همدان

توسط محققین سوئدی انجام شد؛

ساخت دستکش ضدکرونا که دوستدار محیط زیست است ! + فیلم و عکس

به تازگی محققان موفق به ساخت دستکش ضدکرونا به نام "Reglove" شده اندکه در کمتر از یک دقیقه در آب حل می شود و به گفته محققان ساخت آن به معضل بزرگ دستکش‌های دور ریختنی و آلوده سازی محیط زیست پایان خواهد داد.

ترفندهای کاربردی رایانه ؛

چگونه می توان ۳۲ یا ۶۴ بیتی بودن ویندوز را تشخیص دهیم ؟

در این گزارش "ترفندستان" خبرگزاری علم و فناوری، علاوه بر بیان تفاوت های ویندوز ۳۲ و ۶۴ بیتی ، شما را با روش های تشخیص دادن نوع ویندوز نصب شده بر روی رایانه تان آموزش می دهیم .

با این وسیله کوچک می توانید در هر مکانی به آب تصفیه شده دسترسی داشته باشید !

یکی از مشکلات افراد در مسافرت ها دسترسی نداشتن به آب سالم می باشد ، برای رفع این مشکل به تازگی نوعی دستگاه تصفیه آب به نام "Gosun Water" ساخته شده است که امکان را برای افراد فراهم می کند که بتوانند از آب سالم در هر مکانی برخوردار شوند.

با این انگشتر هوشمند می توانید تمام وسایل الکتریکی خود را کنترل نمایید !

به تازگی نوعی موس هوشمند به نام "Snowl" ساخته شده است که کاربر می تواند آن را مانند انگشتر دستش کند و تمام وسایل الکترونیکی همچون تلفن همراه، رایانه، لب تاپ و ... را به صورت بی سیم کنترل نماید .

رئیس سازمان بسیج مستضعفین؛

دانشمندان و محققین ایرانی فرماندهان میادین علمی کشور هستند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت : در سال ۱۴۰۰ ، طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است حمایت از طرح های علمی در سازمان بسیج در اولویت قرار گیرید تا علاوه بر استان ها در تمام شهرستان ها بتوانیم از تمام ایده های جوانان حتی در کوچکترین و دوره افتاده نقاط کشورمان، مورد حمایت های مالی و معنوی این سازمان قرار بگیرد تا هیچ استعداد و ایده ای از چرخ حمایت های بسیج بی بهره نماند.

معاون علمی وزیر دفاع ؛

محصولات داخلی ما باید توان رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی را داشته باشند

محمد مهدی نژاد نوری معاون علمی وزیر دفاع ، در حاشیه اختتامیه جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری گفت: بالفرض اگر تحریم‌ها برداشته شوند و محصولات خارجی وارد ایران شوند، محصولات داخلی ما باید توان رقابت با نمونه‌های مشابه را داشته باشند.

ترفندهای کاربردی رایانه ؛

با این روش ساده می توانید از اطلاعات خود در مقابل دیگران محافظت کنید + عکس

در این گزارش "ترفندستان" خبرگزاری علم و فناوری قصد داریم روشی را به شما آموزش دهیم که بدون نیاز به نصب هیچ برنامه ای ، فایل ها و پوشه های رایانه خود را قفل گذاری کنید تا کسی امکان سوء استفاده از آن ها را نداشته باشد.

تلویزیون رول شونده با کیفیت ۴k ساخته شد !

به تازگی شرکت LG از نوعی تلویزیون رول شونده با قابلیت ۴k رونمایی کرده است که به راحتی می توان آن را خم کرد و در هر مکانی که مورد نیاز است همراه خود منتقل نمود .

این وسیله کوچک می تواند در هنگام تصادف جان شما را نجات دهد !

یکی از عواملی که در هنگام تصادف جان سرنشینان را به خطر می اندازد گیر افتادن افراد در خودرو به دلیل قفل شدن درب آن می باشد برای رفع این مشکل به تازگی وسیله ای کوچکی به نام "OWL Breaker" ساخته شده است که فرد بعد از تصادف با کوچکترین ضربه می تواند شیشه خودرو را شکسته و از آن خارج شود .

به کمک این دوربین هوشمند می توانید در کوتاهترین زمان تصاویر سه بعدی طراحی کنید !

طراحی و پیاده سازی تصاویر سه بعدی علاوه بر دانش تخصصی ، نیاز به نرم افزار و سخت افزارهای خاص دارد که این امر می تواند هزینه های گزافی را برای سازندگان قطعات به همراه داشته باشد برای رفع این مشکل و پایین آوردن هزینه ها، به تازگی نوعی دوربین هوشمند به نام "Artec ۳d" ساخته شده است که در کوتاهترین زمان و با داشتن کمترین دانش امکان طراحی تصاویر سه بعدی را برای کاربران خود فراهم می آورد.