مرکزی

ثبت اولین "IVF" موفقیت آمیز کلینیک ناباروری امیرالمومنین(ع)

اولین لقاح مصنوعی (IVF) موفقیت آمیز کلینیک درمان ناباروری امیرالمومنین، به ثبت رسید.

خواص کاربردی دارچین

دارچین خواص بسیار دارد.

تولید پودر گوشت در استان مرکزی و کاربرد آن

محسن شانقی مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۱۰۰ تن پودر گوشت امسال از ضایعات فرآورده‌های طیور در این استان تولید شد.پودر گوشت حاصل حرارت دادن، خشک نمودن و در نهایت آسیاب نمودن همه یا بخشهایی از بدن حیوانات خون گرم است و امکان دارد چربی آن به صورت جزئی یا به صورت فیزیکی جدا گردیده باشد.

علت برگشت محصولات کشاورزی ایران از روسیه

قاسم قدمی مدیر حفظ نباتات جهادکشاورزی استان مرکزی گفت: هرکشوری شرایط متفاوتی برای ورود محصولات کشاورزی از کشور مبدا را دارد.

ارتباط بیماری ام اس با عفونت ویروسی

در بیماری ام‌اس سیستم ایمنی بدن، به سیستم عصبی حمله می‌کند.مطالعات جدید نشان می‌دهد که بیماری ام اس توسط عفونت ویروسی ایجاد می‌شود.

راه‌های غلبه بر افسردگی خودخواسته و ضعف درونی

برای اینکه از ضعف‌ هایمان گذر کنیم باید ببینیم چقدر وابسته هستیم و وقتی چیزی را از دست می‌دهیم حالمان بهم می‌ریزد.کسی که افسردگی را انتخاب می‌کند به این دلیل است که نوع نگاهش به زندگی انتها دار است و فکر می‌کند زندگی تمام شده و دیگر فرصتی برای او وجود ندارد.

القای درون شیشه ای پیاز نرگس برای تولید ترکیب ضد آلزایمر گالانتامین

گالانتامین یکی از مهمترین آلکالوییدهای موجود در گیاه نرگس است که به عنوان بازدارنده فعالیت آنزیم استیل کولین استراز برای پیشگیری و درمان بیماری آلزایمر معرفی شده است.

اشتغال زایی و ارز آوری با پرورش آرتمیا

امروزه با گسترش صنعت آبزی پروری و اهمیت تکنولوژی در دنیا، به خصوص در میزان و توسعه روز افزون پرورش انواع میگو و ماهی در کشور ، آرتمیا یکی از فاکتورهای مهم در امر پرورش و تغذیه میگو است.از نظر اقتصادی ارزش آرتمیا و قیمت آن در بازارهای جهانی رو به افزایش است .

دستاورد جدید پژوهشگران

آغاز آزمایش اولین واکسن استنشاقی برای درمان آلزایمر

محققان آمریکایی امیدوارند واکسن جدید استنشاقی بتواند راهی برای ایمن و موثر برای جلوگیری یا کند کردن روند پیشرفت بیماری آلزایمر ارائه دهد.

خوابیدن روی تخت یا زمین؟!

فواید خوابیدن روی زمین ؟ چـه افرادی نباید روی زمین بخوابند؟