همدان

ساخت دوچرخه هوشمندی که می تواند به صورت خودکار حرکت کند!

به تازگی محققین نوعی دوچرخه خودران با نام "Free-wheeling" ساخته اند که با کمک هوش مصنوعی و بدون نیاز به سرنشین می تواند حرکت کند.

ساخت مطب سیار برای معاینه بیماران کرونایی !

به تازگی محققان چینی نوعی مطب سیار ساخته اند که در کوتاه ترین زمان می توان آن را نصب نمود و پزشکان بدون استرس می تواند در این اتاق نسبت به معاینه بیماران اقدام نمایند .

ساخت ربات هوشمندی که می تواند مسیر حرکت خود را انتخاب نماید !

شرکت "IHMC Robotics" به تازگی از نوعی ربات هوشمند رونمایی کرده است که برخلاف سایر ربات ها می تواند همانند انسان فکر کند و مسیر حرکتش را انتخاب نماید .

ساخت گلدان هوشمندی که می تواند احساسات گیاهان را به شما منتقل کند !

به تازگی گلدان هوشمندی به نام "Mu Design" ساخته شده است که با توجه به سنسورهایی که در آن تعبیه شده است می تواند حالت مختلف گیاه مانند کم آبی، کم نوری و ... را تشخیص دهد و از طریق تلفن همراه و یا شکلک هایی که ایجاد می کند به کاربر منتقل نماید .

این دستگاه می تواند در چند دقیقه لباس خیس شما را با تاباندن فرکانس خشک نماید !

شرکت شیائومی به تازگی نوعی خشک کن لباس با نام "xiaomi" ساخته است که می تواند در چند دقیقه لباس های خیس را با تاباندن فرکانس خشک نماید و به راحتی می توان آن را در مسافرت ها همراه خود برد .

ساخت استوکربرقی جالبی که با تلفن همراه و از راه دور کنترل می شود !

به تازگی نوعی استوکر برقی به نام "Z-Scooter" ساخته شده که شباهت زیادی به موتور سیکلت دارد و میتوان با تلفن همراه آن را از راه دور کنترل کرد .

این وسیله می تواند تلفن همراه شما را به دستگاه اسکنر دندان تبدیل نماید !

" Dental Monitoring Scanbox " نام وسیله ای است که با اتصال تلفن همراه به آن می توانید گوشی هوشمندتان را به اسکنر قدرتمند تبدیل کرد و بیماری های دهانتان را با آن شناسایی کنید .

ساخت پاوربانک ضد آب و ضد ضربه که با نور خورشید، تلفن شما را شارژ می کند !

به تازگی نوعی پاوربانک خورشیدی با نام "Sunslace" ساخته شده است که در مقابل ضربه و آب مقاوم است و در کوتاه ترین زمان می تواند گوشی شما را شارژ نماید .

ساخت نوعی دوچرخه که مجهز به دستگاه تردمیل است !

به تازگی نوعی دوچرخه به نام "lopifit" ساخته شده است که مجهز به دستگاه تردمیل است و کاربران به جای رکاب زدن می توانند با قدم زدن بر روی آن دوچرخه خود را کنترل نمایند.

با این وسیله می توان سنگین ترین وسایل منازل را نیز به تنهایی جا به جا کرد !

به تازگی یک مبتکر ژاپنی نوعی وسیله ساده ساخته است که به زنان خانه دار این امکان را می دهد که سنگین ترین وسایل منزل را نیز به تنهایی و بدون کمک کسی جابه جا نمایند .