یزد

گزارش تصویری؛

گردهمایی نخبگان علمی و صنعتگران برتر استان یزد

دومین جشنواره صنایع برتر استان یزد با حضور اساتید و نخبگان علمی، نمایندگان شرکت های دانش بنیان و صنعتگران برتر استان و به همت بسیج مهندسین صنعتی برگزار شد.

دبیر دومین جشنواره صنایع برتر یزد مطرح کرد:

معرفی کارآفرینان موفق؛ هدف برگزاری جشنواره صنایع برتر یزد

شیروانی هدف از برگزاری جشنواره صنایع برتر استان یزد را معرفی کارآفرینانی دانست که در این شرایط بحرانی و رکود بازار توانسته اند مقاوم بایستند و در زمینه تحقق رهنمودهای رهبر انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی گام بردارند.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس:

باید اقتصاد را به دوش مردم گذاشت/لزوم حمایت از تولیدات دانش بنیان

فولادگر گفت: طبق قوانین اقتصاد مقاومتی و اصل ۴۴قانون اساسی باید بار دولت و تصدی گری دولت کم شود و اقتصاد به دوش مردم گذاشته شود درست مثل زمان جنگ که زمانی که مردم به میدان آمدند صحنه جنگ عوض شد. لذا در جنگ اقتصادی هم باید مردم به میدان بیایند.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد:

کشور ما تمام شرایط تحقق اقتصاد مقاومتی را داراست

سردار فتح الله جمیری گفت: خوشبختانه در کشوری زندگی می کنیم که تمام شرایط تحقق اقتصاد مقاومتی را داراست. کشور ما دارای نیروی انسانی جوان، متخصص، متعهد، تحصیلکرده است که می تواند پاسخ گوی هر گونه نیازی به نیروی کار باشد.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان شفق خبر داد:

تولید ۱۲ محلول استاندارد برای نخستین بار در ایران

مدیر عامل شرکت دانش بنیان شفق ابرکوه از تولید ۱۲ محلول استاندارد برای نخستین بار در ایران خبر داد.

علی رغم جوسازی ها؛

دانش آموزان افغان بدون هیچ مشکلی به تحصیل در مدارس استان یزد ادامه خواهند داد

هر چند تعطیلی یکی از مدارس ویژه اتباع افغان در شاهدیه یزد دستمایه جوسازی رسانه های معاند و القای تضییع حقوق کودکان مهاجر در این استان شد اما مسئولان ضمن بازگشایی این مدرسه وعده دادند: دانش آموزان افغانی بدون هیچ مشکلی به تحصیل در مدارس استان ادامه خواهند داد.

مدیر کل منابع طبیعی یزد تاکید کرد

لزوم توجه ویژه به منابع آبی استان یزد

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان یزد اعلام کرد: یزد بالاترین میزان تبخیر و کم بارش ترین استان کشور محسوب می شود که در سال زراعی امسال به طور میانگین ۶۸ میلیلمتر بارندگی در تمام استان داشتیم. لذا باید نگاه ویژه ای به منابع آب، چگونگی استفاده و بهره برداری از آن داشته باشیم.

معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد:

در کشور ما مسائل زیست محیطی یک مساله درجه دوم تلقی می شود

گرشاسبی اظهار کرد: پدیده های طبیعی مانند فرسایش خاک و سیلاب سالانه ۴۷ هزار میلیارد تومان خسارت به کشور تحمیل می کند اما در مقابل برای جبران این خسارات مجموعاً ۲ هزار میلیارد تومان هم هزینه نمی شود. لذا به نظر می رسد تا در جایگاه کلان این اعداد را نبینیم توجه به منابع طبیعی و مسائل زیست محیطی یک مساله درجه دوم است. به همین دلیل است که گاهی اوقات دولت ها منابع طبیعی و محیط زیست را حیاط خلوت خود می بینند.

مؤسس نخستین مدرسه طبیعت یزد عنوان کرد

«مدرسه طبیعت» محیطی برای رشد سالم کودکان /آموزش بدون کلاس درس و مشق

مدرسه طبیعت در واقع به نیاز مغفول کودکان به طبیعت، نشاط و پویایی، کودکی کردن و بازی پاسخ می دهد. کودکان در مدرسه طبیعت صرفاً بازی می کنند و با بازی به صورت غیر مستقیم آموزش می بینند. حرکت و پویایی کودک، غلبه بر ترس های درونی، کم رویی و ... از جمله مواردی است که در نتیجه این نوع آموزش به دست می آید و به سختی می توان آن را ارزش گذاری کرد.

مسئول مرکز رشد شهید منصور عابدی تشریح کرد:

دروغی بزرگ به نام انرژی رایگان

مسئول مرکز رشد شهید منصور عابدی به تشریح دلایل غلط بودن تصور امکان تولید «انرژی رایگان» پرداخت.