یزد

مدیر امور بین الملل پارک علم و فناوری یزد خبر داد:

ایجاد نخستین دفتر مبادلات فناوری کشور در یزد

مدیر امور بین الملل پارک علم و فناوری یزد اعلام کرد: اولین مرکز مبادله فناوری که در ایران ایجاد شده مرکز مبادلات ایران و گرجستان بوده، که در پارک علم و فناوری یزد ایجاد شده است.

رئیس پارک علم و فناوری یزد خبر داد:

برنامه ریزی جهت تسهیل ورود شرکت های دانش بنیان به بازارهای جهانی

پور سراجیان از ایجاد نهاد مبادلات فناوری بین المللی برای تسهیل ورود فناوران به بازارهای جهانی برای نخستین بار در پارک علم و فناوری یزد خبر داد.

یادداشت/علیرضا یاراحمدی؛

چه کسانی با نظارت های علمی و تخصصی بر معادن مخالفند؟

در هیچ کجای دنیا خصوصی سازی معادن مانند ایران اتفاق نیافتاده است، معمولاً دولت ها بعد از ایجاد زیر ساخت ها تصدی گری خود را کم کرده اند در عوض مکانیزم‌های کنترلی و نظارتی خود را توسعه داده اند.

خبرگزاری علم وفناوری گزارش می دهد:

زهری که مایه حیات است!

شاید باور این نکته که زهر عقرب دوای موثری برای بسیاری از بیماری ها نظیر ام اس، دیابت و سرطان است، کمی دشوار باشد. اما هم اکنون به همین منظور در بسیاری از کشورهای جهان عقرب ها پرورش داده می شوند و اخیراً در کشور ما نیز اقداماتی برای پرورش این موجود سودمند انجام شده است.

یک فعال دانشجویی مطرح کرد

اولویت وزیر علوم تقویت رابطه صنعت و دانشگاه باشد

پاریاب گفت: اولویت وزارت علوم باید تقویت رابطه بین صنعت و دانشگاه باشد. معضل اصلی در بین دانشجویان عدم امیدواری به آینده شغلی است.به همین سبب انگیزه لازم جهت بالا بردن سطح علمی خود و به موازات آن کشور را ندارند.

نماینده مؤسسات پارک علم و فناوری یزد:

با تاسیس پارک علم و فناوری جایگاه خود را پیدا کردیم/ فرهنگ اقتصاد دانش بنیان هنوز میان دستگاه های دولتی جا نیفتاده

مدیر شرکت دانش بنیان مشاورین علم و صنعت یزد بیان داشت: ما قوانین تسهیلاتی خوبی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان داریم، اما متأسفانه این قوانین به علت نبود فرهنگ اقتصاد دانش بنیان و عدم اعتقاد به آن در بین دستگاه های دولتی اجرا نمی شود.

مدیر نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد مطرح کرد

استفاده از محصولات شیمیایی برای نگه داری و براق کردن میوه ها/نوبرانه هایی که دشمن سلامتی است

دکتر مورکیان با تشریح نحوه استفاده از مواد شیمیایی برای عرضه برخی میوه ها به بازار به شیوه های شناسایی این محصولات و نحوه کاهش خطرات ناشی از مصرف آن پرداخت.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد:

اکثر سرطان های پوست قابلیت درمان با جراحی را دارند/لزوم توجه به عوارض و مراجعه سریع به پزشک متخصص

دکتر ابراهیم زاده اعلام کرد: درمان اکثر سرطان های پوست با روش جراحی امکان پذیر است و گاهاً احتیاج به اقدامات بعدی مثل رادیوتراپی نیز ممکن است نیاز باشد. البته سرطان های کوچک تر با اقدامات خیلی ساده تر قابلیت درمان دارند.

رئیس سازمان بسیج علمی یزد مطرح کرد

یاوه گویی های ترامپ صحت پیش بینی های رهبر انقلاب را مشخص کرد

ملکی گفت: با یاوه گویی های ترامپ لا اقل صحت صحبت چند سال قبل رهبر انقلاب به عینه برای آقایان روشن شد. البته آمریکایی ها در طول تاریخ بعد از انقلاب همیشه بد عهدی کرده اند و این دفعه اول نبود.

سرپرست مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذا یزد:

سلامت برنج تراریخته به تائید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده است

مسئول "ارزیابی ایمنی و سلامت تغذیه ای برنج تراریخته" از تائید نتیجه این تحقیقات توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد.