اردبیل

تولید نسخه ایرانی داروی خوراکی کرونا

محققان ایرانی موفق به ساخت، سنتز و تولید ماده موثره (API) داروی مولنوپیراویر، اولین داروی خوراکی اختصاصی ضد ویروس کرونا و همچنین تمام فرم‌های خوراکی دارویی آن در ایران شده است.

درمان عارضه‌های پوستی با کمک داروهای گیاهی

یک شرکت فناور مستقر در جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل موفق به ابداع نوعی محصول پماد گیاهی ترمیم کننده زخم و سوختگی شده است.

فعالیت بدنی چیزی فراتر از ورزش کردن است

ورزش متوسط ​​و فعالیت مکرر در طول روز هر دو در نتایج بهتر سلامتی نقش دارند و حرکت کردن در اطراف فقط به مدت پنج دقیقه در هر ساعت می تواند به افراد کمک کند تا از عدم فعالیت همه گیر خود خلاص شوند.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل خبر داد:

جشنواره جهادگران علم و فناوری در اردبیل برگزار می شود

هم زمان با هفته بسیج، هشتمین جشنواره جهادگران علم وفناوری در سالن ولایت برگزار می شود و طرح‌های برگزیده مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

درمان با نانوزیم از ایجاد پلاک مضر دندان جلوگیری می کند

یک نانوذره اکسید آهن به عنوان آنزیمی برای فعال کردن پراکسید هیدروژن برای سرکوب رشد بیوفیلم های پوسیدگی دندان در دهان انسان عمل می کند.

معکوس کردن علائم بیماری آلزایمر با داروهای تجویزی

دانشمندان کشف کردند که دو داروی ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAIDs) و دو داروی فشار خون بالا می‌توانند اختلالات شناختی ناشی از آلزایمر را از بین ببرند.

کاهش التهاب و درد با استفاده از ضماد گل حسرت

ضماد گل حسرت برای کاهش التهاب و درد استفاده می شود و مصرف خوراکی آن به میزان محدود به عنوان مسهل کاربرد دارد.

توسط استاد بسیجی اردبیلی تحقق یافت؛

تولید انبوه آی سی های اخذ نوار قلب ، نوار مغز و نوار عصب و عضله در ایران

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران مدار مجتمعی طراحی کرده است که می تواند نوار قلب، نوار مغز و نوار عصب و عضله را برای پیش بینی و تشخیص بسیاری از بیماری ها و درمان آن ها ثبت کند.

خواص میوه خرمالو برای سلامتی چیست؟

خرمالو ترکیبات مغذی فراوانی در خود گنجانده و برای سلامتی بسیار مفید است،

تعامل پویا و موثر بستری برای توسعه اقتصاد دانش بنیان

بازیگران زیست بوم فناوری استان به همت فعالان این عرصه در تعاملی پویا و موثر بستر لازم را برای توسعه اقتصاد دانش بنیان در حوزه های تخصصی فراهم کرده اند.