همدان

گزارشی از بررسی وضیعت فیلترینگ در سال آینده؛

وضعیت نامشخص شبکه های اجتماعی در سال ۹۷ / تلگرام فیلتر می شود ؟

چندی است که بحث شبکه های اجتماعی تبدیل به معضلی بین مسئولین کشورمان شده است و باعث ایجاد دو دستگی بین نهادهای مختلف کشورمان شده است مسئولین اجرایی خبر از رفع فیلترینگ شبکه های اجتماعی همچون توییتر و یوتیوب می دهند و بعضی دیگر از مسئولین نه تنها خبر از رفع فیلترینگ این شبکه ها نمی دهند بلکه خبر از فیلتر شدن تلگرام در سال آینده می دهند.

پای تلگرام به مجلس هم باز شد

چند روزی است که دوباره بحث فیلتر کردن شبکه های اجتماعی به ویژه تلگرام در کشور داغ شده است و از حرکت سیاسی که در کشور در جریان است باید منتظر خبرهای در مورد فیلتر شدن تلگرام در سال آینده در کشور باشیم.

VERO الگویی موفق برای مسئولین و توسعه دهندگان شبکه های اجتماعی داخلی / رقیب جدی اینستاگرام از راه رسید

طی چند سال گذشته بارها مقامات و مسئولین کشورمان خواسته‌اند از اپلیکیشن‌های اجتماعی بومی حمایت کنند و سرمایه زیادی هم برای ساختن اپلیکیشن‌های ایرانی برای رقابت با تلگرام صرف کرده اند. اما اگر تعارف نکنیم این اپلیکیشن‌ها بیشتر کلون تلگرام و کپی‌ای از برخی ویژگی‌های اپلیکیشن‌های اجتماعی دیگر بودند تا اینکه اپلیکیشن‌های جدیدی با قابلیت جدید باشند.

وضعیت نامشخص طرح ریجستری گوشی های سامسونگ

طبق اعلام وزیر ارتباطات قرار بود تا پایان سال طرح ریجستری گوشی های سامسونگ به تأخیر بیفتد اما ساعتی از اعلام وزیر نگذشته بود که حمیدرضا دهقانی‌نیا مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد ریجستری دو مدل از گوشی های سامسونگ از امروز شروع شده است.

گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اختتامیه جشنواره خوارزمی؛

خوارزمی،جشنواره ای از جنس تکنولوژی و نوآوری/برگزیدگان برتر این دوره چه کسانی هستند؟

در آیین سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی که با حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهور و جمعی از مسئولین کشوری در سالن همایشات صدا وسیما برگزار شد، از ۱۵ طرح برگزیده این دوره از جشنواره تجلیل به عمل آمد.

به مناسبت سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس؛

جایگاه ایران در تولید مهندس در جهان / علت بیکاری فارغ التحصیلان این رشته در کشور چیست؟

متأسفانه در ایران به ‌دلیل رشد نامتوازن رشته‌های دانشگاهی و جذب دانشجو و نیز عقب‌ماندگی صنعت از صنایع روز دنیا تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی نتوانسته‌اند جذب بازار کار شوند و عنوانی که تا دو دهه قبل حرمت و جایگاه اجتماعی فراوانی داشت امروز به یک مزاح و شوخی میان مردم و به‌خصوص جوانان تبدیل شده است.

ده رویداد مهم فضایی در یکماه:

جهش فعالیت های فضایی جهان در ماهی که گذشت + عکس

هر روزه در دنیا شاهد اتفاقات مهمی در صنعت فضایی در جهان هستیم، در این گزارش می خواهیم به ده رویداد مهم فضایی که در بهمن ماه امسال در دنیا اتفاق افتاده اشاره کنیم.

گزارش خبرگزاری علم و فناوری از ایران بعد از انقلاب:

مروری بر مهم‌ترین دستاوردهای علمی ایران از دیروز تا امروز

دستاوردهای علوم نوین هوا و فضا در کنار پیشرفت های صلح آمیز در دانش هسته ای ، موشکی، فناوری نانو و دیگر نوآوری ها نشان می دهد که جمهوری اسلامی، به باشگاه کشورهای توسعه یافته جهان وارد شده است.

روی موج تاریخ:

شش رویداد بزرگ علمی جهان/ اولین پرواز بالون بدون سرنشین در ایرلند تا راه اندازی فیس بوک

روی موج تاریخ، از سری گزارشات خبرگزار علم و فناوری است که به حوادثی که در دنیا در زمینه علمی در آن روز اتفاق می افتد می پردازد.

روی موج تاریخ:

ده رویداد بزرگ علمی جهان/ انتشار اولین جلد دیکشنری آکسفورد تا کشف DNA

روی موج تاریخ، از سری گزارشات خبرگزار علم و فناوری است که به حوادثی که در دنیا در زمینه علمی در آن روز اتفاق می افتد می پردازد.