همدان

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری:

راه اندازی بیستمین پایگاه علمی بسیج در همدان

پایگاه علمی بسیج شهید بهشتی شهر جورقان با حضور مسئول سازمان علمی و پژوهشی، مسئول پایگاه های علمی و جمعی از بسیجیان همدان افتتاح شد.

برای اولین بار در کشور رونمایی شد:

کاتامِرَن تمام ایرانی ، تحولی در نسل جدید قایق های دو بدنه+فیلم

کاپیتان مالک علیمحمدی از قایق کاتامِرَن تمام ایرانی خود در سد آبشینه همدان رونمایی کرد.

توسط مخترع همدانی انجام شد:

ساخت نسل جدید عایق های نسوز حرارتی برای اولین بار در ایران

مخترع جوان همدانی برای اولین بار در ایران موفق به ساخت نوعی عایق حرارتی شده است که می تواند به آسانی به صورت مستقیم ۳۲۰۰ درجه سلسیوس حرارت را تحمل کند.

گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آدم فضایی های ایران

تاریخچه موجودات فضایی/رویت بشقاب پرنده های فرازمینی بر فراز عباس آباد تهران

تنها در کهکشان راه شیری به غیر از خورشید، بر اساس محاسبه جرم کهکشان، ۱۰۰ میلیارد ستاره وجود دارد از این رو طبیعی است که خورشید ما تنها نباشد و ممکن است در کهکشان بی انتها سیاره‌ای همانند زمین وجود داشته باشد که در آن حیات جریان دارد.

برای اولین بار در جهان:

طراح هوشمند به بازار آمد!

مخترع جوان خوزستانی توانست با کمک هوش مصنوعی دستگاه "طراح هوشمند" ایرانی را بسازد که با تشخیص به صورت خودکار، هوشمندانه و حرفه ای به طراحی های کاربردی و صنعتی می پردازد.

بررسی علمی بلندترین شب سال

شب یلدا در آسمان ایران چه می گذرد؟

در این گزارش می خواهیم از دیدگاه منجمان، پزشکان و طب سنتی به شب یلدا بپردازیم تا بدانیم شب یلدا در آسمان ایران چه می گذرد، بلندترین و کوتاهترین شب یلدا را کدام شهرهای ایران دارند و در پایان خواص میوه های شب یلدا را بشناسیم.

گزارش خبرگزاری علم و فناوری از تکان های دنیای تکنولوژی:

ده اختراع برتر سال ۲۰۱۷

سال میلادی رو به پایان است و خبرگزاریها و رسانه های مختلف در پی ارائه لیست های جذاب و پرهیجان از بهترین اتفاقات عرصه های مختلف فرهنگی و اقتصادی و سیاسی هستند.در این میان خبرگزاری علم و فناوری، ۱۰ اختراع جدید و نوآورانه را در سال ۲۰۱۷ معرفی می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری واحد همدان:

برگزاری نمایشگاه فن بازار در همدان

به منظور حمایت از ایده پردازان و مخترعین نشستی با حضور سرمایه گذاران استان همدان در محل نمایشگاه های بین المللی برگزار شد.

در استان همدان:

برگزاری جلسه هماهنگی کمیته نمایشگاه هفته پژوهش سال ۱۳۹۶ در روز چهارشنبه

جلسه هماهنگی کمیته برگزاری نمایشگاه دستاوردی های پژوهشی و فن بازار سال ۱۳۹۶ با حضور جمع کثیری از مسئولین دانشگاهی و اداری برگزار می گردد.