لرستان

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان:

لزوم تربیت دانشجوی کارآفرین

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: باید جامعه و نسل جوان ما به سمتی حرکت کنند زمانی که فارغ‌التحصیل می‌شوند برای جامعه مفید،کارآفرین و منشاءتولید باشند.

چهارمین نمایشگاه دستاوردهای فناورانه، اشتغال و کارآفرینی در لرستان برگزار می شود

چهارمین نمایشگاه دستاوردهای فناورانه اشتغال و کارآفرینی در لرستان، با هدف معرفی توانمندی‌ها و ارائه دستاوردهای فناورانه دانشگاه‌ها و همچنین دستگاه‌های اجرایی استان لرستان برگزار می شود.

تفاهم نامه همکاری بین زمین شناسی و اکتشافات معدنی استان لرستان و سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری لرستان منعقد شد.

به منظور ایجاد گسترش همفکری و همکاری علمی و پژوهشی بین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی استان لرستان و سازمان بسیج علمی و پژوهشی و فناوری لرستان تفاهم نامه همکاری منعقد شد.

نایب‌رئیس اتاق ایران:

لزوم توجه به کاهش رشد تولیدات صنعتی

نایب‌رئیس اتاق ایران گفت: آثار کاهش رشد تولیدات صنعتی علاوه بر اینکه به رشد پایین و منفی تولید ناخالص داخلی منجر می‌شود می‌تواند به بیکاری احتمالی کارگران شاغل به دلیل برخی تعدیل نیروی کار به‌صورت اجباری منجر شود.

نشست روز جهانی جهانگردی در استان لرستان برگزار شد/ لزوم دست یابی به گردشگری پایدار

روز جهانی جهانگردی با حضور مشاور استاندار در مسائل مربوط به میراث فرهنگی و گردشگری لرستان و تولید های گردشکری در اتاق بازرگانی استان لرستان برگزار شد.

عضو کار گروه پژوهشی پلاسما و لیرز بسیج علمی استان لرستان:

رفع آلودگی و نگهداری مواد غذایی فاسد شدنی با پلاسمای اتمسفری

عضو کارگروه پژوهشی پلاسما و لیرز بسیج علمی استان لرستان گفت: با استفاده از پلاسما مایکروویو، هوا پلاسمایی (Plasma processed air) یا آب پلاسمایی (Plasma processed water) تولید می­شود که در آنها ترکیب­های شیمیایی و ضدباکتریایی نیتروژن دار واکنش پذیر گوناگون وجود داشته و از آنها در رفع آلودگی و نگهداری مواد غذایی فاسد شدنی استفاده می­شود.

کیهان شناسان مطرح نمودند :

برای حل سرعت رشد جهان به یک فیزیک جدید نیازمندیم

در حال حاضر مشخص نیست چه ترکیبی از فیزیک جدید، اثرات سیستماتیک و یا داده های جدید این تنش را حل خواهد کرد، اما چیزی باید ارائه دهد،اگر فیزیک جدید مورد نیاز برای توضیح این اندازه گیری های جدید باشد نتیجه تغییرات چشمگیر تصویر ما از کیهان خواهد بود.

جلسه توسعه صنعت گردشگری در استان لرستان برگزار شد/ لرستان پایتخت ژئوتوریسم

جلسه بررسی موانع و عدم توفیق صنعت گردشگری و چشم اندازهای توسعه این صنعت در استان لرستان که در سالن آمفی تائتر دانشکده اقتصاد دانشگاه لرستان لرستان به همت سازمان بسیج علمی و پژوهشی و فناوری استان لرستان برگزار شد.

معاون علمی پایگاه علمی پژوهشی نبی اکرم (ص) شهرستان دورود:

نیروهای انقلابی و علمی تربیت کنیم

معاون علمی پایگاه علمی پژوهشی نبی اکرم (ص) شهرستان دورود گفت: تقویت بنیه علمی مناطق محروم و مستضعف ازجمله اهداف ما است تا نیروهای انقلابی و علمی را تربیت کنیم.