گیلان

مراسم افتتاح طرح بسیج همگام باکشاورز در بخش چای شهرستان رودسر استان گیلان

بیژن برجی پور مسئول کانون بسیج جامعه کشاورزی سپاه ناحیه رودسر گفت طرح همگام با کشاورز در بخش چای به منظور مطلوب سازی ساختار تغذیه چای، افزایش عملکرد در واحد سطح و بالا رفتن کیفیت محصول چای می باشد.

فعال شدن ۳۰ هسته مسئله محور در گیلان/ مسئول پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی گیلان

هستی عشقی صحرایی عنوان کرد با توجه به اینکه یکی از اهداف مهم پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی مسئله محوری می باشد در این راستا هدایت دانشجویان به مسائل رشته تخصصی از مهمترین اهداف سازمان می باشد تا بتوانیم بهترین راه حل برای مشکلات جامعه داشته باشیم.

چکیده ای از تولیدات زنان به همت حوزه خواهران حضرت رقیه(س) بخش لشت نشاء گیلان

نعیمه عبداللهی فرمانده حوزه خواهران لشت نشاء سپاه ناحیه مقداد شهرستان رشت گفت حوزه مقاومت حضرت رقیه(س)، پس ازبرگزاری دوره حصیربافی، با برگزاری دوره تسمه بافی، باری دیگر از زنان بی سرپرست و بد سرپرست حمایت کنند که در واقع اصلی ترین هدف از برگزاری دوره نیز، فراهم آوردن شرایط مناسب شغلی برای این عزیزان و همسرانشان بوده است، از جمله موارد تولیدی در کارگاه های حصیربافی می توان به سبد،سفره، ظروف حصیری،قالیچه و... اشاره کرد.

فرمانده سپاه ناحیه مقداد شهرستان رشت استان گیلان گفت

سرهنگ دوم پاسدار نادر حامدی با ارائه گزارشی از عملکرد سال ۹۹ و اعلام برنامه سال جدید با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، سال جدید را سال تولید؛ پشتیبانی ها،مانع زدایی ها نامگذاری کردند عنوان کرد امیدواریم بتوانیم گامهای مؤثر برای پیشرفت اهداف انقلاب اسلامی برداریم.

خبرگزاری علم و فناوری خبر می‌دهد

بسیج علمی ناحیه لنگرود به کمک دانش آموزان کم برخوردار می‌شتابد

مسئول بسیج علمی و پژوهشی سپاه ناحیه لنگرود از برنامه ریزی برای پشتیبانی درسی و آموزشی به دانش آموزان کم برخودار خبر داد.

فعالیت پایگاه علمی و پژوهشی خواهران رودسر آغاز شد

فعالیت پایگاه علمی و پژوهشی خواهران رودسر با هدف توسعه فعالیت‌های علمی و پژوهشی در شرق گیلان آغاز شد.

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان گیلان:

فعالیت‌های علمی و آموزشی در فضای مجازی گسترش یابد

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه قدس استان گیلان، گفت: فعالیت‌های علمی و آموزشی در فضای مجازی برای جلوگیری از کرونا باید گسترش یابد.

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان :

مهمترین رسالت بسیج جامعه زنان دفاع همه جانبه از انقلاب اسلامی است

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان گیلان با بیان این‌که بسیج جامعه زنان همیشه وظیفه و تکلیف خود را در خدمت رسانی به مردم می دانند گفت: زنان بسیجی یکی از شگفت آورترین پدیده های این نظام بوده اند چرا که در هیچ جوامعی شما شاهد نخواهید بود که کسی مسئولیت خانه و خانواده را داشته باشد ولی در تمامی عرصه های اجتماعی نیز حضور گسترده و فعال داشته باشد.

مسئول بسیج علمی گیلان خبر داد:

ساخت دستگاه ضد ویروس کرونا در رودسر گیلان

دستگاه ضد ویروس کرونا ساخته شده توسط شرکت دانش بنیان گیلانی متمایز می باشد، فناوری پلاسمای اکسیژن یک فناوری عمومی است و هم اکنون در دنیا برای ضدعفونی محیط استفاده می شود فناوری دستگاه که ما را با دیگران متمایز می کند تیغه های نانوتیتانیوم است که جلوی اوزون سازی در محیط را میگیرد

ساخت دستگاه جمع آوری سنبل آبی توسط نخبه علمی گیلانی

پورمقدم نخبه بسیج علمی در گفت و گو با علم و فناوری گفت: دستگاه جمع آوری سنبل آبی قابلیت زیادی دارد علاوه بر رفتن درآب کم عمق و جمع آوری گیاه سنبل آبی می تواند توسط قسمت خردکن دستگاه گیاه را به قطعات بسیارکوچک درآورد، گیاه خرد شده وارد نقاله دستگاه می شود سپس می توان درگونی های برنج بسته بندی نماید و تحویل دهد.