کرمان

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبر داد؛

ساخت پالایشگاه پلاسما در کرمان با کندی پیش می رود/ داروی درمان سالک را تولید کرده ایم

عباس پرداختی گفت: ایجاد پالایشگاه پلاسما از سال ۱۳۹۵ شروع و حتی برخی از دستگاه های مورد نیاز در این زمینه خریداری شد؛ همچنین فضای مربوطه مشخص شد و از ۱۵ هزار متر مربع اتاق تمیزی که قرار بود ساخته شود، ۵ هزار متر آن بتن ریزی شده اما به دلیل مسائل انتقال دستگاه ها و تحریم ها، با مشکل جدی و عدم پیشرفت رو به رو هستیم.

توسط گروه پژوهشگران جوان رقم خورد؛

ساخت پوشش فوق آبگریز توسط نانومواد به منظور کاهش رسوبات آسفالتین

عبدالحسین همتی گفت:حدود ۱۷% از چاه های نفت ایران مشکل رسوب آسفالتین دارند و پوشش اختراع شده ضمن کاهش رسوبات سنگین آسفالتین می تواند از لحاظ فنی و اقتصادی کمک قابل توجهی به صنعت نفت کشور نماید.

دانشمند جوان کرمانی مطرح کرد:

ساخت نانوجاذب الیاف کربنی/ZIF-۸ با ظرفیت حذف بالای آلاینده های نفتی از آب

عبدالحسین همتی سراپرده گفت : پژوهشگران دانشگاه شهید باهنر کرمان با همکاری دانشگاه Calgary کانادا موفق به ساخت جاذب نانوی متخلخل فوق آبگریزی شده اند که قابلیت جذب بالایی جهت جذب آلاینده های نفت نشتی و هیدروکربوری از آب شده اند.

همزمان با افتتاح مرکز واکسیناسیون شهید پور جعفری کرمان مطرح شد؛

تامین ۳۰۰ دستگاه اکسیژن‌‌ساز خانگی در کرمان با کمک سپاه پاسداران/ افزایش تولید واکسن کرونا را با جدیت پیگیری خواهیم کرد

سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سفر یک روزه اش به کرمان ضمن افتتاح مرکز واکسیناسیون شهید پور جعفری از طرح اجرایی، عملیاتی شهید سلیمانی تشکر کرد و تامین واکسن و دستگاه اکسیژن ساز برای این استان را از سوی سپاه مصوب کرد.

سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان خبر داد؛

بیش از ۱۸۰۰ بیمار کرونایی در استان بستری هستند/ وضغیت فوق حاد کرونا دلتا در کرمان

شفیعی با عنوان اینکه هر هفته چیزی در حدود ۵۴۷ بیمار قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمان بستری می‌شود و خیلی کمتر از این عدد ترخیص می‌شوند، گفت: در حال حاضر هزار و ۸۵۰ بیمار بستری در بیمارستان‌ها داریم که از این تعداد هزار و ۱۸۲ بیمار بدحال کرونایی است.

رییس دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان خبر داد؛

۷۰ شرکت دانش بنیان در مرکز رشد دانشگاه ولیعصر خدمات علمی ارایه می دهند/ افزایش ۵۲ میلیاردی اعتبار صندوق حمایت از پژوهشگران دانشگاهی در رفسنجان

حسن رنجبر عسکری گفت : راه اندازی صندوق حمایت از پژوهشگران و نوآوران در این دانشگاه از سال ۱۳۹۴ اغاز شد و اعتبار اولیه در این صندوق ۳۱ میلیارد ریال بود که در حال حاضر این اعتبار به ۵۲ میلیارد ریال افزایش یافته است.

تولید قارچ (ارنجی)آمریکایی در دستان توانمند جوان نخبه کرمانی

عباس محی آبادی جوان نخبه کرمانی که با همفکری و پیشنهاد همسرش کاشت و تولید قارج گوشتی امریکایی را در کرمان به مدت ۳ سال اغاز کرده است به موفقیت های بزرگی دست یافته است و تا کنون ۳ کارگاه پرورش قارچ و دو کارگاه پرورش کود قارچ را راه اندازی کرده است.

رئیس نگه‌داری و تعمیرات کارخانجات اسید خبر داد؛

انجام ۱۰۰ درصدی اورهال مجتمع مس سرچشمه با حضور متخصصان داخلی

محمدصالح ذوالعلی گفت: با توجه به ماهیت خورنده بودن سیالات موجود در فرآیند کارخانجات اسید، قسمت اعظمی از تجهیزات در معرض خوردگی و خرابی قرار می‌گیرند، بنابراین، انجام اورهال در این بخش اهمیت زیادی دارد که توسط نخبگان و متخصصان جوان به اسانی انجام گرفت.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان مطرح کرد؛

دو مولفه مهارت و دانش درکنار هم عامل اصلی ایجاد شغل و مهار افسار گسیخته بیکاری است

محمد رضا سپهوند با اشاره به اینکه امروز افراد تحصیل کرده زیادی داریم که به دلیل عدم مهارت کافی در حوزه‌های متناسب با صنایع بیکار هستند، تصریح کرد: این امر به علت عدم اموزش مهارتی و دانش اموختگی در کنار هم است لذا اگر از ابتدای امر این دو مولفه دوشادوش هم قرار بگیرند ماحصل ان ایجاد شغل های جدید و دانش بنیان شده است که اکنون به صورت اندک شاهد ان هستیم .

درحاشیه افتتاح سومین مرکز واکسیناسیون مطرح شد:

شرکت معدنی گل گهر؛ اولین واحد تولیدی در استان کرمان که مرکز واکسیناسیون کرونا را افتتاح کرد

دکتر غلامعباس محمدی با بیان اینکه اولین اولویت این مرکز کارگران و خانواده های انان در دربافت واکسن است، تاکید کرد: این مرکز توان انجام حداقل ۶۰۰ دوز واکسن در روز را دارد، که در بلوار مالک اشتر خیابان بعد از مهمانسرای گل‌گهر در سالن مجموعه ورزشی شماره۲ گل‌گهر واقع شده و تمامی گروه ها و بازه های سنی اعلام شده می توانند بر اساس روند معمول و فراخوان همچون دو مرکز دیگر واکسیناسیون از ساعت ۸ الی ۱۹ واکسن کرونا دریافت کنند.