کرمان

استاندار کرمان مطرح کرد؛

مدیران در راستای اجرای طرح های دانش بنیان، باید توان ریسک داشته باشند/ کرمان در رتبه هجدهم دانش بنیانی است

علی زینی وند گفت : توقع داریم موانع احداث پروژه و مشکل مجوزهای برنامه اقتصاد دانش بنیان پارک علم و فناوری رفع شود و کارها در حد امکان در استان انجام گیرد؛ مدیران استان ارائه مجوزها و پیگیری اجرای پروژه ها را به تصمیم‌گیری های پیچیده در تهران نفرستند و در این خصوص مدیران استان تاجای ممکن خودشان کارها را انجام دهند و ریسک کنند.

رییس جهاد دانشگاهی استان کرمان خبر داد؛

احداث کارخانه نیمه صنعتی فرآوری هماتیت، تلاش جهاددانشگاهی در ادغام علم و عمل دانش بنیانی

مهدی بازمانده گفت: با توجه به افزایش میزان تولید فولاد در افق ۱۴۰۴، میزان تولید کنسانتره آهن جهت دستیابی به ظرفیت تولید فولاد باید به میزان تقریبی ۸۸ میلیون تن کنسانتره آهن برسد، میزان یاطله ها و اهن کم عیار نیز افزایش می یابد که احداث این واحد صنعتی مقرون به صرفه و درامد زا خواهد بود.

دانش پژوه و مجری سیستم توزیع برق مطرح کرد؛

کمبود مراکز دیسپاچینگ علت اصلی عدم توزیع مناسب برق است

علی کامیاب گفت : امـروزه پیچیـدگی و گسترش شبکه‌های قدرت به حدی رسیده است که کنترل با یک مرکز ممکن نبوده و چندین مرکز کنترل بـرای ایـن کار در نظر گرفته می‌شوند و تقسیم وظایف بنا به نوع عملکرد و یا محدودهای جغرافیـایی بـا هماهنگی هـای لازم بـین مراکز صورت می‌گیرد لذا عدم مدیریت صحیح در توزیع به عدم هماهنگی در این سیستم بر می گردد.

نخبه جوان کرمانی مطرح کرد:

ساخت دستگاه جمع آوري آفات با استفاده از تونل باد متحرک در باغات پسته

ابوالفضل عبداللهي نسب اناري گفت: دستگاه جمع آوري حشرات با استفاده از تونل باد متحرک مورد بررسي و ساخت قرار گرفت، به طوري که اين دستگاه در رديف درختان عمود بر مسير جريان باد قرار گرفته و با حرکت تونل باد در امتداد رديف ها و مکش جريان از سمت ديگر با روش جداسازي جرمي، حشرات را جمع آوري مي کند که می توانند به عنوان منبع تغذیه گیاه به صورت طبیعی باشند.

مدیر روابط عمومی مجتمع معدنی سیرجان خبر داد؛

دهمین ایستگاه مجازی خلاقیت فرزندان گل گهر افتتاح شد

ابوذر حلوایی پور گفت: با توجه به اتمام مراحل ثبت نام متقاضیان دهمین ایستگاه خلاقیت گل گهر، این جشنواره مجازی، ویژه فرزندان کارکنان شرکت گل‌گهر با شعار؛ "خلاقیت؛ دور از هم، برای هم"، از ۱۲ تیرماه کار خود را آغاز کرد.

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد:

سوق دوشنبه های استارتاپی به استان آپ ها/ به دنبال جذب سرمایه گذار برای محصولات شرکت های دانش بنیان هستیم

مصطفی بغدادی گفت: ۲۳ تیرماه جاری اولین رویداد استانی "استان آپ" در کرمان برگزار می شود و استارتاپ ها و علاقمندان تا ۱۵ تیرماه فرصت دارند در سامانه "غزال" صندوق نوآوری و شکوفایی ثبت نام کنند.

انچه از کرونا در جنوب کرمان باید بدانید؛

طوفان موج چهارم کرونا، شهرهای جنوبی استان کرمان را در نوردید

از ۲۳ شهرستان استان کرمان، ۵ شهرستان بم، رودبار جنوب، قلعه گنج، کرمان و منوجان در وضعیت قرمز، ۷ شهرستان راور، کوهبنان، انار، فهرج، ریگان، نرماشیر و رابر در وضعیت زرد و بقیه شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند و به گفته مسئولان کرونا در استان کرمان برای پنجمین بار، خیز برداشته و مناطق مختلف، یکی پس از دیگری به رنگ قرمز پرخطر درمی‌آیند.

متخصص طب ورزشی - آسیب های عضلانی اسکلتی و مفاصل مطرح کرد:

سلول درمانی راهی موثر در درمان قطعی پارگی تاندون آشیل

علیرضا حسن نژاد گفت: سلول درمانی سبب می شود تا التهاب کاهش یابد و تاندون عمل ترمیم را اغاز کند و ریسک عوارض شدید ضد التهابات کرتون دار را نیز ندارد ضمن اینکه بورسیت که در کنار اشیل قرار دارد و در برخی مواقع دچار ضایعه شدید تری می شود نیز عمل prp یا همان سلول درمانی بر روی ان نیز اثر گذار است .

توسط یک شرکت دانش بنیان کرمانی صورت گرفت:

تولید دستگاه سطح سنج اولتراسونیک در ایران

علی اسماعیلی گفت: سطح سنج اولتراسونیک دستگاهی است که بدون دخالت دست و تنها بر اساس امواج صوتی می تواند حجم سیالات داخل مخزن را اندازه گیری کند و در حال حاضر پنگان اولین و تنها تولید کننده این محصول در خاورمیانه است.