اردبیل

ابداع نوعی پلاستیک شفاف با قابلیت رسانای الکتریکی

محققان دانشگاه میشیگان یک پلاستیک رسانای الکتریکی برای بهبود صفحه نمایش‌های لمسی بزرگ، صفحه‌های نوری LED و سلول‌های خورشیدی مادون قرمز قابل تعبیه در پنجره‌ها، ساخته‌اند که در عین حال شفاف‌تر نیز شده است.

کنترل حجم مایعات با هوش جسمی

تیمی از محققان پژوهشگاه علوم کاربردی و سیستمهای هوشمند (ISASI ) از CNR یک اصل کاری جدید و ساده را برای دستکاری مایع و اکتشاف کامل از فرصت های یک پلتفرم چند منظوره با هدایت هوش جسمی معرفی کرده اند.

ابداع نوعی انسولین با عملکرد فوق‌العاده سریع توسط پژوهشگران استنفورد

پژوهشگران دانشگاه استنفورد نوع فوق‌العاده سریعی از انسولین را ابداع کرده‌اند که می‌تواند چهار برابر سریع‌تر از گزینه‌های تجاری کنونی عمل کند.

کشف اسرار غضروف انسان در پاهای چسبناک مارمولک

محققان دانشگاه "دلاور"(Delaware) دریافتند که پاهای چسبناک گکو به شناخت ما از عملکرد داخلی غضروف انسان کمک می‌کند و می‌تواند برای تعویض غضروف در انسان مفید باشد.

توسط دانشمند ایرانی محقق شد؛

تشخیص تومورهای مغزی با آزمایش خون

یک آزمایش خون ساده اما بسیار حساس برای تشخیص دقیق و طبقه بندی انواع مختلف تومورهای مغزی یافت شده است که منجر به تشخیص دقیق تر، روش های کم تهاجمی و برنامه ریزی بهتر برای بیماران در آینده می شود.

رونمایی از نخستین کتاب انجمن های علمی دانشگاه محقق اردبیلی

نخستین کتاب انجمن های علمی دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم اختتامیه طرح دانشگاه خلاق UMA UP در سالن خود سیانی دانشگاه رونمایی شد.

خبرنگار

مریم محرمی

توسط پژوهشگر اردبیلی منتشر شد؛

انتشار چهارمین مقاله ایران در مجله Nano Today

پژوهشگر اردبیلی موفق شد چهارمین مقاله را در زمینه نانو تکنولوژی در مجله Nano Today منتشر کند.

مدیر مرکز حمایت از مخترعین سازمان بسیج علمی استان اردبیل مطرح کرد؛

حمایت از ایده ها و طرح های علمی نخبگان برای تحقق جهش تولید

مدیر مرکز حمایت از مخترعین سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان جهت تحقق شعار سال «جهش تولید» از ایده ها و طرح های علمی نخبگان حمایت می کند.

در سازمان بسیج علمی استان اردبیل محقق می شود؛

ایجاد کارگروه های تخصصی در خانه نخبگان بسیج برای حل مشکلات استان و کشور

مسئول کارگروه های تخصصی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل گفت: کارگروه های خاص برای ارائه راه حل در خانه نخبگان بسیج علمی استان راه اندازی و نتایج نهایی به مسئولین ذیربط ارائه می شود.