گیلان

خبرگزاری علم و فناوری بررسی می کند:

آشنایی با روش های جراحی جهت درمان چاقی و جلوگیری از عوارض ناشی از آن

انتخاب نوع عمل جراحی چاقی پس از انجام اقدامات قبل از عمل از جمله آندوسکوپی و با در نظر گرفتن سن، جنس، عادات غذایی قبل از عمل، میزان تحرک و فعالیت های بدنی فرد و سابقه مشکلات گوارشی و توقعات و انتظارات بیمار از عمل جراحی، یکی از روشهای جراحی جهت درمان چاقی تعیین می شود.

مسئول کارگروه کشاورزی خانه نخبگان بسیج گیلان گفت:

اثر باکتری حل کننده فسفات و کود شیمیایی فسفره بر عملکرد لوبیای محلی استان گيلان

دکتر طاهره رضاپور گفت اهداف تحقیق ارزیابی تاثیر باکتری های حل کننده فسفات بر جذب فسفر، بررسي عملكرد و صفات زراعي لوبيا، ارزيابي كيفيت لوبيا در اثر كاربرد باكتري های حل كننده فسفات بوده است بر اساس نتایج این آزمایش در اثر کاربرد باکتری های حل کننده فسفات به منظور کاهش مصرف کود فسفره و آلودگی های زیست محیطی و افزایش عملکرد دانه لوبیا قابل توصیه می باشد.

اطلاعیه مهم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان:

بحران کرونا جدی است/ زنگ خطر برای هموطنان گیلانی

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با صدور اطلاعیه ای از شهروندان گیلانی خواست بحران کرونا را جدی بگیرند و بطور مداوم پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.

دکتر طاهره رضاپور مددجوی سازمان بهزیستی گیلان گفت:

جراحی چاقی (عمل اسلیو گاسترکتومی) و اثر بخشی آن بربیماری در رفتگی مادرزادی CDH دو طرفه لگن

دکتر طاهره رضاپور عنوان کرد با توجه به بیماری در رفتگی مادرزادی (CDH) دو طرفه لگن، درمان در فرد چاق جراحی شده به روش اسلیوگاسترکتومی توسط پزشک معالج دکتر معین مقدم احمدی از گیلان صد در صد برای این نوع بیماری اثر بخش بوده است.

مراسم تودیع و معارفه مسئول خانه نخبگان بسیج استان گیلان برگزار شد

دکتر محمد دوستار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت مسئول خانه نخبگان بسیج استان گیلان شد.

‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍چاپ سوم کتاب پرورش نخبگان معنوی در مساجد با طرح جلد جدید منتشر شد

مهدی نظرپور مسئول علمی، پژوهشی سپاه ناحیه انزلی استان گیلان گفت کتاب خوب برای نیروهای بسیجی که سعی در ارتقاء اهداف تربیتی با نگرش های علمی و مسجد محوری در سطح بسیج و مساجد، برای فرماندهان حوزه و پایگاهای مقاومت، کتاب پرورش نخبگان معنوی در مساجد بسیار کاربردی خواهد بود

معاونت بسیج مساجد و محلات سپاه قدس گیلان گفت:

طرح تجربه نگاری پایگاه های مقاومت بسیج سپاه قدس استان گیلان

هر پایگاه، یک خبرنگار، عنوان تجربه ( گروه های مطالبه گری اجتماعی )

مسئول کارگروه کشاورزی خانه نخبگان بسیج گیلان گفت:

مبارزه بیولوژیک و اهمیت آن بر کاهش سموم شیمیایی بر مزارع برنج گیلان

مسئول کارگروه کشاورزی خانه نخبگان بسیج گیلان گفت اهمیت مبارزه بیولوژیک و شیمیایی درزمان مشخص برای مزارع برنج بر روی آفت کرم ساقه خوار برنج، استفاده از سموم شیمیایی را کاهش خواهد داد.

ایران قوی با دولتی توانمند و کارآمد در گام دوم انقلاب

نگاه کلی به ویژگی های کاندیدای اصلح ریاست جمهوری از دیدگاه مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، یکی از محورهای مهم توسعه ایران در گام دوم انقلاب اسلامی، انتخاباتی پرشور است.

وضع مملکت، به انقلاب مربوط می شود یا انتخاب؟!

انتخاب، تاثیر مستقیم بر زندگی فردی، سیاسی و اجتماعی مردم دارد لذا حضور پر شور مردم در پای صندوق های رای می تواند روشهای مدیریتی و نوع نگاه سیاست گذاری را تغییر دهد بنا به فرمایشات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، راه جبران ناکارآمدی و ضعف‌های مدیریتی انتخاب درست است نه شرکت نکردن در انتخابات.