافه وزن در میان مردم استان فارس گفت: باتوجه به وضعیت نامناسب میزان فعالیت بدنی در استان فارس، لازم است جهشی در این عرصه شروع شده و بسیج همگانی برای ورزش همگانی رقم بخورد.

دردانشگاه استانبول مطرح شد:

توسعه همکاری ISC و دانشگاه استانبول در حوزه بین‌المللی‌سازی دانشگاه

در نشست مشترک هیئت ISC با هیئت ‌رئیسه دانشگاه استانبول، توسعه در حوزه بین‌المللی‌سازی دانشگاه، نمایه‌سازی نشریات بین‌المللی و اتصال به منابع اطلاعات علمی ISC مطرح شد.

معاون علمی رئیس جمهور:

بزرگترین طرح حمایتی از دانش‌بنیان‌ها در گام اول، توسعه بازار است

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور با اشاره به برنامه حمایتی از شرکت های دانش بنیان اظهار کرد: برنامه حمایتی از شرکت های دانش بنیان به عنوان برنامه کلان کشور وبه عبارتی بزرگترین طرح حمایتی در گام اول، توسعه بازار است.

رئيس دانشگاه آزاد فراشبند:

نداشتن مکان مستقل، سدی پیش‌روی دانشگاه آزاد فراشبند

رئيس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان فراشبند با اشاره به نداشتن یک ساختمان مستقل برای این دانشگاه که مانع از اقدامات اساسی و برنامه ریزی منسجم شده، گفت: نداشتن مکان مستقل، سدی پیش‌روی دانشگاه آزاد فراشبند است و درصورتیکه نتوانیم مکانی داشته باشیم، ممکن است دانشگاه به شهرستانی دیگر منتقل شود.

رییس دانشگاه فرهنگیان فارس:

کمبود فضا و نیروی انسانی بلای جان دانشگاه فرهنگیان/ در حوزه تربیت معلم غفلت شده

رییس دانشگاه فرهنگیان استان فارس با گلایه از بی توجهی و غفلت های صورت گرفته نسبت به تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان، کمبود فضا و نیروی انسانی را بلای جان دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش دانست.

یادداشت؛

ادعاهایی که چندان واقعی به نظر نمی‌رسد

رئیس بانک مرکزی در یک برنامه تلویزیونی ادعاهایی که مطرح کرده که با کمی تفکر و گردش در سطح جامعه چندان واقعی به نظر نمی‌رسد.