هرمزگان

رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان در گفت وگوبا علم وفناوری:

کشاورزی ارگانیک نیازمند توجه ویژه و اعتبارات گسترده ای است

رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: توسعه و بسط کشاورزی ارگانیک نیازمند توجه و جذب اعتبارات گسترده ای است تا بتوان این مهم را اجرایی نمود.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در بازدید از پروژه های آب و فاضلاب شهر بندرعباس:

بازسازی مخازن بندرعباس با سازه های پیش تنیده باعث کاهش هزینه و سرعت اجرا است/تجربه بازسازی مخازن در اختیار سایر استان ها قرار گیرد

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به همراه مدیرعامل آبفای هرمزگان از روند اجرای پروژه های آب و فاضلاب شهر بندرعباس بازدید و پیشرفت فیزیکی تصفیه خانه فاضلاب شهرک پیامبر اعظم(ص)، بازسازی مخازن داماهی و ششصد دستگاه بندرعباس را بررسی کرد.

یادداشت

جریان مطالبه گری باید احیا شود

مطالبه گربودن و پیگیری به حق از خصوصیات افراد آگاه و دارای سواد رسانه ای و سیاسی و اجتماعی است که باید چراغ این راه هرروز روشنتر و نورانیتر گردد.

تهیه نقشه GIS قطعه کشت بافتی نخیلات پیارم پرديس تحقیقات و آموزش کشاورزی حاجی آباد

نقشه GIS قطعه کشت بافتی نخیلات پیارم پرديس تحقیقات و آموزش کشاورزی حاجی آباد تهیه شد.

چاپ مقاله علمي تاليف محققان مركز تحقيقات و آموزش كشاورزي

مقاله علمی دو تن از محققان هرمزگان در زمینه شاخص های زیستی چاپ شد.

رییس سازمان جنگلها ومراتع کشورهشدار داد

فرسایش خاک سالانه به میزان سد امیرکبیر است

ایران کشوری با وسعت کل آن یک میلیون و ۶۴۸ هزار کیلومترمربع است که ۱۱ درصد این وسعت تحت کشاورزی، ۵۰ درصد چراگاه‌های دائمی،۹ درصد جنگل‌ها و بیشه‌زارها و ۳۰ درصد را اراضی دیگر در بر گرفته است.

گزارش علم وفناوری از قاچاق سوخت در هرمزگان

سریال تکراری جولان قاچاق سوخت و حادثه های خونبار در جاده ها

روزانه مردم و خانواده ها در محور ارتباطی سندرک به میناب هنگام عزیمت به مرکز شهرستان با ترس و اضطراب شدید به دلیل جولان بی سابقه خودروهای حامل سوخت قاچاق خود را به مقصد می رسانند.

گزارش علم وفناوری از تعطیلات ۱۹ماهه مدارس

ماه مهر برای همه ما تداعی کننده دوران خوش مدرسه، دیدن دوستان و همکلاسی ها بعد از سه ماه تعطیلی و خرید کیف و کفش و لباس نو، دفتر و مدادهای رنگارنگ و از سروکله هم بالا رفتن های ساعات زنگ تفریح است.

گزارش علم وفناوری از ناامنی غذایی در کشور

افزایش سوتغذیه و فقرغذایی در ۸استان

سوء تغذیه آثار مخربی بر روی بدن انسان و به طور خاص کودکان می گذارد. قرار گرفتن بدن به مدت طولانی مثلاً ماه ها یا سال ها در معرض کمبود کالری یک یا چند ماده مغذی اساسی، گرسنگی مزمن یا سوء تغذیه نامیده می شود.

یک مقام وزارت بهداشت:

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کشور متوقف شده؛ نگرانیم/ دانشمندان به دنبال منشا کرونا

یک اپیدمیولوژیست و رییس کمیته راهبری مطالعات واکسیناسیون وزارت بهداشت، ضمن ابراز نگرانی از بروز موج ششم کرونا در کشور، گفت: به نظر می‌رسد که سرعت کاهش بیماری در کشور کُند و یا حتی متوقف شده و نگرانیم که همانطور که هنوز موج چهارم تمام نشده بود، وارد موج پنجم شویم؛ در حال حاضر هم هنوز موج پنجم تمام نشده است.