اردبیل

تقویت سیستم ایمنی بدن با مصرف دمنوش بادرنجبویه

گیاه داروی بادرنجبوبه سلامت سیستم ایمنی بدن و دیواره غشای سلول ها را تقویت می کند. همزمان این گیاه دارویی می تواند با عفونت ها مبارزه کرده و مانع از ورود باکتری و ویروس ها به سلول شود.

حضور شرکت دانش بنیان اندیشه سلامت سبلان در نمایشگاه ایران فارما

شرکت دانش بنیان اندیشه سلامت سبلان در نمایشگاه ایران فارما با هدف معرفی محصولات خود به شرکت های داخلی و خارجی حضور دارد.

ابداع حسگری برای تشخیص مولکول های گاز

دانشمندان حسگر جدیدی برای تشخیص مولکول های گاز ابداع کرده اند. این سنسور ترکیبی از ترانزیستور گرافن با روکش فلزی و آلی است که نمونه اولیه سنسورهای کاملاً جدیدی را نشان می دهد.

تشخیص سلامتی جلبک با فناوری جدید

شیمیدانان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو فناوری را برای نظارت بر سلامت محصولات جلبک توسعه داده اند ، یکی از امیدوار کننده ترین منابع جهان برای محصولات پایدار که برای مقابله با مسائل جهانی ناشی از آلاینده های سوخت فسیلی و ضایعات محصول توسعه یافته است.

جایزه نوبل فیزیک به دانشمندان ژاپنی، آلمانی و ایتالیایی تعلق گرفت

آکادمی علوم سلطنتی سوئد تصمیم گرفت جایزه نوبل فیزیک ۲۰۲۱ را "برای کمک های پیشگامانه به درک ما از سیستم های پیچیده فیزیکی" دانشمندان ژاپنی، آلمانی و ایتالیایی اعطا کند.

ابداع دستگاه بیوالکترونیکی جدید و نرم و انعطاف پذیر

گروهی از مهندسان بیوالکترونیکی در دانشکده مهندسی UCLA Samueli یک فناوری را ابداع کرده اند که این فناوری حرکات بدن انسان - از خم شدن آرنج تا حرکات ظریف مانند نبض روی مچ دست - را به الکتریسیته ای تبدیل می کند.

پیش بینی مرگ از طریق نشانگر زیستی

محققان دریافتند تغییرات در فعالیت الکتریکی در قلب می تواند به پیش بینی اینکه بیماران مبتلا به کووید -۱۹ در بیمارستان بستری شده اند بیشتر احتمال دارد کاهش یافته و بمیرند ، کمک کند.

تاثیر ویتامین ها در درمان بیماری کرونا

ویتامینها ترکیبات آلی هستند که به مقدار خیلی جزئی برای سوخت و ساز مواد غذایی و اعمال حیاتی بدن و رشد و نمو و تندرستی ضرورت دارند. و می توانند در درمان بیماری کرونا نقش مهمی داشته باشند.

برگزاری کنفرانس بین المللی چالش ها و راه کارهای مدیریت توسعه گردشگری پایدار در اردبیل

کنفرانس بین‌المللی چالش‌ها و راهکارهای مدیریت توسعه گردشگری پایدار پیش از ظهر ۱۰ مهر با دریافت ۱۸۵ مقاله در دانشگاه محقق اردبیلی به صورت مجازی و حضوری برگزار شد.

نقش نخبگان جوان در دفاع مقدس

مسئول علمی ناحیه بسیج عشایری اصلاندوز گفت: حضور مؤثر جوانان در سطوح بالای فرماندهی دفاع مقدس نشان از تاثیر چشم گیر نخبگان در جنگ تحمیلی دارد.