استان تهران

سال ۱۴۰۰ آغاز قرن ۱۵ نیست!

استاد صیاد محقق پیشرو تقویم و رویت هلال ماه: چون آغاز قرن اول هجری از آغاز فروردین سال یکم هجری شروع شده پس سده دوم هجری از سال ۱۰۱ هجری شروع شده است پس لاجرم قرن ۱۵ هجری هم از سال ۱۴۰۱ شروع می شود و این یک قرار داد است.

به همت نخبگان بسیج علمی استان تهران صورت گرفت؛

گاز ازن جایگزین ضدعفونی کننده های پر خطر و سرطان زا

شرکت ازن سازان پاسارگاد به عنوان یک شرکت دانش بنیان، تولیدی نوع یک در راستای پیشگیری از بروز سرطان در کشور اقدام به جایگزین نمودن گاز ازن به جای ضد عفونی کننده های پر خطر و سرطان زا در بخش های مختلف صنعت نموده است . این مجموعه از نخبگان دانشگاهی و فارغ التحصیلان در رشته های مدیریت کسب و کار، اگرواکولوژی ، مهندسی آب ، مهندسی شیمی ، الکترونیک ، باکتری شناسی ، پزشکی ، شیلات ، برق و الکترونیک با هدف فعالیت برروی تکنولوژی های جدید و نیاز روز صنعت کشور، اقدام به بومی سازی تکنولوژی ازن نموده است.

انتقاد دانشجویان دانشگاه آزاد از وضعیت آموزش آنلاین

به گفته دانشجویان این دانشگاه "دانشگاه آزاد مشکلات ریشه ای دارد که کرونا آن را تشدید کرده است. فضای آنلاین دانشجو را از فضای آموزش حضوری دور کرده و سطح سواد ها پایین آمده چرا که مبنای آموزش در دانشگاه آزاد حضوری است و اساتید اهتمام لازم برای آموزش های غیر حضوری و مجازی را ندارند. سیاست دانشگاه آزاد بر مبنای قبولی حداکثری است، اگر در دانشگاهی آمار قبولی پایین بیاید مدیریت زیر سوال می رود از این رو به اساتید گفته میشود که به اصطلاح با دانشجو راه بیایند و این موضوع خیلی هم برای دانشجو نامطلوب نیست ولی در کل سطح سواد دانشجو را پایین می آورد."

در راستای تحقق دانشگاه های نسل سوم در دانشگاه آزاد دماوند تاسیس شد؛

کانون دانشجویی «کارآوند» با موضوع کارآفرینی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد واحد دماوند از تأسیس کانون دانشجویی «کارآوند» با موضوع کارآفرینی خبر داد

در جلسه هم اندیشی مسئولین شهر ری مطرح شد؛

تشکیل بنیاد رازی می تواند نقطه عطفی در پژوهش های رازی شناسی باشد

با توجه به رقابتی که در کشور های همجوار ایران پیش آمده که مفاخر ایران را به نفع خود دریونسکو ثبت وضبط می کنند و کشور های بی هویت خود را با مفاخر فرهنگی ما هویت دار می کنند درست نیست که فرصت سوزی کرده و بیش از این متضرر پیامدهای آن باشیم. اسم فیروز آباد باید پسوندی به نام رازی را در پشت خود داشته باشد و به عنوان" فیروزآباد رازی" شناخته شود که مشخص شود که بزرگی از بزرگان ایران زمین را در خود دارد. با ایجاد بنیادی به نام محمد بن زکریای رازی زمینه تحقیق همه جانبه در این خصوص فراهم می شود. باید به رازی با نگاهی بین المللی و ملی نگاه کنیم تا پژوهشکده ها و موزه ها وموسساتی وسیع در شان ایشان از دل آن بیرون بیاید.

غرش جنگنده‌ای که ۴۲ سال پیش باید زمین گیر می‌شد همچنان به گوش می‌رسد

با همت متخصصان ایرانی برای بازسازی جنگنده اف ۱۴ همچنان شاهد پرواز این پرنده تیز بال برای حفاظت از آسمان هستیم.

گفتگو با بانوی پژوهشگر کارآفرین؛

علم و پژوهش برای خدمت رسانی و آفرینی

خانم رستمی رهنما کارشناس حوزوی، پژوهشگر و نویسنده حوزه زنان، بسیجی، فعال اجتماعی و کارآفرین نمونه شهرستان قرچک از دغدغه مندان امور بانوان است و همین دغدغه او باعث شده عضو شورای معتمدین محله شده و در یکی از محله های شهرستان قرچک مرکز خیریه و کارآفرینی با عنوان" یاس کبود" را برای بانوان بویژه بانوان سرپرست خانوار راه اندازی کند.

چاپ ۶ عنوان کتاب در دانشگاه دماوند

دانشگاه آزاد اسلامی دماوند با نگاه توسعه محور و تشویق استادان و دانشجویان به انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی توانست توفیقات قابل توجهی به‌ویژه در حوزه نشر کتاب به دست آورد.

افتتاح کتابخانه کانون فرهنگی مسجدالرضا(ع) گیلاوند همزمان با ایام دهه فجر بنام حاج قاسم سلیمانی

کتابخانه مسجدالرضا(ع) گیلاوند به همت امام جماعت این مسجد و فعلان فرهنگی به نام سردار سلیمانی افتتاح و نام گذاری شد. این کتابخانه دارای ۱۵۰ مترمربع مساحت است و در حال حاضر ۵۰۰۰ جلد کتاب دارد.

آینده پژوهی اساس حرکت یک کشور است، اگر نسبت به آینده بی توجه باشیم، آینده را برای ما خواهند نوشت

دکتر حسن پور: مسائل و مشکلات کشور را باید در هیئت های اندیشه ورز حل و بررسی کرده و آینده پژوهی کنیم. برای داشتن آینده ای روشن باید نگاه عمیقی به مسائل علمی و پژوهشی داشته باشیم چرا که آینده پژوهی اساس حرکت یک کشور و ملت است./ اگر نسبت به آینده بی توجه باشیم، آینده ها را برای ما خواهند نوشت.