اردبیل

برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری زمینه ای برای شناسایی مخترعان و فناوران برتر استان اردبیل

جشنواره جهادگران علم و فناوری با هدف ارج نهادن به مقام والاي نوآوران و فناوران، ترويج فرهنگ كارآفريني، دانش بنيان و تجاري سازي نتايج تحقيقات به شناسايي مخترعان و فناوران برتر استان مي پردازد.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل مطرح کرد:

اجرای برنامه های متنوع در هفته بسیج با شعار بسیج پاره تن مردم

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیلاظهار داشت: برنامه های هفته بسیج امسال با شعار (بسیج پاره تن مردم) از ۲۹ آبان ماه الی ۵ آذر در سراسر استان اردبیل برگزار می شود.

برگزاری سمینار و بازدید تخصصی دانشجویان از نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل

جمعی از دانشجویان دانشگاه های استان اردبیل با هدف آشنایی با برترین سطح فناوری از نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان بازدید بعمل آوردند.

داشتن برنامه و مطالعه شرط موفقیت در کنکور

برنامه ریزی از ملزومات زندگی هر انسان می باشد و افراد، برای سازمان دهی اعمال روزانه یا امور کاری و تحصیلی خود نیاز به یک نقشه راه یا همان برنامه ریزی دارند.

کاهش مرگ و میر با مصرف دگزامتازون

گزارش جدید نشان می دهد که دگزامتازون خطر مرگ ناشی از عفونت شدید کروناویروس را تا ۵۶ درصد کاهش می دهد.

نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های مرکز رشد مشترک سازمان بسیج علمی و پژوهشی و پارک علم و فناوری استان اردبیل برگزار می شود

نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های مرکز رشد مشترک سازمان بسیج علمی و پژوهشی و پارک علم و فناوری استان اردبیل با هدف جذب و کمک به افراد نوآور و ایده‌پرداز برگزار می شود.

ذخیره انرژی در گیاهان با ریشه های الکترونیکی

دانشمندان فرآیند ذخیره انرژی را که نیاز به آبیاری گیاهان با محلول خاصی برای رسانایی الکتریکی ریشه‌هایشان دارد، به عنوان اثبات مفهومی برای ابرخازن‌های مبتنی بر ریشه و همچنین سیستم‌های بیوهیبریدی که فرآیندهای بیولوژیکی را با عملکرد الکترونیک ترکیب می‌کنند، می‌دانند.

شکست رکورد جهانی نازک ترین آشکارساز اشعه ایکس که تا کنون ساخته شده است

محققان Exciton Science از نانوصفحات مونو سولفید قلع (SnS) برای ایجاد نازک‌ترین آشکارساز اشعه ایکس که تا کنون ساخته شده است، استفاده کرده‌اند که به طور بالقوه امکان تصویربرداری فوری از زیست‌شناسی سلولی را فراهم می‌کند.

برای کاهش مقاومت آنتی بیوتیکی به دنبال طلا بروید

تحقیقات جدید راهی برای استفاده از نانو خوشه‌ها برای تقویت آنتی‌بیوتیک‌های رو به زوال را شناسایی کرده است.

دندان های شیری می توانند در مورد خطر ابتلای کودک به اختلالات سلامت روان صحبت کنند

یک مطالعه جدید نشان می دهد که ضخامت علائم رشد در دندان های شیری می تواند به شناسایی کودکان در معرض خطر افسردگی و سایر اختلالات سلامت روان در آینده کمک کند.