همدان

ساخت کمربند ایمنی مخصوص زنان باردار!

محققان موفق به ساخت نوعی کمربند ایمنی برای زنان باردار در خودروها شده اند که می تواند در هنگام تصادف مانع صدمه به نوزادان و مادران آن ها گردد.

ساخت چاپگر رنگی جیبی قابل حمل !

به تازگی نوعی چاپگر رنگی جیبی همه کاره ساخته شده است که به راحتی می توان از آن بر روی تمامی اشیاء تصاویر دلخواه را چاپ کرد.

ساخت کاوری برای گوشی های آیفون که می تواند به شوکر تبدیل شود !

به تازگی نوعی کاور مخصوص گوشی های آیفون ساخته شده است که می تواند با تبدیل شدن به شوکر کاربران را در مقابل سارقان محافظت نماید.

ساخت خودرویی که بدون سوخت و با کوک شدن حرکت می کند !

به تازگی یک مخترع خوش ذوق نوعی خودرو ساخته است که بدون احتیاج به هیچ گونه سوخت و با الهام گرفتن از خودروهای کوکی کودکان می تواند حرکت کند.

ساخت پوششی که باعث پنهان ماندن اجسام از دید می شود !

به تازگی محققان نوعی پوشش ساخته اند که می تواند با ایجاد یک لایه ، باعث پنهان ماندن اجسام از دید شود.

ساخت خط عابر پیاده متحرکی که مانع تخلف رانندگان می شود !

به تازگی یه مخترع خلاق فرانسوی از نوعی خط عابر پیاده ای رونمایی کرده است که در هنگام قرمز بودن چراغ راهنمایی و رانندگی مانع عبور آن ها و تخلف رانندگان می شود.

ساخت خودرویی مخصوص افراد معلول که رانندگی را برای آن ها آسان می کند!

به تازگی نوعی خودرو برای معلولین ساخته شده است که این امکان را برای آن ها فراهم می آورد که بدون احتیاج به کمک افراد می توانند سوار آن شوند و به رانندگی بپردازند.

قویترین میکروربات جهان ساخته شد/ جابه جایی اجسام تا ۳۰۰۰ برابر وزن خود

به تازگی محققان نوعی میکرو ربات با الهام از قدرت و حرکت مورچه ها ساخته اند که می تواند تا ۳۰۰۰ برابر وزن خود اجسام را جابه جا کنند.

ساخت کلاهی که با آن می توانید تلفن همراه تان را شارژکنید!

به تازگی یک شرکت از نوعی کلاه زیبا و جوان پسند مجهز به صفحات خورشیدی رونمایی کرده است که به راحتی با استفاده از آن می توان تلفن همراه را شارژ نمود.

ساخت چمدانی چندکاره که به کالسکه و وان حمام کودکان تبدیل می شود !

به تازگی نوعی چمدان ساخته شده است که از آن می توان در کارهای مختلفی همچون وان حمام ، کالسکه، تخت و ... کودکان استفاده کرد.