گیلان

بیش از ۹۰ درصد روغن مورد نیاز کشور از خارج تامین می شود

لزوم جایگزینی روغن های تک سلولی با انواع گیاهی و حیوانی

مصرف روغن های تک سلولی منجر به کاهش شیوع بیماری های قلبی عروقی، چاقی، دیابت، سرطان و آرترواسکلروزیس شده، محرک تشکیل استخوان بوده و کلسترول خون را کاهش می دهد.

مسئول مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات بامبوی گیلان عنوان کرد

بامبو، درختی با خصوصیات منحصر به فرد

مسئول مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات بامبوی گیلان با اشاره به اهمیت اقتصادی بامبو، ویژگی های آن را متمایز از سایر درختان دانست.

علم و فناوری گزارش می‌دهد

برگزاری نخستین سمپوزیوم «نوآوری و رشت آینده» در گیلان

نخستین سمپوزیوم «نوآوری و رشت آینده» همزمان با روز معمار در تالار حکمت گیلان برگزار شد.

به مدت دو روز

کارگاه بین المللی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی در رشت آغاز شد

کارگاه دو روزه بین‌المللی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی با حضور صاحب نظران بین المللی و ملی این رشته نوین در رشت آغاز به کار کرد.

عضو پژوهشکده تحقیقات گیاهان راهبردی گیلان مطرح کرد

سرمازدگی محصولات کشاورزی تهدیدی برای حفظ امنیت غذایی در ایران

عضو پژوهشکده تحقیقات گیاهان راهبردی گیلان با اشاره به تأثیر تنش های محیطی بر عملکرد محصولات کشاورزی گفت: سرمازدگی از جمله مهمترین تنش های محیطی است که در صورت عدم مدیریت به موقع منجر به بروز خسارات جبران ناپذیری به استقلال و خودکفایی کشور می شود.

گزارش خبرگزاری علم و فناوری از تولید محتوا در فضای مجازی کشور؛

فقر تولید محتوای ملی در فضای مجازی و اتلاف وقت مخاطبان

اگرچه بنابر آمارهای موجود تولید محتوای فارسی با سیری صعودی در فضای مجازی کشورمان روبرو بوده است، ولی هنوز نتوانسته از لحاظ کیفیت و تأثیرگذاری بر ارتقای سطح و توسعه شاخص های مطلوبیت در حوزه های مختلف اعم از تحکیم بنیان خانواده، تربیت صحیح فرزندان، اشاعه فرهنگ اسلامی و مواردی از این دست تعالی بخش باشد،

ریزازدیادي موثرترین راهکار برای تکثیر درختان شاه بلوط است

شاه بلوط گیلان، گونه در حال انقراض جنگل های هیرکانی

درخت شاه بلوط گونه اقتصادی و پربازده جنگل های هیرکانی به ویژه در منطقه گیلان است که طی سال های اخیر به شدت در معرض خطر انقراض قرار گرفته و عرصه های وسیعی از رویشگاه های مادری آن به علت سوء مدیریت نابود شده اند.

ﻋﻀﻮ اﻧﺠﻤﻦ ﻋﻠﻮم زراﻋﺖ و اﺻﻼح ﻧﺒﺎﺗﺎت اﯾﺮان

بیش از ۵۰ درصد پیله تر کشور در استان گیلان تولید می شود

ﻋﻀﻮ اﻧﺠﻤﻦ ﻋﻠﻮم زراﻋﺖ و اﺻﻼح ﻧﺒﺎﺗﺎت اﯾﺮان با بیان اینکه صنعت نوغانداری کشور وضعیت مطلوبی را سپری نمی کند، افزود: با وجود تلاش های مسئولین در این حوزه هنوز شاهد نرخ پائین تولید و دلسردی کشاورزان هستیم.

عضو پژوهشکده تحقیقات، توسعه و ترویج گیاهان راهبردی گیلان مطرح کرد:

کشاورزی ارگانیک عامل افزایش تنوع زیستی و پایداری اکوسیستم ها

عضو پژوهشکده تحقیقات، توسعه و ترویج گیاهان راهبردی گیلان گفت: با تولید محصولات ارگانیک می توان گامی موثر در مسیر حفظ سلامتی جامعه، پایداری کشاورزی و افزایش سهم صادرات غیرنفتی برداشت.

ایران فراتر از مرزها کشاورزی می کند

کشت فراسرزمینی، فرصت یا تهدید

با توجه به مشکلات موجود بر سر راه گسترش سطح زیر کشت محصولات کشاورزی در کشور و لزوم تأمین امنیت غذایی برای حفظ استقلال و خودکفایی از بیگانگان، کشت فراسرزمینی به عنوان یکی از مهمترین راهکارهای پیش روی بخش کشاورزی ایران مطرح شده که اجرای آن مخالفت ها و موافقت های بسیاری را به همراه داشته است.