اردبیل

آئین تجلیل از نخبگان اردبیلی در خانه نخبگان برگزار شد

آیین تجلیل از دکتر رضا عالی زاده فناور و سازنده واکسن کوو ایران برکت و خانم زهرا حسینی نیا دارنده مدال طلای جهانی المپیاد علمی دانش آموزی با حضور مسئولین، معاونین، مدیران و جمعی از نخبگان و مخترعین در خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری برگزار شد.

روش هایی برای تقویت مغز

در اینجا چند نکته و ترفند قوی وجود دارد که مطمئناً مغز شما را در مسیر درست قرار می دهد.

راه اندازی فاز نخست کارخانه تولید ظروف دارویی شرکت امید فارمد پارسیان در اردبیل

فاز نخست کارخانه تولید ظروف دارویی شرکت امید فارمد پارسیان در شهرک صنعتی شماره دو اردبیل راه اندازی شد.

تجلیل از نخبگان اردبیلی در سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل

آیین تجلیل از دکتر رضا عالی زاده دانشمند حوزه فناوری و سازنده واکسن کوو ایران برکت و خانم زهرا حسینی نیا دارنده مدال طلای المپیاد علمی دانش آموزی با حضور مسئولین ، معاونین، مدیران و جمعی از نخبگان و مخترعین در خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری برگزار شد.

اهمیت مهارت آموزی در رفع بیکاری و رشد توسعه اقتصادی

اهمیت مهارت‌ آموزی و استعدادیابی از آن جهت بسیار ویژه است که در جامعه‌ای که مهارت آموزی و استعدادیابی بین دانش آموزان و دانش جویان نهادینه شده باشد بدون تردید آینده درخشانی به لحاظ اقتصادی و کسب و کار خواهد داشت.

دستگاه های پوشیدنی می توانند خطر برخورد را در افراد نابینا و کم بینا کاهش دهند

یک مطالعه جدید نشان داد که یک دستگاه بینایی رایانه ای پوشیدنی می تواند در مقایسه با سایر وسایل کمک حرکتی ، برخورد را برای افراد نابینا یا افراد کم بینا و استفاده از عصای بلند و یا سگ راهنما ۳۷ درصد کاهش دهد.

بهبود سلامت و رشد عضلات اسکلتی با مصرف پروتئین در اوایل روز

متابولیسم پروتئین های غذایی در فرد هنگام مصرف وعده های غذایی تحت تأثیر قرار می گیرد و پروتئین مصرف شده در اوایل روز سلامت و رشد عضلات اسکلتی را بهبود می بخشد.

کسب مدال طلای جهانی المپیاد علمی زیست شناسی توسط دانش آموز اردبیلی

دانش آموز اردبیلی توانست در المپیاد علمی زیست شناسی در رقابت های بین المللی ۲۰۲۱ به مدال طلا دست یابد.

هشدار میوه ها به گیاه مادری خود برای جلوگیری از آفت

دانشمندان دانشگاه فدرال Pelotas برزیل دریافتند که میوه های گوجه فرنگی قادر به انتقال هشدارها به گیاه مادری خود در صورت حمله توسط کپل هستند.

کاهش خطر ابتلا به دیابت با ترمیم باکتریهای روده کودک

تحقیقات جدید نشان می دهد پیوند مدفوع از مادر به نوزاد می تواند جمعیت باکتریهای روده را که توسط آنتی بیوتیک ها آسیب دیده اند بازگرداند و می تواند خطر ابتلا به دیابت را در آینده کاهش دهد