همدان

ساخت خانه ای هوشمند مخصوص معلولین !

طراحان به منظور راحتی بیشتر معلولین خانه های هوشمندی برای آن ها ساخته اند که این افراد می توانند تمام کارهای خانه های خود را بدون کمک گرفتن از دیگران انجام دهند .

اولین تبلت با صفحه نمایشگر ۳۶۰ درجه ای در جهان ساخته شد !

به تازگی تبلتی با نام "Magic Scroll" ساخته شده است که دارای صفحه نمایشگر ۷.۵ اینچی و با دید ۳۶۰ درجه ای می باشد و می توان آن را مانند طومار باز یا بسته کرد .

این ربات ها به جای دانشجویان از دانشگاه فارغ التحصیل شدند !

دانشگاه "bbt university" در ژاپن به منظور جلوگیری از شیوع کرونا و ابتلای احتمالی دانشجویان به این بیماری، مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان را به کمک ربات ها و به صورت آنلاین برگزار کردند .

ساخت رباتی که میتواند فروشگاه ها را مدیریت کند !

به تازگی رباتی به نام "bossa nova" ساخته شده است که در کوتاهترین زمان می تواند کالاهای موجود در یک فروشگاه را اسکن نماید و آماری از میزان خروج و ورود کالاها ارائه دهد .

با این گجت می توانید دو نمایشگر حرفه ای به لب تاپ خود اضافه کنید !

به تازگی نوعی گجت به نام Slidenjoy ساخته شده است که به راحتی می توان آن را به انواع لب تاپ ها نصب کرد و تعداد نمایشگرهای آن را افزایش داد .

این مسواک دندان شما را به صورت خودکار تمیز می کند !

به تازگی نوعی مسواک با ساختار ۲۷۰ درجه ای ساخته شده است که می تواند به صورت خودکار دندان های کاربران را تمیز و پاک نماید .

کوچکترین ربات آندوسکوپی جهان ساخته شد !

به تازگی محققین نوعی ربات کوچک خوردنی به اندازه یک قرص برای آندوسکوپی ساخته اند که مشکلات دستگاه های آندوسکوپی کلاسیک را ندارد و بیمار به راحتی می تواند آن را بخورد و بیماری اش تشخیص داده شود .

با این وسیله می توان تمام وسایل هوشمند را تنها با یک انگشت کنترل کرد !

به تازگی گجت هوشمندی به نام "muv interactive" ساخته شده که با در دست کردن آن در یک انگشت می توان تمام وسایل الکتریکی را از راه دور کنترل کرد .

با این وسیله می توان نوزادان را در مقابل ویروس کرونا محافظت کرد !

با افزایش شیوع کرونا، محققان برای محافظت نوزادان در مقابل این ویروس، نوعی محفظه طراحی نموده اند که با قرار دادن کودکان در این وسیله علاوه بر محافظت از آن ها می توان آن ها را نوازش و به تفریح برد .

این وسیله در چند ثانیه تمام میکروب های وسایل را از بین می برد !

به تازگی دستگاهی به نام "egret" ساخته شده که با ترکیب آب و نمک ماده ای می سازد که می تواند تمام میکروب ها را از روی وسایل از بین ببرد .