گیلان

واکاوی بی توجهی این روزهای مردم گیلان به کرونا | وقتی اطلاعات ضد و نقیض سردرگمی و بی اعتمادی می آورد

یک روانشناس ضدو نقیض های تبلیغاتی درباره کرونا را عامل بی توجهی کنونی مردم گیلان نسبت به ابتلا به این بیماری بر می شمرد.

ماهواره نور و آغاز افول هژمونیک امریکا

خودکفایی ایران در عرصه فضایی و ماهواره ای تهدیدی جدی بر هژمون چندصد ساله امریکاست!افول هژمونی که با تمامی ابزارهای انسانی و غیرانسانی کوشید ملت ها را ازدسترسی به جدیدترین علوم و پیشرفته ترین متد فناوری بازدارد اما هرروز بیش از دیروز با شکست مواجه شد!

شبکه اجتماعی شاد؛ هجمه ها و پویش ها

اجرای شبکه اجتماعی شاد و برگزاری کلاس ها با واکنش های متفاوتی در کشور از سوی مردم و برخی اصحاب رسانه مواجه شد.

قسمت اول؛

جهان پس از کرونا | تاکید برآموزش های مجازی و گسترش کلاس های الکترونیک

جهان پس از کرونا، جهان دیگری خواهد بود. کرونا و چالش های بوجود آمده از سوی آن، ثابت کرد باید برای فراهم آوردن زیرساخت های آموزش مجازی و تحصیل از راه دور تمهیداتی اندیشیده شود. اگرچه برگزاری کلاس های آنلاین با واکنش های متعددی مواجه شد اما قطعا نمی توان از سیر پیشرفت تکنولوژی در جهان کاست و در برابر آن ایستاد.

دنیای حبابی شاخ های مجازی؛

چرا شبکه های اجتماعی از کاه کوه ساخته اند

اکثر کسانی که امروز فالوئرهای میلیونی دارند کاهی بودند که در کانون توجه من و شما کوه شده اند و اگر آوار شوند خسارات زیادی به همراه خواهند داشت. فناوری قطعا شمشیر دولبه ای است که اگر درست استفاده شود کاربردها و مزیتهایش به مراتب از خساراتش بیشتر خواهد بود.

متخصص آلرژی در گفتگو با علم و فناوری؛

تب عامل متمایز کننده آلرژی و آسم از عفونت های ویروسی است | مردم شستن بینی را جدی بگیرند

یک متخصص آلرژی و ایمونولوژی با بیان اینکه طی ماه های اخیر بسیاری ها علائم کرونا را با آلرژی و آسم اشتباه گرفته اند گفت: تب متوالی همراه با بدحالی ظن ابتلا به کرونا را افزایش می دهد.

وقتی کرونا میهمان ناخوانده ی " گدابهار گیلان" می شود

بهار برای گیلانی ها همواره با مشکلات اقتصادی همراه بود. همه آن ها درگیر کار در مزارع می شدند و برنج را به رنج! لباس سبز بر تن می کردند. امسال اما بهار حکایت دیگری دارد. کرونا،‌این میهمان ناخوانده که آمده و جاخوش کرده اقتصاد همه ی دنیا را تحت شعاع قرار داده است و کارگران فصلی گیلانی نیز از این قضیه مستثنا نیستند.

نائب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛

پروتکل بهداشتی به شالی کاران عرضه خواهد شد | هنوز در مرحله مدیریت کرونا هستیم نه مهار و کنترل

قربانی با اشاره به آغاز فصل زراعی گفت:‌ پروتکل بهداشتی در حوزه‌های کشاورزی ازجمله برنج و چای که دو محصول اصلی استان گیلان هستند آماده شده که هرچه سریع‌تر ابلاغ می‌شود تا شالی‌کاران بر همین اساس فعالیت‌های خود را آغاز کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان خبرداد؛

رتبه اول گیلان در تولید گل‌گاوزبان در کشور | ارز آوری ۵۰ هزار دلاری با صادرات این گیاه دارویی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با علام خبر آغاز برداشت گیاه دارویی گل گاو زبان در رودسر گفت: گیلان رتبه اول تولید گل‌گاوزبان در کشور را دارا است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت عنوان کرد؛

تاکید بر نشاء مکانیزه شالی برای پیشگیری از شیوع کرونا

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت با تاکید بر نشاء مکانیزه شالی برای پیشگیری از شیوع کرونا،گفت:کشاورزانی که امکان نشاء مکانیزه ندارند از کمترین کارگربومی و افراد خانواده خود کمک بگیرند.