کرمان

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس؛

سهام داران از انتخابات نمایندگان بزرگترین مجموعه مردمی سهام عدالت بی اطلاع هستند / نمایندگان نگران رویکرددولتی کردن سهام عدالت هستند

محمد رضا پور ابراهیمی گفت: در حال حاضر بسیاری از مردم نمی‌دانند که قرار است ۲۰ اسفندماه انتخابات اعضای هیئت مدیره کل کشور برای اداره سهام عدالت انجام شود و از نظر ما تصمیم شورای عالی بورس در زمینه برگزاری این انتخابات فاقد وجاهت قانونی است و مجلس شورای اسلامی به این موضوع ورود جدی می‌کند و ذره‌ای از منافع مردم کوتاه نمی‌آید.

در حاشیه بازدید رئیس بنیاد ملی نخبگان کرمان؛

ترميم ترک با روش اتصال سرد در شرکت دانش بنیان کرمانی

يکي از مشکلات اساسي صنايع صنعتي و معدني شکست و سايش قطعات صنعتي است که ترمیم و جوشکاری انها بسیار مشکل است لذا ايده استفاده از روش اتصال سرد بعنوان يکي از اهداف اصلي شرکت پيشرو صنعت تعيين گرديد و پس از نزديک به دو سال کار مداوم، دانش فني و تکنولوژي آن کسب گرديد و تمامي اتصالات آن توسط شرکت طراحي و با متريال خاصی ساخته شد. خوشبختانه اتصالات توليدي تمامي مراحل تست آزمايشگاهي را با موفقيت پشت سر گذاشته و نمونه هايي از اين نوع اتصال در برخي از صنايع اجرا گرديده است.

شبیه سازی دینامیک سیالات مولکولی توسط دانشمند کرمانی / کیفیت علمی مقاله ها را فدای تعداد زیاد انتشار می کنیم

علی محبی در خصوص طرح های پژوهشی اجرا شده ، گفت : حذف یون آهن از محلول الکترومینینگ مس سرچشمه به کمک رزین بوده است که کاری تجربی محسوب می شود مانند الاینده های خطوط گاز که هم اندازه گیری و هم مدلسازی آن انجام شده است.

در مرکز شتابدهی تگ صورت گرفت؛

استارت آپ های کمیته امداد کرمان در یک رویداد به رقابت پرداختند

رویداد شتاب ایده های فناورانه، نوآورانه و خلاقانه امداد به مدت ۵۴ ساعت با همکاری کمیته امداد امام خمینی و مرکز نوآوری و شتابدهی تگ و برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبر داد؛

کرمان عاری از کرونای جهش یافته است / روند ثابت بیماران بستری کرونایی و روند افزایش مراجعان مشکوک زنگ خطری برای استان

حمیدرضا رشیدی‌نژاد گفت: خیز جدیدی در شیوع بیماری کرونا در استان اتفاق افتاده که به‌صورت ملایم در حال پیشروی است لذا از مردم درخواست داریم که همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا را جدی بگیرند.

دانشمند جوان کرمانی مطرح کرد؛

ارائه روش­ های نوین در تولید نانو ذرات برای رفع الودگی زیست محیطی/ دولتمردان سرمایه گذاری در عرصه نانو را نادیده گرفته اند

اسماعیل دره­ زرشکی گفت: در زمینه نانو فناوری و تولید نانو ذرات از مواد دور ریز صنعتی و همچنین استفاده مجدد آن­ها در فرایندهای مختلف و ارائه روش­های نوین و استفاده آن­ها در زمینه­های حذف آلودگی­های محیط زیستی و کاربردهای دیگر و انتشار در مجلات معتبر و به الطبع ارجاعات بالا به این مقالات، سبب شد تا در جمع ۲ درصد دانشمندان برتر در سال ۲۰۱۹ قرار بگیرم.

توسط دانشمند کرمانی صورت گرفت؛

طراحی و اجرای اولین بیوهیپ نیمه صنعتی جهت استخراج مس از منابع کم عیار کالکوپیریتی

محمد رنجبر همقاوندی گفت: در فرآیند بیوهیپ این فلزات با ارزش به کمک میکروارگانیسم های (عمدتا باکتریها) که در خاک و پساب های معادن نیز وجود دارند، حل و بصورت محلول از توده معدنی خارج می شوند که در مس سرچشمه کرمان اجرایی شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور؛

تربیت کارآفرین بر مبنای دانش بنیانی هدف اصلی دانشگاه‌های علمی کاربردی است

احمد رضا پیش بین گفت: دانشگاه‌ علمی کاربردی بزرگترین دانشگاه مهارتی کشور است و مولود انقلاب است و امروز می‌توانیم ادعا کنیم میزان اشتغال دانشجویان ما بالاترین نرخ را دارد گرچه دولت در مصوبات مهارت افزایی برای این قشر به تمام وعده های خود عمل نکرده است و کمتر از ۱۵ درصد این امر اجرایی شده است که خلا ان بسیار مشهود است.

مدیر روابط عمومی پارک علم وفناوری کرمان خبر داد؛

مرکز شتابدهی تگ میزبان ۲۰ تیم استارتاپی کرمان / رویداد اینوتکس پیچ در حال برگزاری است

ذبیح‌الله سالخورده گفت : ۳۳ تیم از کل استان در این رویداد ثبت نام نمودند که از بین آنها در مرحله اول ۲۰ تیم جهت شرکت در رویداد اول که امروز در تاریخ ۲۵ بهمن در مرکز نوآوری و شتاب دهی تگ در حال برگزاری است در حضور داوران، از ساعت ۱۴ الی ۲۰ به رقابت می پردازند.

توسط نخبگان جوان صورت گرفت؛

ساخت نرم افزار "مرسا" گامی نو در جهت اکرام سالمندان

داریوش یوسفی زاده گفت: در این محصول بعنوان اولین نرم افزار ویژه ی مراقب سالمندی سعی کرده ایم براساس نیاز سنجی صورت گرفته اولویت های جامعه هدف خودمان را در فاز اول پوشش بدهیم لذا پایش آنالیزسالمند توسط مراقب که یکی از دغدغه های مراقبین سالمند خصوصا سالمندان مبتلا به دمانس هست را ما توانستیم تا حدودی مرتفع کنیم.