یزد

چرایی غیبت دانشگاه علوم پزشکی یزد در جدیدترین رتبه بندی تایمز

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: درکشور ما فقط دانشگاه علوم پزشکی تهران گاهاً در این رتبه‌بندی بین هزار دانشگاه اول قرار می گیرد که به لحاظ قدمت آن و تعداد هیات علمی و دانشجویان آن که چندین برابر دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد بوده، کسب این رتبه برای آن طبیعی و مایه افتخار همه دانشگاه های علوم پزشکی کشور است.

رئیس بیمارستان شهید دکتر رهنمون عنوان کرد

فعالیت مجموعه طب ایرانی در بیمارستان شهید رهنمون/ مراجعه ماهانه ۱۳ هزار نفر به اورژانس

دهقانی گفت: به‌صورت میانگین ماهانه ۱۲ تا ۱۳ هزار نفر به اورژانس بیمارستان شهید رهنمون مراجعه می‌کنند که از این میان برای ۴ تا ۵ هزار نفر پرونده تشکیل می‌شود و همچنین ۶ تا ۸ هزار نفر نیز به‌صورت سرپایی درمان می‌شوند.

یک روانشناس تشریح کرد

دو باور نادرست در مراجعه به روانشناس

یک کارشناس روانشناسی اعلام کرد: جامعه ما باورهای غلط بسیاری در مورد روانشناسی دارد. اما دو مورد از این باورهای غلط را بیشتر مشاهده می کنیم.

کارشناس سیاسی مطرح کرد

تیم اقتصادی دولت نیازمند جراحی است

آقابیکی گفت: تیم اقتصادی دولت در طول چند ماهه گذشته در زمینه مدیریت اقتصاد کشور کارنامه خوبی از خود برجای نگذاشته است؛ کارنامه ای که می تواند فارغ از مباحث سیاسی برای کشور و نظام هزینه های گزافی داشته باشد.

کارشناس رسانه:

اکثر افراد جامعه فاقد سواد رسانه ای هستند

جلیلیان گفت: در حال حاضر هر کس مطلبی در یک نشریه و یا فضای مجازی یا مکتوب منتشر می کند به عنوان یک فعال رسانه ای شناخته می شود، این در حالی است که اکثر افراد جامعه ما فاقد سواد رسانه ای هستند.

مدیر حوزه های علمیه کشور:

شکوفایی استعداد ها در گرو امید به آینده است

مدیر حوزه های علمیه کشور در بازدید از پایگاه علمی میبد گفت: خیلی از ملت ها و مردم استعداد دارند اما آن چیزی که موجب شکوفایی استعداد ها می شود ایمان، باور و امید است. این چیزی است که استعدادها را شکوفا می کند.

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد اعلام کرد

هزینه ۳۰ هزار میلیاردی دخانیات برای نظام سلامت کشور

لطفی گفت: سیگار و قلیان علاوه بر آسیب های اجتماعی و فرهنگی متعدد سالانه حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان خسارت مستقیم و غیر مستقیم به نظام سلامت کشور وارد می کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای یزد خبر داد

آغاز مطالعه بر روی آب های ژرف و پروژه باروری ابرها در یزد

جوادیان زاده گفت: مطالعات استفاده از آب های ژرف و کارهای پژوهشی در این زمینه یک سالی است که آغاز شده، اما اینکه چه زمانی به بهره برداری می رسد و یا اینکه حجم این آب ها چقدر است قابل پیش بینی نیست.

نقش غذاهای حاوی فیبر در کاهش وزن

نقیایی گفت: فیبر غذای غیر قابل هضم است، اما فواید تغذیه ای بسیاری دارد که مهمترین نقش حجم دهی به غذاها برای اشخاص است که قصد کاهش وزن دارند و مجبور می شوند انرژی غذای خود را کاهش دهند همچنین فیبر باعث می شود فرد با سرعت بیشتری احساس سیری کند.

یادداشت/ دکتر عباس علوی‌راد

سیگنال‌های هشدار دهنده رشد اقتصادی نیمه نخست سال ۹۶ به اقتصاد استان یزد

نگاهی به رشد بخش های اقتصادی و زیر بخش های آن اطلاعات مفید و اما هشدار دهنده ای به اقتصاد استان یزد منعکس می کند.