گیلان

مسئول علمی سپاه شهرستان لنگرود گیلان گفت:

جلسه جهاد علمی با مسئولان علمی حوزه و پایگاه در شهرستان لنگرود

سرگرد یوسف پنام مسئول علمی و پژوهشی سپاه ناحیه لنگرود گفت نقش راه علمی اقدام و عمل می باشد برنامه ها از سطح پایگاه تدوین شود و استمرار داشتن و توجه داشتن به خواسته های جامعه هدف الویت بندی شود تا مشکلات منطقه بررسی شده و راه حل مناسب اتخاذ گردد.

استفاده از ظرفیت نخبگان در خانه نخبگان بسیج گیلان

دیدار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با سید جلیل قاسمی رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه قدس گیلان در این دیدار تأکید گردید استفاده از ظرفیت نخبگان برای هم افزایی ظرفیتها در خانه نخبگان بسیج گیلان برای رشد و شکوفایی در نظر گرفته شود.

گياه داروئی آلوئه ورا (صبر زرد)

گیاه آلوئه ورا علاوه بر اینکه خاصیت داروئی زیادی دارد از ماده ژلاتینی که درون برگ این گیاه وجود دارد برای مصارف بهداشتی آرایشی هم استفاده می شود این گیاه خواص دارویی خارق العاده ای دارد.

جلسه با مدیران جهاد علمی نواحی سپاه قدس گیلان

جلسه با حضور سید جلیل قاسمی رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه قدس گیلان برگزار شد در این جلسه در جمع مسئولان علمی فرمودند، تمام توان ما باید در این مسئولیت پیشرانی و پیشتازی علم در استان باشد و نخبه پروری در دستور کار قرارگیرد.

نحوه مدیریت استرس در مقابل ویروس کرونا

نزدیک به دو سال از شیوع ویروس کرونا می گذرد و در حال حاضر زندگی ما با این ویروس عجین شده است، راهکار فرار نیست و تنها می توانیم خود را قوی سازیم تا از ابتلاء به این بیماری جلوگیری شود.

دکتر حسین اتحاد متخصص ارتوپد استان گیلان گفت:

آرتروز مفاصل و روشهای پیشگیری از آن

دکتر حسین اتحاد گفت مفصل جایی است که دو استخوان بهم می‌پیوندند انتهای این استخوان‌ها با بافت محافظی به نام غضروف پوشانده شده است. آرتروز سبب تجزیه این غضروف می‌شود و باعث می شود استخوان‌های مفصل به هم ساییده شوند. این مسئله می‌تواند باعث درد، سفتی و سایر علائم شود.

برخي نكات مهم در زراعت كلزا

کلزا با نام علمی berassica napus به انگلیسی Rapeessed و به فرانسه Colza نامیده می شود که در ایران به کلزا معروف می باشد کلزا گیاهی یک ساله با دو تیپ رشدی بهاره و پاییزه که با توجه به شرایط اکولوژیک مناطق مختلف مورد زراعت قرار می گیرد.

مسئول کارگروه کشاورزی خانه نخبگان بسیج گیلان گفت:

روشهاي مبارزه با علفهاي هرز مزارع برنج در استان گیلان

مسئول کارگروه کشاورزی خانه نخبگان بسیج گیلان گفت براي مبارزه و از بين بردن علفهاي هرز در شاليزارها، معمولا برنجکاران به روشهاي مختلف اقدام مي نمايند، این روشها عبارتند از، پيشگيري، مبارزه زراعي، مبارزه مکانيکي، کنترل بيولوژيک و روشهای شیمیایی می باشد.

مسئول بسیج علمی، پژوهشی گیلان خبرداد:

طرح ویژه بسیج علمی گیلان برای حمایت از نخبگان

مسئول بسیج علمی و پژوهشی گیلان از طرح ویژه بسیج علمی برای حمایت از نخبگان خبر داد.

مسئول کارگروه کشاورزی خانه نخبگان بسیج گیلان گفت:

کشاورزی شهری و اهمیت اجرای آن برای شهروندان با هدف ارتقای امنیت غذایی

دکتر طاهره رضاپور گفت کشاورزی شهری به روند تولید هر گونه محصول کشاورزی در محدوده شهرها یا حومه آن ها اطلاق می گردد. می تواند شامل پرورش مواد غذایی (سبزیجات، حبوبات، قارچ و حتی گوشت و لبنیات)، گیاهان دارویی، درختچه ها و گیاهان تزئینی باشد. همچنین تکنیک ها و رویکردهای متنوعی از پرورش دادن در حیاط خلوت تا باغبانی های وسیع شهری، گلخانه های هیدروپونیک و آبزی پروری را در بر می گیرد.