یزد

هشدار یک متخصص تغذیه:

بیماران تنفسی از مصرف لبنیات اجتناب کنند

حاجی میرزاده گفت: افرادی که درگیر بیماری کرونا هستند و علائم ناراحتی تنفسی خود را نشان داده نباید از شیر استفاده کنند.

هشدار یک روانشناس:

اضطراب‌های بیمارگونه کودکان کنترل شود

حسینی گفت: اگر اضطراب کودکان به حدی برسد که توسط والدین قابل کنترل نباشد حتماً باید به روانپزشک مراجعه کرد تا وضعیت به گونه‌ای نشود که کودک نیاز به دارو پیدا کند.

۴ مرحله بیماری کرونا/ تست خانگی کیفیت ماسک

رئیس شبکه بهداشت اردکان گفت: تشخیص استاندارد بودن ماسک در آزمایشگاه ها امکان پذیر است اما شیوه هایی برای تست خانگی نیز وجود دارد.

تمام فعالیت های بسیجی نخبه یزدی؛

از توسعه موتورهای برقی تا طراحی و ساخت لباس هوشمند

پورحکاک جوان ۲۶ ساله یزدی باحمایت سازمان بسیج علمی یزد علاوه بر توسعه موتورهای برقی اکنون موفق به طراحی و ساخت لباس هوشمند شده است.

ساخت دستگاه ضدعفونی کننده منحصر به فرد در یزد

دو تن ازنخبگان بسیجی یزد موفق به ساخت دستگاه ضدعفونی کننده ای منحصر به فرد شدند که با استقبال خوب بازار نیز مواجه شده است.

رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد خبر داد

حمایت از ۳۰ طرح و پروژه فناورانه در یزد

رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد گفت: به طور متوسط بسیج علمی استان یزد سالانه از قریب به ۳۰ پروژه و طرح حمایت مادی و معنوی می کند.

نقش ویتامین D درمقابله با کرونا

سبکتکین کارشناس و مشاور تغذیه اظهار کرد: با توجه به نقش ویتامین D در تقویت سیستم ایمنی از جمله پیشگیری از بیماری های حاد تنفسی و در شرایط کنونی بحث های زیادی در مورد تاثیر این ویتامین در پیشگیری و یا درمان یا کاهش عوارض بیماری کرونا وجود دارد.

صنعت معدن کشور از قطار توسعه جا مانده است

رئیس پژوهشکده فناوری های معدنکاری گفت: اگر چه فناوری ما در زمینه های دیگر در کشور نسبتاً پیشرفت خوبی داشته اما متاسفانه تنها صنعتی که این اتفاق به ندرت در آن صورت گرفت صنعت معدنکاری است.

با استرس دوران کرونا چه کنیم؟

برای فائق آمدن بر استرس و اضطراب در قدم اول باید استرس خود را شناسایی کنیم تا بتوانیم رفتارمان را مدیریت کنیم.

خوراکی هایی که در جنگ با کرونا به کمک شما می آیند

یک کارشناس تغذیه اعلام کرد: اهمیت مصرف میوه و سبزی و تامین ویتامین های A، C و E در پیشگیری و درمان کرونا بسیار زیاد است.