قم

آنالیز مدل نوین توسعه صنایع ایران و جهان؛

راز موفقیت کارخانجات بزرگ چیست؟/ بررسی حلقه مفقوده ارتباط فناوران با صنایع درایران

در ایران مفهوم جدیدی تحت عنوان" نوآوری باز" به وجود آمده است که سال ها قبل تر در خارج از ایران ایجاد شده است در مجوع در جهان پدیده جوانی است،که برای کارخانجات سنتی که رو به ورشکستگی است می تواند نجات بخش باشد و برای صنایع زنده نیز عامل توسعه و تکاپویی بیشتر است.

واکاوی علم و فناوری در واقعیت ها و جزئیات حاکم بر لوایح ۴ گانه FATF از نگاه کارشناسان اقتصادی؛

تصویب لوایح ۴ گانه FATF ، یک قدم نزدیکتر به فروپاشی اقتصاد کشور/پشت پرده متلاشی شدن زیر ساخت های ارزی ایران در دبی

اظهار نظرهای برخی از نمایندگان مجلس و کارشناسان مدافع FATF نشان دهنده این موضوع است که حتی یک بار بیانیه اقدام متقابل FATF را مطالعه نکرده اند و نسبت به جزئیات آن کاملا بی اطلاع اند.

واکاوی علم و فناوری از دانش و تجارب مشاور ایرانی شرکت MBI؛

راز فروش محصول توسط استارت آپ های موفق چیست؟/ چگونه عمل کنیم تا استارت آپ ما زمین نخورد؟

استارت آپ ها محصول و خدمات خود را به خوبی آماده بازار می کنند اما در برخی موارد برای فروش محصول خود در بازار با شکست مواجه می شوند و علی رغم هزینه ای زیاد تبلیغات و تولید محصول با عدم استقبال مشتری مواجه می شوند، راه حل چیست؟

واکاوی علم و فناوری در تجارب و اندیشه های کارآفرینی، بنیان‌گذار گروه مدیریت تجاری مرکز مطالعات فناوری دانشگاه صنعتی شریف؛

سیر تا پیاز تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق/همچنان منتظر آگهی استخدام بمانیم یا خودمان دست به کار شویم؟

خیلی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها به دنبال استخدام در شرکت های دولتی و خصوصی هستند، در این بین رضا باقری با مدرک دکترای برق و تحصیل در دانشگاه شریف ، فضای سنتی تدریس و عضویت در هیئت علمی را رها کرده و وارد فضای کارآفرینی شده ، تجارب شکست و موفقیت های وی در راه اندازی ۳۰ استارت آپ می تواند الگوی خوبی برای جامعه دانشگاهی کشور و موفقیت استارت آپ ها باشد.

تصاویری که هرکدام یک روضه اند/شاهکار استاد حسن روح الامین

مجموعه حاضر تلاش نابغه نقاشی کشورمان حسن روح الامین است که واقعه روز عاشورا در سزمین کربلا را بر اساس روایت ها و مقتل به تصویر درآورده است.

گزارش خبرگزاری علم و فناوری از نابغه نقاشی معاصر؛

روضه خوانی در قاب نقاشی/ اکسیری از جنس هنر ، عشق ، رنگ و اشک

استاد حسن روح الامین نابغه نقاشی عصر معاصر، عشق به اهل بیت(ع) را با فن هنر و رنگ و نور بر روی بوم نقاشی در آمیخته و روایتگر حادثه کربلا و عاشورشده است.

واکاوی علم و فناوری از سرنوشت صنعت خاویار ایران از گذشته تاکنون؛

مروارید سیاه در معرض انقراض/قیمت هر کیلوگرم خاویار معادل ۴۰ بشکه نفت/کاهش صادرات از سیصد تن به یک تن در سال!

ماهیان خاویار ، به مثابه ماشین های پول سازی هستند که خداوند به ایرانیان اعطا کرده ، طوری که طعم خاویار ایرانی فقط متعلق به آب های ایران بوده و پس از گذشت قرن ها ، هنوز بازار جهان به دنبال خاویار ایران است،خاویاری که هر کیلوگرم آن معادل با ۴۰ بشکه نفت خام ارزآوری دارد و دشمنان ایران را وادار کرده تا برای نابودی آن دست به کار شوند،

واکاوی علم وفناوری از یک معضل اقتصادی ؛

چرا اقتصاد ایران بعد از ۴۰ سال هنوز به نفت وابسته است؟

انقلاب اسلامی ایران علی رغم دستاوردهای علمی، نظامی ، فرهنگی ،سیاسی،ورزشی ، هنری و ...از حیث اقتصاد آن طور که باید دستاوردهای لازمه را در طول چند دهه گذشته نداشته است،آسیب شناسی چند دهه گذشته و شناخت راه هایی را که باید می رفتیم و نرفتیم و مسیرهای خطایی که باید از آن حذر می کردیم و وارد آن شدیم،چراغ راه آینده است.مجموعه عواملی که برای موفقیت اقتصادی لازم است مورد بررسی قرار گرفته است.

گفت و گوی اختصاصی علم و فناوری با والدین نفر سوم کنکور ریاضی؛

راه کارهای والدین نفر سوم کنکور ریاضی برای موفقیت فرزندشان

برای موفقیت دانش آموزان در آزمون سراسری والدین نیز نقش مهمی را بر عهده دارند. والدین نفر سوم کنکور ریاضی نکات قابل توجهی را مطرح کرده اند که می تواند تجربه خوبی برای آن دسته از پدر و مادرهایی باشد برای موفقیت تحصیلی فرزندانشان برنامه ریزی می کنند.

گفت و گوی اختصاصی خبرگزاری علم و فناوری با مدیر مدرسه فرزانگان قم؛

نمونه یک مدرسه با عملکرد موفق در کنکور/نقش مدیران مدارس در موفقیت کنکور دانش آموزان

برای موفقیت در کنکور سراسری مدارس نقش مهمی را ایفا می کنند چرا که دانش آموزان یک سوم از وقت خود را در مدرسه می گذرانند و آموزش اولیه را از طریق دبیران مدارس فرا می گیرند،شیوه مدیریت و آموزش مدارس موفق در کنکور می تواند الگوی مناسبی برای سایر مدارس جهت برنامه ریزی برای موفقیت دانش آموزان در آزمون سراسری باشد.مدرسه فرزانگان قم از نمونه مدرسه های موفقی است که ۲۴ رتبه ۱۰۰۰ ، یک رتبه دو رقمی ۱۶، یک رتبه تک رقمی ۳ در کارنامه کنکور ۹۸ دارد.