کردستان

رباتیک...

پیشرفت چشم گیر مسابقات رباتیک آزاد

افتتاحیه ششمین دوره مسابقات ملی رباتیک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج

مسابقات رباتیک؛

ربات از مهمترین مولفه های توسعه و پیشران دنیا

افتتاحیه ششمین دوره مسابقات ملی رباتیک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج

رباتیک:

برگزاری مسابقات ملی رباتیک کشور در کردستان

ششمین دوره مسابقات ملی رباتیک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج برگزار خواهد شد.

بارش ریزگردها در آسمان کردستان؛

جولان ریزگردها مدارس استان را به تعطیلی کشاند

به دلیل ورود گرد و خاک به استان کردستان، هوای امروز سنندج در شرایط خطرناک قرار گرفته است. امروز میزان این آلودگی بسیار بیشتر بوده و به ۹ برابر حد استاندارد رسیده است.

افراد مبتلا به سنگ کلیه مراقب مصرف گوشت بوقلمون باشند؛

فواید و مضرات گوشت بوقلمون

استفاده از گوشت بوقلمون چند سالی است كه در كشور ما افزایش یافته و اغلب آن را در قفسه مواد پروتئینی فروشگاه‌های بزرگ به صورت تكه‌های ران و سینه بسته‌بندی شده یا به صورت درسته در برخی مغازه‌های عرضه‌كننده گوشت مرغ می‌بینیم، اما سوال اینجاست، با توجه به قیمت بالای گوشت بوقلمون نسبت به گوشت مرغ، آیا وارد كردن این گوشت به برنامه غذایی مفید است؟

آمار سزارین در ایران بالاتر از کشورهای پیشرفته ؛

کاهش آمار عمل سزارین در کردستان

در سال های اخیر به دنبال اجرایی شدن طرح تحول سلامت در کشور، کاهش ۱۲ درصدی سزارین را شاهد هستیم. ضمن اینکه این روند کاهش با رشد مثبت روبروست. تلاش های بیشتری نیز دراین زمینه انجام می شود،مانند: زایمان های بی درد دارویی یا بدون دارو،روش های حمایتی و تکنیک های کاهش درد توسط ماما، تا زایمان طبیعی در بین زنان گسترش بیشتری پیدا کند.

نرخ عجیب بیکاری در کردستان؛

آمارهای متفاوت از میزان بیکاری توسط ارگان های مختلف در استان

بیکاری از مهمترین معظل های کشور بوده اما میزان واقعی آن چقدر است؟ چند درصد از جوانان استان با بیکاری دست و پنجه نرم می کنند؟

نخبه ها سرمایه فرهنگی و علمی یک جامعه هستند...

کردستان از مهمترین ظرفیت های فرهنگی در کشور است

شهباز محسنی در نشست مشترک با حضور نماینده ولی فقیه در استان ، نماینده مردم استان در مجلس خبرگان، فرماندهان انتظامی، مدیران استان، احزاب سیاسی و حوزوی و دانشگاه های کردستان با محوریت «نقش شایسته سالاری در توسعه استان» در سنندج برگزار شد.

کاربرد و اهمیت موزه‌های علوم و فناوری در جوامع پیشرو چند وجهی است؛

تفکر علمی باید فرهنگ سازی شود

روح الله محمدی: در آیین افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه موزه ملی علوم و فناوری ایران که در دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: نمایشگاه‌ها و موزه های علوم و فناوری در جوامع پیشرو به عنوان مکان‌های سرگرمی، تفریحی، توریستی و آموزشی بسیار حائز اهمیت است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کردستان؛

تقویت نقش مهارتی در دانشگاه علمی کاربردی

تیمور جوادی در نشست خبری در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان کردستان که یک شنبه(۲۳ مهر) برگزار شد، اظهار کرد: از زمان تشکیل دانشگاه علمی کابردی ربع قرن می‌گذرد و امسال ۲۵ سال فعالیت این دانشگاه را جشن گرفتیم.