کردستان

الگوریتم عصبی؛

پیش بینی سطح آب های زیرزمینی در چاه های منطقه دیوان دره-بیجار استان کردستان

در این تحقیق از مدل زمین آماری و مدل واریوگرام برای هر مقطع زمانی استفاده کرده و شبیه سازی مدل تغییرات مکانی سطح آب و نیز پارامترهای کیفی بر اساس روش کریچینگ، شبکه عصبي مصنوعي پرسپترون، شبکه عصبي مصنوعي پایه شعاعی، برنامه‌ريزي ژنتيک و ماشین بردار پشتیبان انجام خواهد شد.

محقق کردستانی؛

شبیه سازی تأثیر تغییر اقلیم بر آبدهی حوزه آبریز سفید رود استان کردستان

این پژوهش به بررسی اثر تغییر اقلیم بر منابع آبی حوضه سفید رود می‌پردازد. به دلیل شرایط اقلیمی، توپوگرافی، زمین‌شناسی و اکولوژیکی متنوع، این حوضه به لحاظ هیدرولوژیکی بسیار ناهمگن و پیچیده است. در این تحقیق با استفاده از مدل فرایندهای هیدرولوژیکی حوضه سفید رود شبیه‌سازی شده و اثرات تغییر اقلیم بر مؤلفه‌های بیلان آبی حوضه مورد بررسی قرار گرفته است.

مرکز رشد؛

تجهیز مرکز رشد سازمان بسیج علمی پژوهشی استان باپرینتر ۳ بعدی

به منظور تجهیز مرکز رشد بسیج علمی استان کردستان این مرکز اقدام به خرید پرینتر سه بعدی و آموزش کارشناس رسمی شرکت برنا نوآوران پویا به پرسنل این مرکز و برخی از اساتید دانشگاه های استان در روز گذشته بود. در این جلسه که با حضور اساتید دانشگاه سطح استان و اعضایی پرسنل سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان در سالن اجتماعات مرکز برگزار شد به بررسی روشهای تولید قطعات سه بعدی که توسط نماینده رسمی شرکت برنا نوآوران پویا سرکار خانم رجبی آموزش داده شد.

توسط مخترع کردستانی؛

طراحی و ساخت آچار دیافراگم

آچارهاو ابزارهای موجود در بازار با انواع مختلف وجود دارند و کاربرد انها محدود می باشد و بسته به سایز و نوع پیچ باید از ابزار مخصوص به آن استفاده کرد لذا در این طرح مکانیزم ابتکاری پیشنهاد شده است که پیچ ها و مهرها در هر سایز وهر شکل که باشند این آچار قابلیت تنظیم با آن پیچ و مهره را دارامی باشد و لازم نیست از آچار های مختلف استفاده کرد.

توسط کشاورز کردستانی؛

توسعه و بهینه سازی دستگاه یونجه چین تیغه ای

این دستگاه به دلیل کم حجم بودن و کم هزینه بودن نسبت به نمومنه های خارجی آن، نمونه داخلی ندارد. استفاده از تیغه های قیچی مانند به جای بشقابهای دوار،برداشت یکنواخت محصول، برداشت چند نوع محصول در صورتی که یونجه چینهای بشقابی فقط قادر به برداشت یونجه می باشند.

توسط مخترع کردستانی؛

تولید لوله های نمونه گیر خون خلاء

این اختراع یک دستگاه یا نمونه ای از خط تولیدی است که توانایی تولید لوله های آزمایشگاهی نمونه گیر خون را دارد که دارای خاصیت خلإ می باشد و برای سهولت خون گیری، نگهداری آن و رعایت بهتر مسائل بهداشتی از آن استفاده می کنند. روزانه در آزمایشگاه ها و بیمارستان های کشور جهت آزمایشات مختلف احتیاج به خونگیری از افراد مختلف می باشد که این خونگیری به شیوه های مختلفی اجرا می شود .

توسط مخترع سنندجی؛

ساخت موتور اتوماتیک مخصوص معلولین

این وسیله مخصوص جانبازان و معلولین می باشد و این افراد به آسانی و بدون نیاز به کمک کسی می توانند سوار بر آن شوند و بدون محدودیت هر مسافتی را در شرایط جوی مختلف طی کنند.

ارسال تمام وسایل مایحتاج به زلزله زده گان و آوارگان در قالب یک پک؛

ساخت پکیج امداد رسانی به زلزله زده گان

این پک شامل تمام تجهیزات مورد نیاز برای یک خانواده ۶ نفری از جمله وسایل گرمایشی و روشنایی محل خواب و.... برای مناطق زلزله زده را تامین می کند.

دانشگاه پیام نور؛

هم اندیشی نقش فرهنگ و ایثار در امنیت جامعه

این جلسه که درسالن جلسات ریاست دانشگاه پیام نور مرکز کردستان در روز یک شنبه ۱۷ دی ماه برگزار شد با هدف پیش برد نقش دانشگاه در القا فرهنگ ایثار در دانشجویان برگزار شد.

توسط بانوی کردستانی ؛

دستگاه نهالکار تمام مکانیزه ساخته شد

دراین دستگاه انواع نهال ها ، بوته و نهالهای گلدانی در هر انواع سطوح صاف وشیب دار کاشت می شود و هر نهال به صورت تمام اتوماتیک که فقط اپراتور نظارت میکند و در کمتر از ۴دقیقه چاله حفر شده و سپس یک نهال کاشت،آبیاری و کودهی میشود و خاک اطراف آن نیز بطور اتوماتیک جمع آوری شده و روی ریشه های نهال ریخته می شود.این دستگاه به دلیل حجم مناسب به راحتی در باغ وشهر تردد میکند.