اردبیل

مطالعه چشم بیونیک راه را برای آزمایش‌های انسانی هموار می‌کند

چشم بیونیک از سیستم‌های الکترونیکی تشکیل شده است که شامل سنسورهای تصویر، میکرو‌پردازشگرها، گیرنده‌ها، فرستنده‌های رادیویی و تراشه‌های شبکیه می‌باشد.

فناوری اسکن غیرتهاجمی سطح کلسترول خون را از طریق پوست می خواند

یک سیستم تشخیص جدید، دارای تشخیص سریع و غیرتهاجمی کلسترول پوست، با موفقیت توسط تیمی از محققان چینی توسعه یافت که می‌تواند برای مدت طولانی مدیریت چربی مدت CVDs مورد استفاده قرار گیرد.

پلاستیک ها می توانند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی انسان را افزایش دهند

مطالعات مکانیسم جدیدی را نشان می دهند که از طریق آن یک ماده در پلاستیک های معمولی کلسترول و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد.

اهمیت سواد رسانه ای در زندگی انسان / ضرورت بروز بودن سواد رایانه ای والدین

با پیشرفت تکنولوژی در زندگی، هر انسانی مجبور است که خود را با زندگی دیجیتالی وفق دهد. از همین رو داشتن سواد رایانه‌ای بر هر انسانی واجب است.

لوگوی گوگل قابلیتی جذاب و مناسب برای مرورگر/ تغییر لوگوی گوگل به نام دانشمند ایرانی

گوگل در روز سه‌شنبه به احترام ریاضیدان، دانشمند کامپیوتر، مهندس برق و استاد ایرانی علوم رایانه در دانشگاه کالیفرنیا و همچنین مبدع نظریه منطق فازی و شاخه‌های متنوع آن، لوگوی خود را تغییر داد.

نانوتراشه سیلیکونی نوآورانه می تواند بافت بیولوژیکی را در زندگی برنامه ریزی مجدد کند

یک دستگاه سیلیکونی که می‌تواند بافت پوست را به رگ‌های خونی و سلول‌های عصبی تبدیل کند، از نمونه اولیه به ساخت استاندارد پیشرفت کرده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل مطرح کرد:

نمایشگاه فن بازار زمینه ای برای فرهنگسازی در توسعه اقتصاد دانش بنیان

هدف از برگزاری این نمایشگاه ایجاد فرهنگ سازی در توسعه اقتصاد دانش بنیان است که اساتید، محققان و دانشجویان را وارد بحث کارهای فناورانه کند.

کسب دیپلم افتخار سیزدهمین المپیاد علمی وزارت بهداشت توسط دانشجوی اردبیلی

دانشجوی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی آزاد واحد ادبیل موفق به کسب دیپلم افتخار دوره سیزدهم المپیاد علمی وزارت بهداشت (حیطه کارآفرینی) و جزو ۱۰ تیم برتر نهایی این المپیاد شده است.

توسط محققین دانشگاه محقق اردبیلی تحقق یافت؛

سامانه استحصال عدس طراحی و ساخته شد

محققین دانشگاه محقق اردبیلی موفق به طراحی و ساخت مجموعه ای از سیستم ها و ادوات تخصصی کشاورزی برای استحصال حبوبات مثل عدس شده اند.

نجات عناصر خاکی کمیاب از زباله های الکترونیکی

محقق ایرانی فرآیند جدیدی را برای جداسازی و بازیافت عناصر کمیاب خاکی با استفاده از سلولز گیاهی، یک منبع تجدیدپذیر ارزان قیمت که در کاغذ، پنبه و خمیر کاغذ، مانند دستمال کاغذی نشان داده شده است، پیدا کرد.