مرکزی

تجاري سازي كشت بافت آناناس در استان مركزي

روش کشت بافت در چند دهه اخیر به عنوان ابزاری کارآمد برای تکثیر، تولید و اصلاح گیاهان در شرایط کنترل شده در مراکز تحقیقاتی سراسر دنیا به کار گرفته شده و محققان اراكي براي نخستين بار در كشوربه توليد انبوه كشت بافت نهال آناناس پرداخته اند.

روایت کارآفرینی که از یک گیاه ناشناخته ، لیف تولید کرد

«عظيم رفيعي» کارآفرین فعالی است که تصمیم گرفت با شیوه نوین کشاورزی را انجام دهد و با تولید محصولات خاص برای همشهریانش اشتغالزایی کند.

آسیب جدی به صنایع کوچک درتحریم ها

مشکلات اقتصادی تولید را نابود می کند و همین مهم باعث شده بسیاری از تولید کنندگان تولید نکنند یا برای حضور در بازارجنس بی کیفیت تولید کنند.

آغاز برداشت گلرنگ(گل زرد) از مزارع استان مرکزی

گلرنگ گیاهی با دانه روغنی، کم آب بر، مقاوم به خشکی ،سرما و شوری خاک و سازگار با اقلیم استان مرکزی است.

ثبت و فعالیت ۸۴شرکت دانش بنیان در استان مرکزی

پارک علم و فناوری استان مرکزی به دلیل صنعتی بودن، وجود متخصصان با تجربه و نیز جمعیت جوان تحصیل کرده، با هدف افزایش ثروت در جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت ۸۴شرکت دانش بنیان در آن ثبت و فعالت می کنند.

یاقوت هایی پنهان، در دل انارهای ساوه

الیاسی مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه از راه‌اندازی سرای نوآوری انار و برگزاری چالش‌ها و رویدادهای فناوری به‌صورت مجازی خبر داد.

کسب رتبه علمی(ب) توسط نشریه انگلیسی ریاضیات مالی دانشگاه آزاد اراک

تنها نشریه علمی در حوزه مالی در غرب کشور از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رتبه (ب) را کسب کرد.

ارائه تسهیلات اشتغال روستایی به شکل‌های گذشته به اتمام رسیده است

رئیس سازمان برنامه ‌و بودجه استان مرکزی: کارآفرینی های قدیمی جوابگوی نیازها نیستند.

گوشه اي از روايت زندگي مخترع اراكي

رويش همدلي از دل موفقيت

توليدات نوين زوج خميني و ارزآوري براي كشور،شركتي هر چند كوچك اما مسير خود را در غوغاي بازار يافته و توانسته سالانه بيش از ۴ميليارد دلار توسط صنعتگران اين كارخانه حفظ شود.

تبديل بيابان خشك به مجتمعی سرسبزبا بازده اقتصادی

تولید با دستانی خالی رویایی دست نیافتنی نیست بلکه باید باور داشت و خواست ، با تلاش و همت فرد کارآفرین در روستای ریحان شهرستان خمین استان مرکزی، بیابان به باغ بزرگ مبدل گشته و اشتغال در این مجتمع تولیدی رونق دوچندان گرفته است.