لرستان

مسئول سازمان بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری لرستان:

استفاده از تکنولوژی پلاسمای فشار پائین برای مرمت اجسام باستانی

مسئول سازمان بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری لرستان گفت : با توجه به وجود مرکز حمایت و هدایت از تحقیقات لیزر و پلاسما در استان و وجود آزمایشگاه و انجام فعالیت های تجربی استفاده از پلاسما در این راستا، می تواند یک روش نوین برای ماندگاری اشیاء باستانی استان باشد.

امضا تفاهم نامه همکاری دانشگاه لرستان و سازمان بسیج علمی و فناوری لرستان / راه اندازی دفتر مرکز تحقیقات پلاسما لیرز در دانشگاه لرستان

دفتر مرکز تحقیقات پلاسما لیزر با هدف جذب مبتکرین و مخترعین دانشگاهی در دانشگاه لرستان راه اندازی می شود.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان لرستان:

پلاسما کارایی مناسبی در حفظ آثار تاریخی دارد/ گردشگری بر مبنای مدل SWOT بازنگری شود

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان لرستان گفت: پلاسما کارایی‌های مناسبی را در صنعت گردشگری در بحث حفظ آثار باستانی و تاریخی در مدت طولانی دارد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان:

لزوم انتقال دانش و تکنولوژی با توجه به پتانسیل‌های داخلی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: امروزه استکبار از سیاست تحریم اقتصادی استفاده می کند و آنچه بیش از همه باید موردتوجه گیرد لزوم انتقال دانش و تکنولوژی تولید کالاها و خدمات است

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان بسیج علمی و فناوری وادارِه کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان

تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان بسیج علمی و فناوری وادارِه کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان امضا شد.

خودروی هیبرید باد، خورشید و الکتریسیته برای اولین بار در ایران/ کسب مقام نخست سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی اختراعات و ابتکارات ۲۰۱۸ توسط تیم لرستانی

مخترع لرستانی گفت:در ایران تعریف خودروی هیبریدی بیشتر به‌عنوان خودروی برقی دوگانه جاافتاده است که در سیستم پیشرانه آن‌ها یک موتور احتراق داخلی (معمولاً بنزینی) در کنار یک یا چند موتور الکتریکی قرار دارد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان لرستان:

استکبار برای جلوگیری از پیشرفت‌های علمی تحریمی هدفمند را دنبال می‌کند

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان لرستان گفت :تحریم دشمنان در همه ابعاد بوده است و برای جلوگیری از پیشرفت‌های علمی تحریمی هدفمند را دنبال می‌کند.

نخبه لرستانی:

مخترع علاوه بر حمایت، نیاز به هدایت دارد/ جامعه براي پيشرفت نيازمند نخبگان درزمینه هاي مختلف است

نخبه لرستانی گفت : جامعه براي پيشرفت نيازمند نخبگان درزمینه هاي مختلف بوده تا از یک‌ جانبه نگري، مدرک‌گرایی و ياس و نااميدي در جامعه جلوگيري کرد زيرا با اين تعاريف هر کس می‌تواند در کار و رشته خود نخبه شده و با ارائه افکار نو موج جديدي ايجاد کند.

اختلال در میدان مغناطیسی زمین تهدیدکننده است

مطالعات پژوهشگران نشان می‌دهد زمین از خود نشانه‌هایی مبنی بر معکوس شدن میدان مغناطیسی بروز کرده است که این موضوع می‌تواند منجر به ورود بیشتر امواج مضر کیهانی به سطح زمین شود که به‌این‌ترتیب حیات به خطر خواهد افتاد.

سومین فراخوان حمایت از رساله‌های دکترا (صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور)

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوریان کشور (بنیاد ملی علم ایران) در چارچوب سیاست‌های راهبردی پژوهش و فناوری نظام، کمک به هدایت رساله‌های دکترا به سمت نیازهای اساسی پژوهشی و فناوری کشورثبت نام به عمل می آورد.